Artykuły z kategorii

KULTURA

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod naz…

27-02-2020

Największy bieg pamięci w Polsce! 1 marca 2020r., Kisielice   Start: 11:00 dystans 1963 m; 12:00 dystans 5 km W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy...

Więcej

EDUKACJA I SPORT

Żłobki, kluby dziecięce i dzienni opieku…

08-07-2020

Poniżej zamieszczamy link do strony, na której znajdują się informacje dotyczące wszystkich wytycznych GIS dla instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Strona Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ze szczegółowymi...

Więcej

OGŁOSZENIA

Ostrzeżenie meteorologiczne zbiorcze Nr …

10-07-2020

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega o silnym deszczu z burzami na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego od godz. 16:00 dnia 10.07.2020 r. do godz. 02:00 dnia 11.07.2020 r. Prognozuje się wystąpienie burz...

Więcej

GOSPODARKA I INWESTYCJE

Odbiory odpadów komunalnych

02-07-2020

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy o obowiązku wystawiania posegregowanych odpadów komunalnych przed posesję, najpóźniej do godziny 6:00 w dniu odbioru.  

Więcej

BIBLIOTEKA

Wyjazdowa wypożyczalnia książek

10-07-2020

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Kisielicach organizuje usługę „Wyjazdowa wypożyczalnia książek”. Mieszkańcy wsi będą mogli wypożyczać oraz zwracać wypożyczone z biblioteki książki na świetlicy wiejskiej. Pracownik biblioteki będzie przyjeżdżał z książkami...

Więcej

Gmina Kisielice położona jest w województwie Warmińsko - Mazurskim i graniczy z województwem Pomorskim oraz Kujawsko - Pomorskim. Miasta w promieniu 40 km: Kwidzyn, Grudziądz, Iława.

Gmina Kisielice należy do liderów województwa w zakresie inwestycji w odnawialne źródła energii, największe osiągniecia w tej dziedzinie to:
- energetyka wiatrowa - wybudowano dotychczas 52 elektrownie wiatrowe o łącznej mocy 94,5 MW, kolejne w trakcie procesy inwestycyjnego.
- program zagospodarowania biomasy do produkcji ciepła. Wybudowano ciepłownię miejską zasilaną biomasą o mocy 6 MW. Sieć ciepłownicza doprowadzona jest do ponad 80 % budynków na terenie miasta Kisielice.
- budowa elektrociepłowni biogazowej w Kisielicach.
- w roku 2014 na w sąsiedztwie ciepłowni gmina wybuduje farmę fotowoltaiczną o mocy 100 Kw.

Zapraszamy inwestorów do strefy przedsiębiorczości, w ramach której oferujemy atrakcyjne tereny inwestycyjne:
- w pełni uzbrojone, łącznie z drogami dojazdowymi,
- w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 16 oraz istniejącej ciepłowni i elektrociepłowni biogazowej,
- oferujemy możliwość odbioru dużych ilości ciepła i energii elektrycznej z ciepłowni oraz elektrociepłowni biogazowej,
- tereny są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i oznaczone jako PSB tj. zabudowa produkcyjna, składowa, baz budowlanych i transportowych. Część terenu znajduje się w strefie MU tj. zabudowa mieszkaniowo - usługowa.
- oferujemy zwolnienia podatkowe dla podmiotów które utworzą nowe miejsca pracy.

 

Gmina Kisielice, ul. Daszyńskiego 5, 14-220 Kisielice
www.kisielice.pl, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 55 278 55 00, Fax 55 278 55 02

 

Szczegółowe informacje na temat oferty inwestycyjnej Gminy Kisielice :
1. Oferta inwestycyjna Gminy Kisielice / Investment offer of Kisielice
2. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego

3.
Wizytówka gospodarcza Miasta i Gminy Kisielice

4.
Potencjał gospodarczy Warmii i Mazur