17 września na Orliku w Kisielicach odbyły się eliminacje gminne piłkarskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. W turnieju zagrali chłopcy w wieku 10-12 lat.

Celem turnieju było promowanie wśród dzieci sportowej aktywności i zasad gry fair play, aktywizacja społeczności lokalnych oraz zachęta do wspólnego organizowania różnorodnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu ,,Moje boisko ORLIK 20012".
Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny z gminy Kisielice: SP KISIELICE, SP KISIELICE II, SP GORYŃ, SP ŁĘGOWO. Turniej rozpoczęto uroczystym przywitaniem wszystkich uczestników przez animatora orlika - Karola Różańskiego. Po rozgrzewce przystąpiono do rozgrywek. Zawody rozegrano systemem: „każdy z każdym". Ostatecznie po zaciętej rywalizacji i grze fair play najlepsza okazała się drużyna SP KISIELICE.
Turniej zakończono uroczystym wręczeniem pucharów, dyplomów oraz różnorodnych gadżetów dla uczestników turnieju jak i również opiekunom drużyn, którego dokonał animator orlika. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała gminę w dalszych rozgrywkach o Puchar Premiera RP.
Trzymamy kciuki za młodych piłkarzy i życzymy dalszych zwycięstw oraz gry w powiatowym turnieju.