3 stycznia sołectwo Butowo zorganizowało spotkanie opłatkowo - noworoczne. Pani sołtys zaprosiła mieszkańców swojej miejscowości, księdza proboszcza parafii w Trumiejkach oraz kierownictwo urzędu. Na początku przekazałem skromny prezent na ręce Pani Lidii Wijaty, po czym złożyłem najserdeczniejsze życzenia zebranym i wreszcie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy. Prym w śpiewaniu kolęd wiedli ksiądz proboszcz Mirosław Bułecki oraz dyrektor ośrodka kultury Mariusz Gołębiowski.

 

18 listopada 2017 r. w Olsztynie odbył się finał XII edycji konkursu „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla – szansą na sukces”. W tegorocznej edycji konkursu, organizowanego przez Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą oraz Województwo Warmińsko-Mazurskie, zaprezentowano 8 potraw oraz 19 produktów. Laureatką konkursu została Pani Teresa Wróblewska z Jędrychowa z wyrobem o nazwie „Pieczona kiełbasa podrobowa”

Gminę Kisielice reprezentowały także Pani Agnieszka Kruk i Irena Stańczyk (kiełbasa swojska w osłonce, schab po mazursku) oraz Pani Jolanta Bernatek. Gratuluję wszystkim Paniom i dziękuję, że godnie i smacznie reprezentują naszą gminę – mówi burmistrz Kisielic.

 

W tym roku po raz pierwszy mieliśmy przyjemność uczestniczyć w święcie plonów w miejscowości Pławty Wielkie. Po części oficjalnej zebrani mieszkańcy podzielili się chlebem wypieczonym z tegorocznych zbóż, a Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk życzył zgromadzonym rolnikom i ich rodzinom udanej zabawy po żniwnym trudzie. Pani sołtys wraz z gospodyniami przygotowały dla wszystkich smaczny poczęstunek.

 

W sobotę 27 maja podczas kolejnej VI już edycji Przeglądu Piosenki Biesiadnej w Cyganach gminę Kisielice reprezentowały zespoły ludowe Pomerania Kisielice i Kalina Jędrychowo działające pod egidą kisielickiego ośrodku kultury. W tym roku wystąpią jeszcze m.in. w Grunwaldzie, Szałkowie, Suszu, Starym Polu i oczywiście w Kisielicach. Podczas tegorocznego przeglądu na scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 17 zespołów.

Koła emerytów działających w Gminie Kisielice, pod przewodnictwem Pani Gniadek i Pani Kwiatkowskiej, zorganizowały spotkania opłatkowe. Niespożyta energia naszych seniorów jest niesamowita i jestem bardzo wdzięczny liderkom związków emerytów za prace na rzecz aktywizacji seniorów - mówi Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. To był miło spędzony czas w świątecznej atmosferze przy stołach zastawionych pysznymi wigilijnymi specjałami kisielickich gospodyń - dodaje Burmistrz. Jak na wigilijne spotkanie przystało nie zabrakło również kolęd, śpiewanych wspólnie przy akompaniamencie akordeonu.

 

6 grudnia najmłodszych mieszkańców Jędrychowa za sprawą sołtysa Piotra Szałapskiego i Rady Sołeckiej, odwiedził Mikołaj z workiem prezentów. Do organizacji "Popołudnia z Mikołajem" włączyła się również Pani Teresa Wróblewska reprezentująca Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Jędrychowie oraz Prezes OSP Pan Eugeniusz Rogowski.

Organizatorzy pamiętali również o babciach i dziadkach dzieci obecnych na sali. Mikołaj również dla nich miał przygotowane upominki. Po rozdaniu prezentów był czas na wspólne śpiewanie kolęd oraz piosenek świątecznych. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą, po której odpalono zimne ognie.

 

 

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. W związku z tym 3 grudnia w Łodygowie odbyło się spotkanie z Mikołajem, podczas którego dzieci mogły uczestniczyć w zabawach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wspólnie ze Śnieżynką bawiły się wyczekując przybycia specjalnego gościa, który rozdawał w tym dniu prezenty. Organizatorami mikołajkowego spotkania byli: Radna Iwona Goska oraz Sołtys Maria Pokorska z Radą Sołecką. Na spotkaniu obecny był również Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk z rodziną. Dzieci otrzymały paczki dzięki sponsorom, którymi byli: Danuta Krukowska, Józef Ciozda, Zbigniew Ptak, Bożena Wasilewska, Rafał Kszczot, Marek Lepianka oraz Zbigniew Korgul. Sponsorom serdecznie dziękujemy.