Artykuły z kategorii

KULTURA

Nagrody w Sporcie

24-05-2019

Do 31 maja 2019r. w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kisielicach przyjmowane są wnioski o przyznawanie nagród i wyróżnień dla osób oraz instytucji za osiągnięcia w działalności sportowej w Gminie Kisielice.     Załączniki: 1...

Więcej

EDUKACJA I SPORT

Dzień Edukacji Narodowej

15-10-2018

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam w imieniu własnym i władz gminy Kisielice najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły. Praca nauczyciela to trudne wyzwanie wymagające cierpliwości i wiele poświecenia...

Więcej

GOSPODARKA I INWESTYCJE

Dotacje na wymianę kotłów, instalacje fo…

15-03-2019

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE(program rządowy) Program "Czyste Powietrze" przewiduje dofinansowanie m.in.: wymiany starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła spełniających wymagania programu, docieplenia przegród budynku, wymiany okien i drzwi...

Więcej

BIBLIOTEKA

Informacja dot. działania biblioteki

06-02-2019

Uprzejmie informujemy, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kisielicach w związku z remontem od dnia 31.01.2019 r. działa w pomieszczeniu "Arkadia" przy ul. Polnej 1 (Wejście główne od sali).

Więcej

Gmina Kisielice położona jest w województwie Warmińsko - Mazurskim i graniczy z województwem Pomorskim oraz Kujawsko - Pomorskim. Miasta w promieniu 40 km: Kwidzyn, Grudziądz, Iława.

Gmina Kisielice należy do liderów województwa w zakresie inwestycji w odnawialne źródła energii, największe osiągniecia w tej dziedzinie to:
- energetyka wiatrowa - wybudowano dotychczas 52 elektrownie wiatrowe o łącznej mocy 94,5 MW, kolejne w trakcie procesy inwestycyjnego.
- program zagospodarowania biomasy do produkcji ciepła. Wybudowano ciepłownię miejską zasilaną biomasą o mocy 6 MW. Sieć ciepłownicza doprowadzona jest do ponad 80 % budynków na terenie miasta Kisielice.
- budowa elektrociepłowni biogazowej w Kisielicach.
- w roku 2014 na w sąsiedztwie ciepłowni gmina wybuduje farmę fotowoltaiczną o mocy 100 Kw.

Zapraszamy inwestorów do strefy przedsiębiorczości, w ramach której oferujemy atrakcyjne tereny inwestycyjne:
- w pełni uzbrojone, łącznie z drogami dojazdowymi,
- w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 16 oraz istniejącej ciepłowni i elektrociepłowni biogazowej,
- oferujemy możliwość odbioru dużych ilości ciepła i energii elektrycznej z ciepłowni oraz elektrociepłowni biogazowej,
- tereny są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i oznaczone jako PSB tj. zabudowa produkcyjna, składowa, baz budowlanych i transportowych. Część terenu znajduje się w strefie MU tj. zabudowa mieszkaniowo - usługowa.
- oferujemy zwolnienia podatkowe dla podmiotów które utworzą nowe miejsca pracy.

 

Gmina Kisielice, ul. Daszyńskiego 5, 14-220 Kisielice
www.kisielice.pl, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 55 278 55 00, Fax 55 278 55 02

 

Szczegółowe informacje na temat oferty inwestycyjnej Gminy Kisielice :
1. Oferta inwestycyjna Gminy Kisielice / Investment offer of Kisielice
2. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego

3.
Wizytówka gospodarcza Miasta i Gminy Kisielice

4.
Potencjał gospodarczy Warmii i Mazur