11 kwietnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kisielicach odbyły się lekcje biblioteczne . Gośćmi spotkania byli uczniowie klasy IV, V, VI i VII ze Szkoły Podstawowej w Jawtach Wielkich.

W spotkaniu wzięło udział około 40 uczestników. Wizyta miała na celu zapoznanie z biblioteką publiczną i jej księgozbiorem. Jak zawsze podczas tego typu spotkań dzieci były wszystkim zafascynowane. Z uwagą słuchały przekazywanych informacji. Poznały rozkład pomieszczeń biblioteki – kącik dla maluchów, wypożyczalnię dla dzieci i młodzieży, czytelnię, wypożyczalnię dla dorosłych. Dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece, że wypożyczanie i udostępnianie książek odbywa się elektronicznie. Dzieci miały także okazję obejrzeć wystawę z okazji 35-lecia śmierci prozaika i publicysty Jerzego Andrzejewskiego oraz „Smutna Ziemia” z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Klasa IV i V – temat lekcji :„ Formy książki współczesnej ”

Klasa VI i VII –temat lekcji :”Ekologia w moim domu”

Na zakończenie wszyscy uczniowie oglądali księgozbiór biblioteki, grali w gry planszowe. Zostały też poczęstowane słodyczami i zaproszone do korzystania z naszej biblioteki. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.