Bibliotekę w Kisielicach opanowały roboty!

4 listopada 2015 r w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kisielicach odbyły się warsztaty kodowania z wykorzystaniem robotów Finch. Spotkania, w których wzięli uczniowie kl. VI a , VI b
Zespołu Szkół w Kisielicach poprowadził profesjonalista MARCIN JOKA. Zajęcia zorganizowano w ramach projektu „ Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę.” Projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, ma na celu zachęcenie młodych ludzi do odnalezienia w sobie pasji programowania i pomoc przy wyborze ścieżki kariery związanej z nowymi technologiami.

Podczas zajęć młodzież dowiedziała się czym jest kodowanie i jaka z nim wiążę się przyszłość. Poznała zasady programowania w środowisku Scratch, a następnie przy wsparciu prowadzącego zajęcia tworzyła aplikację do sterowania robotami. Podsumowaniem zdobytej wiedzy były wyścigi w labiryncie własnoręcznie zaprogramowanymi robotami Finch. Na koniec warsztatów poproszono uczestników o wypełnienie ankiet. Następnie podziękowano za udział i zaproszono do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Spotkanie okazało się niezwykłym wydarzeniem. Młodym fascynujących się nowoczesnymi technologiami, którzy chcieliby rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem robotów proponujemy udział w „Klubie Kodera”. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Biblioteką.

Biblioteka w Kisielicach aplikując do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, została wybrana z 239 zgłaszających się do w/w projektu, zakwalifikowało się 109 instytucji.