Szanowni mieszkańcy !

W związku z rozpoczynającą się inwestycją „Przebudowa i remont dróg powiatowych (nr 1204N i 1285N) na terenie Gminy Kisielice; Przebudowa drogi powiatowej nr 1204N Butowo-Łodygowo odc. 0+002,50-1+000”, uprzejmie informujemy, iż od dnia 11 maja 2020 roku (poniedziałek) rozpoczną się prace drogowe. Możliwe utrudnienia w ruchu pojazdów, czasowe zamknięcie remontowanego odcinka drogi oraz ręczne kierowanie ruchem pojazdów (ruch wahadłowy).

Przewidywany termin realizacji zadania maj-czerwiec 2020 roku.

Za utrudnienia przepraszamy.

W Goryniu wzdłuż drogi gminnej w kierunku Piotrowic wykonano chodnik o długości 115 mb i szerokości 1,25 m z kostki typu polbruk. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Kisielicach. Środki na budowę chodnika wykorzystano z funduszu sołeckiego wsi Goryń.

 

Zakończono układanie warstwy mineralno-emulsyjnej na drodze powiatowej Kisielice – Klimy. Odnowiony odcinek o długości 1320 metrów znacznie poprawi komfort jazdy po tym ciągu komunikacyjnym. To nie koniec starań o poprawę jakości dróg na naszym terenie, ponieważ teraz kisielicki samorząd ponownie podejmie działania, aby wykonać nowy asfaltowy dywanik w kierunku Gorynia. Oby udało się, we współpracy z powiatem, wybudować jak najwięcej dróg w Gminie Kisielice.

Dobiegły końca prace remontowe chodników przy ulicy Daszyńskiego oraz Mieczysława w Kisielicach. Wykonawcą inwestycji jest kisielickie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

W marcu radni wraz z sołtysami i pracownikami kisielickiego magistratu na czele z burmistrzem Kisielic, dokonali oceny stanu technicznego dróg na terenie gminy Kisielice.

Nie ma to jak zobaczyć na własne oczy jakimi drogami mieszkańcy gminy muszą dojeżdżać do swoich domów - mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. Drogi gminne to łącznie 180 km i zapewniam, że te które wymagają utwardzenia oraz profesjonalnego wyprofilowania specjalistycznym sprzętem będą sukcesywnie naprawiane. Warunki atmosferyczne pozwoliły by prace naprawcze ruszyły, byłem na miejscu i mogę powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem jak został przyjęty, po analizie jakiej dokonał Referat Rozwoju Gminy - dodaje burmistrz.

Dobiegły końca prace modernizacyjne ulicy Alei Wojaka Polskiego w Kisielicach. Remont polegał na zmianie i przede wszystkim doprowadzeniu do wyrównania nawierzchni jezdni, co bezwzględnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Firma wykona również naprawę nawierzchni asfaltowej w kierunku Krzywki. Koszt naprawy nawierzchni Alei Wojska Polskiego wyniósł 110 965,51 zł. Prace remontowe obejmują również wykonanie części nowego chodnika wraz z wymianą krawężników od ulicy Sienkiewicza do ulicy Lipowej oraz przełożenie i podniesienie nawierzchni zatoki autobusowej. Tę część wykonała inna firma. Koszt zadania to 88779,21 zł. Obydwie firmy zostały wyłonione w postępowaniu, które było opublikowane w BIP Kisielice.