Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kisielicach zaprasza na wystawę pt. „ZWIASTUNY TALENTÓW”. Wystawione są prace uczniów Zespołu Szkół w Kisielicach , które biorą udział w konkursie . Konkurs polega na głosowaniu. Głosowanie trwa od 10 lipca do 30 września 2017 r. Prace, które zdobędą największą ilość głosów ważnych, zostaną nagrodzone i wyróżnione. W załączniku Regulamin konkursu.

PRZYJDŹ ! OBEJRZYJ! ZAGŁOSUJ!

Załączniki:
1. Regulamin - pobierz

Dnia 25 maja 2017 r w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kisielicach zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu plastycznego pt. „ A JA KOCHAM SWOJĄ MAMĘ”. Konkurs skierowany był do dzieci z Grupy Przedszkolnej „Skrzaty” z Przedszkola w Kisielicach. Wszystkie prace zasługiwały na uwagę, były kolorowe, radosne i pomysłowe, pełne miłości i czułości do swoich mam. Prace zostały wykonane w różnorodnych technikach plastycznych : pastele, wycinanki, kredki, wyklejanka, kolaż.

Nagrody otrzymali:
Chmielewska Lena
Dąbrowska Maja Ogrodzieniec
Dąbrowska Maja Sobiewola
Dulski Adrian
Dumkiewicz Tymoteusz
Górecki Filip
Jakubczyk Wojciech
Jędrych Jakub
Kamionka Lena
Kozłowska Zuzanna
Kozłowski Olaf
Kwiatkowski Szymon
Minko Mia
Michlewicz Kacper
Raciborska Blanka
Robakiewicz Igor
Szostak Aleksander
Tarka Laura
Tuszyńska Lena
Wierzchowski Oliwier
Zakrzewski Tomasz
Zuchniak Aleksander

Prace można obejrzeć w bibliotece. ZAPRASZAMY !

 

Dnia 17 maja 2017 r. Miejsko-Gminną Bibliotekę w Kisielicach odwiedzili uczniowie kl. I i II Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy Zespole Szkół Rolniczych w Kisielicach z opiekunami Wiesławą Piątkowską, Anną Kałędkowską i Aleksandrą Suską. Wizyta miała na celu zapoznanie się z biblioteką i jej księgozbiorem.
Jak zawsze podczas tego typu spotkań uczniowie byli wszystkim bardzo zainteresowani.... zapoznali się z rozkładem pomieszczeń biblioteki, wypożyczalnią z mnóstwem książek dla dzieci oraz osób dorosłych, poznały czytelnię komputerową. Następnie przeprowadzono zajęcia, które miały na celu rozwinąć sprawność manualną - dzieci kleiły, rysowały, układały. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali słodkości. Dla jednego z uczniów wizyta w bibliotece była bardzo ważna, bo jak nam powiedział, specjalnie na tę okazję ubrał sią na „galowo”. Bardzo nas tym wzruszył.

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kisielicach dnia 17 maja 2017 r na uroczystym apelu klas I-III w Zespole Szkół w Kisielicach, wręczyła nagrody uczestnikom konkursu plastycznego pt. „ Wielkanocne improwizacje” .

Nagrody otrzymali:

I. Za oryginalność:
1. Nikodem Mańkowski kl. II d
2. Julia Jabłońska kl. II d

II. wyróżnienia:
1. Weronika Młynarczyk kl.II a
2. Martyna Kawska kl. II a
3. Adam Michałkiewicz kl II a
4. Oliwier Barański kl. II a
5. Kryspin Ryszczuk kl. II a
6. Hanna Jasińska kl. II a
7. Wiktoria Gałkowska kl. II b
8. Jakub Szafran kl. II b
9. Otylia Krzysztofik kl. II b
10.Wiktoria Uszler kl. II d
11.Julia Kowalska kl. II d

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kisielicach zaprasza na wystawkę pt. „A JA KOCHAM SWOJĄ MAMĘ„. Prace z okazji zbliżającego się Święta Matki, wykonały dzieci z grupy przedszkolnej „SKRZATY” pod kierunkiem pani Małgorzaty Flaszyńskiej.

 

Dnia 11 maja 2017 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kisielicach gościła aktorów Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie - Wiesławę Szymańską i Mariana Czarkowskiego w sztuce Aleksandra Fredry pt. „Świeczka zgasła”.

Zaproszona publiczność ( w tym uczniowie III kl. Gimnazjum w Kisielicach z opiekunami) , obejrzała jednoaktową komedię, w której autor zetknął ze sobą parę przypadkowych podróżnych, których awaria dyliżansu zmusiła do pobytu w przydrożnej karczmie, w warunkach wyjątkowo trudnych, bo... pozbawionych światła. Jak zatem można zorganizować sobie nieoczekiwany nocleg, aby nie narazić się na „ jakoweś nieobyczajne sytuacyje? ”. Zabawną intrygę zręcznie skonstruowaną przez hrabiego Fredrę, uzupełniały piosenki jego autorstwa, do których muzykę skomponował Marian Czarkowski.

W tej pouczającej lekcji optymizmu, grzeczności i wiary, w pozornie niesprzyjających okolicznościach odkryła się szczęśliwa odmiana losu bohaterów.