Dnia 11 kwietnia 2018 roku odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Kisielic na Orliku w Kisielicach. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn: SP Kisielice, SP Goryń, SP Łęgowo, SP Jawty Wielkie oraz SP Wydrzno. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym” 1 połowa po 10 min. W czasie turnieju panowała miła przyjazna atmosfera, padało dużo bramek oraz dużo kulturalnego dopingu ze strony uczniów. Podczas oficjalnego zakończenia turnieju Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk wręczył okolicznościowe puchary zespołom, które zajęły miejsca od I do III a pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Królem strzelców turnieju został Dominik Łukaszewski z SP Goryń a najlepszym bramkarzem Mikołaj Frymer z SP Łęgowo.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP Kisielice 10 pkt.
II miejsce –SP Jawty Wielkie 9 pkt.
III miejsce – SP Goryń 7 pkt.
IV miejsce – SP Wydrzno 3 pkt.
V miejsce – SP Łęgowo 0 pkt.

 

Lekki mróz i słońce towarzyszyły zawodnikom na trasie biegu ku pamięci żołnierzy wyklętych. Bieg Tropem Wilczym rozegrano na dwóch dystansach - 1963 metrów i na 5 kilometrów.

Ideą wydarzenia pn. Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych nie jest współzawodnictwo ale upamiętnienie tych dzielnych ludzi – mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. W tej edycji obok mieszkańców Gminy Kisielice biegli także sportsmeni z Kwidzyna, Iławy, Kurzętnika oraz Prabut. Łącznie wystartowało 50 osób, to znacznie więcej niż w roku ubiegłym - dodaje. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Kisielicach, MGOK Kisielice, Adam Mańka wraz z 18 Kisielicką Drużyną Harcerską im. Szarych Szeregów, Nadleśnictwo Susz - Leśnictwo Kisielice oraz OSP Kisielice. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i pamiątkowe koszulki. Zwycięzcy biegu na 5km otrzymali także gadżety od Nadleśnictwa Susz, które reprezentował Arkadiusz Pękala.

Klasyfikacja 5 km: I miejsce - Sławomir Kogut - Kurzętnik, II miejsce - Szymon Kogut – Kurzętnik, III miejsce - Wiesław Murawski – Kisielice. Klasyfikacji na 1963 metry (dystans dla upamiętnienia śmierci ostatniego z Wyklętych) nie było. Bieg nie wymagał wpisowego.

 

2 września miłośnicy biegania spotkali się w Kisielicach podczas drugiej edycji biegu pn. Kisielicka Piątka. Głównym celem organizowanego wydarzenia jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz promocja Gminy Kisielice.

Łącznie w biegu wystartowało 60 biegaczy. Najstarszym zawodnikiem był 73 letni Jerzy Szymański z Kurzętnika, natomiast najstarszy biegacz, reprezentujący Gminę Kisielice to o 5 lat młodszy Gabriel Starbała.


Uczestnicy biegu rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych:

• dzieci do 13 roku życia - zgłosił się jeden biegacz Mateusz Walicki - Wandowo

• młodzież 14-17 lat w kategorii dziewcząt
I miejsce Julia Olszlegier - Iława,
II miejsce Wiktoria Goska - Limża, która była najmłodszą i jednocześnie najszybszą zawodniczką z Gminy Kisielice,
III miejsce Marta Wasilewska - Iława.

W tej samej kategorii chłopcy:
I miejsce Kacper Głowacki - Grodziec,
II miejsce Hubert Jurkiewicz - Susz,
III miejsce Paweł Białkowski - Rozajny.

• Kategoria wiekowa 18-49 lat - kobiety
I miejsce Aleksandra Wantowska - Iława
II miejsce Grażyna Bulik - Laseczno
III miejsce Agnieszka Kaniewska - Iława

• Kategoria wiekowa 18-49 lat - mężczyźni
I miejsce Paweł Moskal - Kurzętnik
II miejsce Mariusz Pawłowski - Marzęcice
III miejsce Maciej Myszkiewicz - Iława

• Kategoria wiekowa 50-59 lat - mężczyźni
I miejsce Zdzisław Szymański - Kisielice
II miejsce Ryszard Bartosiak - Gardeja
III miejsce Adam Mańka - Kisielice

• Kategoria wiekowa + 60 - mężczyźni
I miejsce Grzegorz Osiecki - Kisielice
II miejsce Tadeusz Osiecki - Kisielice
III miejsce Jerzy Szymański - Kurzętnik


Podczas dekoracji zwycięzców puchary wręczał burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk.

ORGANIZATORZY: Gmina Kisielice; Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach; Ludowy Klub Sportowy Olimpia Kisielice.
Wsparcie organizacyjne: OSP Kisielice, 18. Kisielicka Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów, Policja Kisielice, Animatorzy ORLIKA Henryk Blimkiewicz i Patryk Napierski.

 

W sobotę 3 września, w ramach uczczenia jubileuszu 30-stej rocznicy odzyskania praw miejskich przez Kisielice, miłośnicy biegania spotkali się na trasie I Piątki Kisielickiej. Uczestnicy biegu walczyli o Puchar XXX-lecia Kisielic.

Łącznie w biegu wystartowało 32 biegaczy klasyfikowanych w 3 kategoriach wiekowych: dzieci do 13 roku życia, młodzież 14-17- lat oraz dorośli - wszystkie kategorie z podziałem na kobiety i mężczyzn. Dodatkowo organizatorzy wyróżnili mieszkańców Gminy Kisielice w kategoriach najstarszy i najmłodszy uczestnik i uczestniczka zawodów oraz najszybszy i najszybsza zawodniczka. Każdy biegacz po ukończeniu trasy otrzymał pamiątkowy medal. Dodatkowo losowane były nagrody rzeczowe w postaci talonów wartości stu złotych oraz słuchawek bezprzewodowych ufundowanych przez sponsora firmę CocoKids i SimNet z Iławy.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

• Dzieci do 13 roku życia
I miejsce - Patryk Rutkowski - Kisielice

• Młodzież 14-17 lat
I miejsce - Kamil Murszewski - Kisielice
II miejsce - Sebastian Okoński - Kisielice
III miejsce - Nikodem Rudziński - Kisielice

• Klasyfikacja generalna 18+
Kobiety
I miejsce - Aleksandra Wantowska - Iława
II miejsce - Bożena Lulińska - Susz
III miejsce - Alicja Mianiecka - Iława
Mężczyźni
I miejsce - Paweł Moskal - Kurzętnik
II miejsce - Maciej Muszkiewicz - Iława
III miejsce - Krzysztof Kawczyński - Dębień

• Najszybszy biegacz z Gminy Kisielice - Zdzisław Szymański
• Najstarszy biegacz z Gminy Kisielice - Gabriel Starbała
• najmłodszy biegacz z Gminy Kisielice - Patryk Rutkowski

Organizatorami biegu byli: Gmina Kisielice, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach oraz Ludowy Klub Sportowy Olimpia Kisielice. Sędziowie główni zawodów - animatorzy Orlika Henryk Blinkiewicz oraz Karol Różański. Dyrektor biegu - Mariusz Gołębiowski.

Organizatorzy dziękują za wsparcie logistyczne: druhom i druhnom Ochotniczej Straży Pożarnej Kisielice, harcerzom kisielickiego Hufca im. Szarych Szeregów oraz funkcjonariuszom kisielickiej policji.

 

 

Tak zaczynali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Ruszają zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Tylko do 30 września można zgłaszać drużyny do XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Na następców m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego i Pauliny Dudek czeka pasjonująca piłkarska przygoda, której Wielki Finał już po raz czwarty rozegrany zostanie na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Zwycięzcy w nagrodę obejrzą na żywo wyjątkowy mecz piłkarski.


W POSZUKIWANIU NASTĘPCÓW MILIKA
Drogę z podwórka na stadion przebyło już setki tysięcy piłkarzy na całym świecie. Historia piłki nożnej niejednokrotnie pokazała, że piłkarskie gwiazdy często swoją podróż do największych stadionów świata zaczynają od osiedlowego boiska. Podobna przygoda czeka na utalentowane dzieci, które wezmą udział w tegorocznej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rywalizacja rozpocznie się na szkolnych i osiedlowych boiskach w całej Polsce, a najlepsze zespoły przeniosą podwórkową rywalizację na murawę Stadionu PGE Narodowy. W szesnastu edycjach Turnieju wzięło udział już ponad 1 300 000 dzieci. Wśród nich m.in. bohater najdroższego transferu w historii polskiej piłki, Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński i Paulina Dudek, czyli odpowiednio rozgrywający reprezentacji Polski i złota medalistka Mistrzostwa Europy do lat 17. Rozpoczynająca się edycja największego Turnieju dla dzieci w Europie po raz kolejny rozegrana zostanie aż w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10, U-12. Warto podkreślić, że już prawie 40 proc. uczestników Turnieju stanowią dziewczynki. Mistrzowie Polski do lat 10 i 12 czyli zwycięzcy finału ogólnopolskiego, których poznamy 2 maja 2017 r. na murawie Stadionu PGE Narodowego, w nagrodę obejrzą na żywo wyjątkowy mecz piłkarski. Zapisy do Turnieju potrwają tylko do 30 września.

Moi drodzy. Trwają zapisy do XVII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, który odbędzie się w roku szkolnym 2016/2017. Nie traćcie czasu, przeżyjcie wspaniałą przygodę i zapiszcie się do naszych rozgrywek już dziś. „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy w Europie turniej dla dzieci w wieku szkolnym. Jego celem jest zachęcanie chłopców i dziewczynek do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Wielki Finał turnieju odbywa się na magicznym PGE Narodowym, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa Reprezentacja Polski. Spotkanie z drużyną narodową i kibicowanie jej na stadionie to główna nagroda dla uczestników rozgrywek. Dokładną instrukcję zgłaszania drużyn do XVII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” znajdziecie na stronach laczynaspilka.pl oraz zpodworkanastadion.pl. Życzę wam wspaniałej zabawy, wielkich sportowych emocji, a na najlepszych czekam na PGE Narodowym. Do zobaczenia! – mówi Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

JAK ZGŁOSIĆ DRUŻYNĘ
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” skierowany jest do drużyn ze szkół podstawowych, uczniowskich klubów sportowych, Akademii Młodych Orłów oraz innych amatorskich podmiotów np. stowarzyszeń i fundacji, które nie są zarejestrowane w systemie extranet PZPN. Zespoły zgłaszać mogą nauczyciele oraz trenerzy za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie Turnieju: www.zpodworkanastadion.pl. Zapisy odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12. Potrwają one do 30 września. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają piłkarski upominek. Pierwsze mecze rozegrane zostaną już w październiku.
- Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” jest szansą dla dzieci na zaprezentowanie swoich umiejętności i spełnienie piłkarskich marzeń, a dla najlepszych jak pokazują przykłady Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego może być nawet pierwszym krokiem w stronę prawdziwej kariery. Tymbark jest głównym sponsorem Turnieju i już od 10 lat staramy się zachęcać dzieci do gry w piłkę nożną. Mamy nadzieję, że dobry występ naszej Reprezentacji na Euro we Francji podziałał na wyobraźnię dzieci lubiących piłkę nożną, i w tym roku jeszcze więcej chłopców i dziewczynek weźmie udział w tym największym nie tylko w Polsce, ale i Europie Turnieju – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

MECZE FINAŁOWE NA STADIONIE PGE NARODOWY
Już po raz czwarty zwycięzców Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Mecze finałowe XVII edycji rozegrane zostaną 2 maja 2017 r. bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Dzięki udziałowi w Turnieju każde dziecko, które kocha piłkę nożną może dołączyć do elitarnego grona strzelców gola na Stadionie PGE Narodowy w którym są m.in. Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney, Mesut Özil, czy Arkadiusz Milik. Finał rywalizacji o Puchar Tymbarku jest jedną z trzech dróg do zagrania na murawie największego polskiego stadionu, obok gry w Reprezentacji Polski oraz występu w finale Pucharu Polski.

Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Na pewno będzie to świetna zabawa. Coraz więcej dzieci w nim uczestniczy, a poziom sportowy jest coraz wyższy. Finały turnieju są rozgrywane na stadionie PGE Narodowym z piędziesięciotysięczną publicznością, a to naprawdę fantastyczne uczucie. Życzę każdemu, by zagrał tam w Wielkim Finale. Uczestnicy turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” mogą dzięki temu iść naszą drogą (red. Reprezentantów Polski). Ja jestem tego najlepszym przykładem, bo też grałem w ich wieku w tym turnieju - powiedział Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji polski i Ambasador Turnieju.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:
www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Dodatkowych informacji udzielają:
Ewa Szumowska – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN:
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 551 22 26, +48 501 770 043
Daniel Karaś – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia firmy Tymbark:
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 33 870 84 55, +48 502 195 114
Kontakt z mediami:
Paweł Drażba, PZPN, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 551 22 23
Dorota Liszka, Tymbark, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 33 870 82 04
Marek Buklarewicz, Arskom Group, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 730 928 600

Turniej Piłki Nożnej Dzieci z Okazji Zakończenia Wakacji

W dniu 28.06.2016 odbył się Turniej Piłki Nożnej Dzieci z gminy Kisielice rocznika 2002 i młodsi z Okazji Zakończenia Wakacji. W turnieju wystąpiły cztery drużyny, Mecze rozgrywano systemem,, każdy z każdym”. Po zaciętych i wyrównanych pojedynkach zwycięzcą turnieju okazała się drużyna FC Barca Kisielice. Drugie miejsce zajęli chłopcy z drużyny Legia Kisielice. Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna FC Olimpii Kisielice. Drużyny zostały uhonorowane okolicznościowymi, pamiątkowymi dyplomami oraz medalami dla każdego uczestnika turnieju.

Wyniki turnieju:
FC Olimpia Kisielice - Legia Kisielice 0-2
FC Barca Kisielice – Real Kisielice 6-1
Real Kisielice - FC Olimpia Kisielice 0-4
FC Barca Kisielice - Legia Kisielice 4-3
Real Kisielice - Legia Kisielice 1- 5
FC Barca Kisielice - FC Olimpia Kisielice 2 -2

Tabela końcowa turnieju:
1. FC Barca Kisielice
2. Legia Kisielice
3. FC Olimpia Kisielice
4. Real Kisielice

Organizatorami turnieju byli - Karol Różański oraz Henryk Blinkiewicz