W sobotę 3 września, w ramach uczczenia jubileuszu 30-stej rocznicy odzyskania praw miejskich przez Kisielice, miłośnicy biegania spotkali się na trasie I Piątki Kisielickiej. Uczestnicy biegu walczyli o Puchar XXX-lecia Kisielic.

Łącznie w biegu wystartowało 32 biegaczy klasyfikowanych w 3 kategoriach wiekowych: dzieci do 13 roku życia, młodzież 14-17- lat oraz dorośli - wszystkie kategorie z podziałem na kobiety i mężczyzn. Dodatkowo organizatorzy wyróżnili mieszkańców Gminy Kisielice w kategoriach najstarszy i najmłodszy uczestnik i uczestniczka zawodów oraz najszybszy i najszybsza zawodniczka. Każdy biegacz po ukończeniu trasy otrzymał pamiątkowy medal. Dodatkowo losowane były nagrody rzeczowe w postaci talonów wartości stu złotych oraz słuchawek bezprzewodowych ufundowanych przez sponsora firmę CocoKids i SimNet z Iławy.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

• Dzieci do 13 roku życia
I miejsce - Patryk Rutkowski - Kisielice

• Młodzież 14-17 lat
I miejsce - Kamil Murszewski - Kisielice
II miejsce - Sebastian Okoński - Kisielice
III miejsce - Nikodem Rudziński - Kisielice

• Klasyfikacja generalna 18+
Kobiety
I miejsce - Aleksandra Wantowska - Iława
II miejsce - Bożena Lulińska - Susz
III miejsce - Alicja Mianiecka - Iława
Mężczyźni
I miejsce - Paweł Moskal - Kurzętnik
II miejsce - Maciej Muszkiewicz - Iława
III miejsce - Krzysztof Kawczyński - Dębień

• Najszybszy biegacz z Gminy Kisielice - Zdzisław Szymański
• Najstarszy biegacz z Gminy Kisielice - Gabriel Starbała
• najmłodszy biegacz z Gminy Kisielice - Patryk Rutkowski

Organizatorami biegu byli: Gmina Kisielice, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach oraz Ludowy Klub Sportowy Olimpia Kisielice. Sędziowie główni zawodów - animatorzy Orlika Henryk Blinkiewicz oraz Karol Różański. Dyrektor biegu - Mariusz Gołębiowski.

Organizatorzy dziękują za wsparcie logistyczne: druhom i druhnom Ochotniczej Straży Pożarnej Kisielice, harcerzom kisielickiego Hufca im. Szarych Szeregów oraz funkcjonariuszom kisielickiej policji.

 

 

Tak zaczynali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Ruszają zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Tylko do 30 września można zgłaszać drużyny do XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Na następców m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego i Pauliny Dudek czeka pasjonująca piłkarska przygoda, której Wielki Finał już po raz czwarty rozegrany zostanie na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Zwycięzcy w nagrodę obejrzą na żywo wyjątkowy mecz piłkarski.


W POSZUKIWANIU NASTĘPCÓW MILIKA
Drogę z podwórka na stadion przebyło już setki tysięcy piłkarzy na całym świecie. Historia piłki nożnej niejednokrotnie pokazała, że piłkarskie gwiazdy często swoją podróż do największych stadionów świata zaczynają od osiedlowego boiska. Podobna przygoda czeka na utalentowane dzieci, które wezmą udział w tegorocznej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rywalizacja rozpocznie się na szkolnych i osiedlowych boiskach w całej Polsce, a najlepsze zespoły przeniosą podwórkową rywalizację na murawę Stadionu PGE Narodowy. W szesnastu edycjach Turnieju wzięło udział już ponad 1 300 000 dzieci. Wśród nich m.in. bohater najdroższego transferu w historii polskiej piłki, Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński i Paulina Dudek, czyli odpowiednio rozgrywający reprezentacji Polski i złota medalistka Mistrzostwa Europy do lat 17. Rozpoczynająca się edycja największego Turnieju dla dzieci w Europie po raz kolejny rozegrana zostanie aż w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10, U-12. Warto podkreślić, że już prawie 40 proc. uczestników Turnieju stanowią dziewczynki. Mistrzowie Polski do lat 10 i 12 czyli zwycięzcy finału ogólnopolskiego, których poznamy 2 maja 2017 r. na murawie Stadionu PGE Narodowego, w nagrodę obejrzą na żywo wyjątkowy mecz piłkarski. Zapisy do Turnieju potrwają tylko do 30 września.

Moi drodzy. Trwają zapisy do XVII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, który odbędzie się w roku szkolnym 2016/2017. Nie traćcie czasu, przeżyjcie wspaniałą przygodę i zapiszcie się do naszych rozgrywek już dziś. „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy w Europie turniej dla dzieci w wieku szkolnym. Jego celem jest zachęcanie chłopców i dziewczynek do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Wielki Finał turnieju odbywa się na magicznym PGE Narodowym, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa Reprezentacja Polski. Spotkanie z drużyną narodową i kibicowanie jej na stadionie to główna nagroda dla uczestników rozgrywek. Dokładną instrukcję zgłaszania drużyn do XVII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” znajdziecie na stronach laczynaspilka.pl oraz zpodworkanastadion.pl. Życzę wam wspaniałej zabawy, wielkich sportowych emocji, a na najlepszych czekam na PGE Narodowym. Do zobaczenia! – mówi Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

JAK ZGŁOSIĆ DRUŻYNĘ
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” skierowany jest do drużyn ze szkół podstawowych, uczniowskich klubów sportowych, Akademii Młodych Orłów oraz innych amatorskich podmiotów np. stowarzyszeń i fundacji, które nie są zarejestrowane w systemie extranet PZPN. Zespoły zgłaszać mogą nauczyciele oraz trenerzy za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie Turnieju: www.zpodworkanastadion.pl. Zapisy odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12. Potrwają one do 30 września. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają piłkarski upominek. Pierwsze mecze rozegrane zostaną już w październiku.
- Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” jest szansą dla dzieci na zaprezentowanie swoich umiejętności i spełnienie piłkarskich marzeń, a dla najlepszych jak pokazują przykłady Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego może być nawet pierwszym krokiem w stronę prawdziwej kariery. Tymbark jest głównym sponsorem Turnieju i już od 10 lat staramy się zachęcać dzieci do gry w piłkę nożną. Mamy nadzieję, że dobry występ naszej Reprezentacji na Euro we Francji podziałał na wyobraźnię dzieci lubiących piłkę nożną, i w tym roku jeszcze więcej chłopców i dziewczynek weźmie udział w tym największym nie tylko w Polsce, ale i Europie Turnieju – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

MECZE FINAŁOWE NA STADIONIE PGE NARODOWY
Już po raz czwarty zwycięzców Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Mecze finałowe XVII edycji rozegrane zostaną 2 maja 2017 r. bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Dzięki udziałowi w Turnieju każde dziecko, które kocha piłkę nożną może dołączyć do elitarnego grona strzelców gola na Stadionie PGE Narodowy w którym są m.in. Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney, Mesut Özil, czy Arkadiusz Milik. Finał rywalizacji o Puchar Tymbarku jest jedną z trzech dróg do zagrania na murawie największego polskiego stadionu, obok gry w Reprezentacji Polski oraz występu w finale Pucharu Polski.

Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Na pewno będzie to świetna zabawa. Coraz więcej dzieci w nim uczestniczy, a poziom sportowy jest coraz wyższy. Finały turnieju są rozgrywane na stadionie PGE Narodowym z piędziesięciotysięczną publicznością, a to naprawdę fantastyczne uczucie. Życzę każdemu, by zagrał tam w Wielkim Finale. Uczestnicy turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” mogą dzięki temu iść naszą drogą (red. Reprezentantów Polski). Ja jestem tego najlepszym przykładem, bo też grałem w ich wieku w tym turnieju - powiedział Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji polski i Ambasador Turnieju.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:
www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Dodatkowych informacji udzielają:
Ewa Szumowska – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN:
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 551 22 26, +48 501 770 043
Daniel Karaś – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia firmy Tymbark:
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 33 870 84 55, +48 502 195 114
Kontakt z mediami:
Paweł Drażba, PZPN, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 551 22 23
Dorota Liszka, Tymbark, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 33 870 82 04
Marek Buklarewicz, Arskom Group, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 730 928 600

Turniej Piłki Nożnej Dzieci z Okazji Zakończenia Wakacji

W dniu 28.06.2016 odbył się Turniej Piłki Nożnej Dzieci z gminy Kisielice rocznika 2002 i młodsi z Okazji Zakończenia Wakacji. W turnieju wystąpiły cztery drużyny, Mecze rozgrywano systemem,, każdy z każdym”. Po zaciętych i wyrównanych pojedynkach zwycięzcą turnieju okazała się drużyna FC Barca Kisielice. Drugie miejsce zajęli chłopcy z drużyny Legia Kisielice. Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna FC Olimpii Kisielice. Drużyny zostały uhonorowane okolicznościowymi, pamiątkowymi dyplomami oraz medalami dla każdego uczestnika turnieju.

Wyniki turnieju:
FC Olimpia Kisielice - Legia Kisielice 0-2
FC Barca Kisielice – Real Kisielice 6-1
Real Kisielice - FC Olimpia Kisielice 0-4
FC Barca Kisielice - Legia Kisielice 4-3
Real Kisielice - Legia Kisielice 1- 5
FC Barca Kisielice - FC Olimpia Kisielice 2 -2

Tabela końcowa turnieju:
1. FC Barca Kisielice
2. Legia Kisielice
3. FC Olimpia Kisielice
4. Real Kisielice

Organizatorami turnieju byli - Karol Różański oraz Henryk Blinkiewicz

 

 

W ostatnią sobotę wakacji tradycyjnie na stadionie miejskim w Kisielicach, odbył się Wakacyjny Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o „Puchar Orlika”. Turniej rozpoczął się o godz 10.00 przy pięknej słonecznej pogodzie. Humory z tego powodu dopisywały zawodnikom oraz organizatorom. W turnieju uczestniczyły cztery pary reprezentujących różne miejscowości m.in. Kisielice, Krzywka, Limża. Turniej rywalizowano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 15 punktów. W przypadku remisu o zwycięstwie decydował „tie break” w którym grano do 11 punktów.

WYNIKI TURNIEJU :
I MIEJSCE - AMADEUSZ OLSZEWSKI/BARTOSZ ZUCHNIAK
II MIEJSCE - DANIEL ŚLIWIŃSKI/TOMASZ KWIATKOWSKI
III MIEJSCE - KAMIL MURSZEWSKI/KUBA STRZELCZYK

 

 

17 września na Orliku w Kisielicach odbyły się eliminacje gminne piłkarskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. W turnieju zagrali chłopcy w wieku 10-12 lat.

Celem turnieju było promowanie wśród dzieci sportowej aktywności i zasad gry fair play, aktywizacja społeczności lokalnych oraz zachęta do wspólnego organizowania różnorodnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu ,,Moje boisko ORLIK 20012".
Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny z gminy Kisielice: SP KISIELICE, SP KISIELICE II, SP GORYŃ, SP ŁĘGOWO. Turniej rozpoczęto uroczystym przywitaniem wszystkich uczestników przez animatora orlika - Karola Różańskiego. Po rozgrzewce przystąpiono do rozgrywek. Zawody rozegrano systemem: „każdy z każdym". Ostatecznie po zaciętej rywalizacji i grze fair play najlepsza okazała się drużyna SP KISIELICE.
Turniej zakończono uroczystym wręczeniem pucharów, dyplomów oraz różnorodnych gadżetów dla uczestników turnieju jak i również opiekunom drużyn, którego dokonał animator orlika. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała gminę w dalszych rozgrywkach o Puchar Premiera RP.
Trzymamy kciuki za młodych piłkarzy i życzymy dalszych zwycięstw oraz gry w powiatowym turnieju.

 

 

W ostatnią sobotę wakacji tradycyjnie na stadionie miejskim w Kisielicach, odbył się Wakacyjny Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o „Puchar Orlika”. Turniej rozpoczął się o godz 13.00 przy pięknej słonecznej pogodzie. Humory z tego powodu dopisywały zawodnikom oraz organizatorom. W turnieju udział brało 6 par reprezentujących różne miejscowości m.in. Susz, Kisielice, Jędrychowo, Żakowice, Limża. Organizator podzielił zespoły na dwie grupy, w których rozgrywano mecze każdy z każdym a następnie najlepsze dwa zespoły awansowały do półfinałów. W grupie A grały zespoły o wyrównanych umiejętnościach, przez co mecze były bardzo zacięte i przynosiły wiele emocji a o awansie do półfinałów zadecydowały małe punkty. W półfinale spotkały sie następujące pary: Długaszek Piotr, Lęczkiewicz Krzysztof i Pośpiech Piotr, Papierkiewicz Paweł oraz Tur Mateusz, Nichczyński Marek i Brzeziński Łukasz, Dybich Bartłomiej. Po meczach półfinałowych do walki o pierwsze miejsce na piaskownicę wyszli Długaszek Piotr, Lęczkiewicz Krzysztof oraz Brzeziński Łukasz, Dybich Bartłomiej po zaciętej walce zwyciężyła para z Susza - Długaszek Piotr oraz Lęczkiewicz Krzysztof. Turniej zakończył sie wręczeniem pucharów przez Pana Karola Różańskiego animatora orlika w Kisielicach.

GRUPA A:
Tur Mateusz, Nichczyński Marek –Olszewski Amadeusz, Olszewski Jarosław 2:0
Tur Mateusz, Nichczyński Marek - Długaszek Piotr, Lęczkiewicz Krzysztof 1:2
Olszewski Amadeusz, Olszewski Jarosław - Długaszek Piotr, Lęczkiewicz Krzysztof 0:2

GRUPA B:
Pośpiech Piotr, Papierkiewicz Paweł – Rafał Lindner, Mateusz Prażmowski 2:0
Rafał Lindner, Mateusz Prażmowski - Brzeziński Łukasz, Dybich Bartomiej 0:2
Brzeziński Łukasz, Dybich Bartłomiej - Pośpiech Piotr, Papierkiewicz Paweł 2:0

Półfinał:
Długaszek Piotr, Lęczkiewicz Krzysztof - Pośpiech Piotr, Papierkiewicz Paweł 2:0
Tur Mateusz, Nichczyński Marek - Brzeziński Łukasz, Dybich Bartłomiej 1:2

O 3 miejsce:
Pośpiech Piotr, Papierkiewicz Paweł - Tur Mateusz, Nichczyński Marek 1:2

Finał:
Długaszek Piotr, Lęczkiewicz Krzysztof - Brzeziński Łukasz, Dybich Bartłomiej 2:0

 

 

wakacyjny turniej siatki plazowej

W piątek 31 lipca b.r., w ramach Nocnego Grania na Orliku w Kisielicach spotkało się 11 drużyn (Afidekor Kisielice, Husaria Kisielice, Juniorzy Kisielice, NNP Kisielice, Huragan Klimy, Piotrowice, Bałtyk Bałoszyce, Huragan Lubnowy, Zryw Łodygowo, Jawty Wielkie oraz Jędrychowo) w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Kisielic, 6 zawodników w Otwartym Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Orlika oraz 18 startujących w Turnieju FIFA 2015 na PlayStation 3 o Puchar Dyrektora MGOK w Kisielicach. Mając na uwadze popularność nocnych turniejów, które z powodzeniem organizowane są w innych miejscowościach, postanowiliśmy zorganizować go także na kisielickim ORLIKU - mówi Mariusz Gołębiowski dyrektor MGOK w Kisielicach - Wspólnie z Karolem Różańskim animatorem kisielickiego ORLIKA, wyszliśmy z tą inicjatywą do pana Burmistrza, który dał nam zielone światło do działania i udał się - dodaje. Dokładnie dziesięć minut po północy dekoracji zwycięzców, w imieniu pana Burmistrza dokonała pani Barbara Pękala Sekretarz Gminy.

Klasyfikacja w poszczególnych turniejach:

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Kisielic
I msc. AFIDECOR Kisielice
II msc. ZRYW Łodygowo
III msc. Piotrowice
IV msc. NNP Kisielice
Najlepszy STRZELEC – Adrian Pawłowski (Bałtyk Bałoszyce)
Najlepszy BRAMKARZ – Cezary Kitliński (NNP Kisielice)

Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Orlika
I msc. Tomasz Kaniecki
II msc. Jacek Księżyk
III msc. Maciej Manista
IV msc. Piotr Wrzosek

Turniej FIFA 2015 na PlayStation 3 o Puchar Dyrektora MGOK w Kisielicach
I msc. Patryk Teska
II msc. Kamil Murszewski
III msc. Cezary Konecki
IV msc. Kacper Springer

Organizatorzy:
Animatorzy Orlika - Karol Różański, Henryk Blinkiewicz
MGOK w Kisielicach - Mariusz Gołębiowski

 

 

 

Orlik nocne granie

TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN W PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W KISIELICACH, TURBO KOZAK KONKURSY PIŁKARSKIE

 

WYNIKI:
FC GORYŃ – JAWTY WIELKIE 0:1
HURAGAN LUBNOWY – BAŁTYK BAŁOSZYCE 1:5
JAWTY WIELKIE – HURAGAN LUBNOWY 2:0
KKS KOSZARY SUSZ – FC GORYŃ 2:1
HURAGAN LUBNOWY – KKS KOSZARY SUSZ 2:4
BAŁTYK BAŁOSZYCE – JAWTY WIELKIE 1:1
KKS KOSZARY SUSZ - BAŁTYK BAŁOSZYCE 0:0
FC GORYŃ – HURAGAN LUBNOWY 1:3
BAŁTYK BAŁOSZYCE – FC GORYŃ 2:1
JAWTY WIELKIE – KKS KOSZARY SUSZ 1:0

I MIEJSCE - JAWTY WIELKIE
II MIEJSCE - BAŁTYK BAŁOSZYCE
III MIEJSCE - KKS KOSZARY SUSZ

TURBO KOZAK – KONKURSY PIŁKARSKIE DLA DZIECI
I MIEJSCE - PATRYK TESKA - 80 PKT
II MIEJSCE – CEZARY LASZKOWSKI - 71 PKT
III MIEJSCE – MATEUSZ ZABOROWSKI - 69PKT

TURBO KOZAK – KONKURSY PIŁKARSKIE DLA DOROSŁYCH
I MIEJSCE – PIOTR JAKUBCZYK - 76 PKT
II MIEJSCE –CEZARY KITLIŃSKI - 68 PKT
III MIEJSCE – PIOTR KOMUNIEWSKI - 65PKT

PROWADZĄCY:
ANIMATORZY ORLIKA - KAROL RÓŻAŃSKI, HENRYK BLINKIEWICZ