Lekki mróz i słońce towarzyszyły zawodnikom na trasie biegu ku pamięci żołnierzy wyklętych. Bieg Tropem Wilczym rozegrano na dwóch dystansach - 1963 metrów i na 5 kilometrów.

Ideą wydarzenia pn. Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych nie jest współzawodnictwo ale upamiętnienie tych dzielnych ludzi – mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. W tej edycji obok mieszkańców Gminy Kisielice biegli także sportsmeni z Kwidzyna, Iławy, Kurzętnika oraz Prabut. Łącznie wystartowało 50 osób, to znacznie więcej niż w roku ubiegłym - dodaje. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Kisielicach, MGOK Kisielice, Adam Mańka wraz z 18 Kisielicką Drużyną Harcerską im. Szarych Szeregów, Nadleśnictwo Susz - Leśnictwo Kisielice oraz OSP Kisielice. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i pamiątkowe koszulki. Zwycięzcy biegu na 5km otrzymali także gadżety od Nadleśnictwa Susz, które reprezentował Arkadiusz Pękala.

Klasyfikacja 5 km: I miejsce - Sławomir Kogut - Kurzętnik, II miejsce - Szymon Kogut – Kurzętnik, III miejsce - Wiesław Murawski – Kisielice. Klasyfikacji na 1963 metry (dystans dla upamiętnienia śmierci ostatniego z Wyklętych) nie było. Bieg nie wymagał wpisowego.