Koła emerytów działających w Gminie Kisielice, pod przewodnictwem Pani Gniadek i Pani Kwiatkowskiej, zorganizowały spotkania opłatkowe. Niespożyta energia naszych seniorów jest niesamowita i jestem bardzo wdzięczny liderkom związków emerytów za prace na rzecz aktywizacji seniorów - mówi Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. To był miło spędzony czas w świątecznej atmosferze przy stołach zastawionych pysznymi wigilijnymi specjałami kisielickich gospodyń - dodaje Burmistrz. Jak na wigilijne spotkanie przystało nie zabrakło również kolęd, śpiewanych wspólnie przy akompaniamencie akordeonu.

 

6 grudnia najmłodszych mieszkańców Jędrychowa za sprawą sołtysa Piotra Szałapskiego i Rady Sołeckiej, odwiedził Mikołaj z workiem prezentów. Do organizacji "Popołudnia z Mikołajem" włączyła się również Pani Teresa Wróblewska reprezentująca Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Jędrychowie oraz Prezes OSP Pan Eugeniusz Rogowski.

Organizatorzy pamiętali również o babciach i dziadkach dzieci obecnych na sali. Mikołaj również dla nich miał przygotowane upominki. Po rozdaniu prezentów był czas na wspólne śpiewanie kolęd oraz piosenek świątecznych. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą, po której odpalono zimne ognie.

 

 

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. W związku z tym 3 grudnia w Łodygowie odbyło się spotkanie z Mikołajem, podczas którego dzieci mogły uczestniczyć w zabawach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wspólnie ze Śnieżynką bawiły się wyczekując przybycia specjalnego gościa, który rozdawał w tym dniu prezenty. Organizatorami mikołajkowego spotkania byli: Radna Iwona Goska oraz Sołtys Maria Pokorska z Radą Sołecką. Na spotkaniu obecny był również Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk z rodziną. Dzieci otrzymały paczki dzięki sponsorom, którymi byli: Danuta Krukowska, Józef Ciozda, Zbigniew Ptak, Bożena Wasilewska, Rafał Kszczot, Marek Lepianka oraz Zbigniew Korgul. Sponsorom serdecznie dziękujemy.

 

 

5 listopada w Elblągu odbył się konkurs kulinarny "Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy". Wydarzeniu przyświeca idea zebrania unikatowych przepisów kulinarnych z obszarów wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego jak również promocja jednych w swoim rodzaju produktów i potraw specyficznych dla dziedzictwa kulinarnego naszego regionu. Uczestnikami konkursu były osoby fizyczne, przedsiębiorstwa, szkoły oraz organizacje zrzeszające osoby fizyczne, w tym koła gospodyń wiejskich.

O laur zwycięstwa jędrychowianki walczyły w kategorii przyrządzania potraw oraz gotowych produktów. W pierwszej z nich o miano najlepszej rywalizowało 14 potraw i tu zdobywcą III miejsca została pani Teresa Wróblewska z potrawą "Pierożki wołowe w rosole". W drugiej kategorii oceniano 32 produkty i tu zdobywcami dwóch pierwszych miejsc zostały: pani Jolanta Bernatek za "Szarlotkę" oraz pani Marzena Burna za nalewkę "Śliwowica".

Zdobywcy pierwszych miejsc zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się 10 grudnia w Olsztynie.

 

 

Były kwiaty, gratulacje, urodzinowy tort, wspomnienia a także wspólna zabawa przy muzyce. 8 października, zespół ludowy „Kalina” z Jędrychowa świętował jubileusz 30-lecia swojej działalności.

Goście dziękowali zespołowi za długoletnie podtrzymywanie i propagowanie kultury ludowej, tradycji i obyczajów, służenie integracji lokalnej społeczności oraz promocję gminy Kisielice i region pojezierza iławskiego. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk z żoną, Radny Miejski Andrzej Robakiewicz, Sekretarz Gminy Barbara Pękala, Skarbnik Artur Długosz, Dyrektor kisielickiego MGOK Mariusz Gołębiowski, Sołtys Jędrychowa Piotr Szałapski, Prezes Jędrychowskiej OSP Eugeniusz Rogowski. Obecni byli także przedstawiciele stowarzyszeń oraz delegacje zaprzyjaźnionych zespołów Pomerania i Mirana.

 

5 Kalina

 

plakat wieprzowina

plakat 2016
Zapraszamy na Pierogowy Festyn w Goryniu. 14 sierpnia 2016 r. od godziny 15:00. Weź udział w pierogowym konkursie na najlepsze pierogi oraz w lepieniu pierogów o puchar Burmistrza Kisielic oraz nagrody rzeczowe. Zgłoszenia: tel. 570-004-675

PROGRAM:
• Konkurs pierogowy – degustacja
• Występ iluzjonisty Tomasza Jusza
• Występ zespołu Mirana
• Pokazy strażackie
• Piosenki biesiadne w wykonaniu Mariusza Gołębiowskiego

Od godz. 20:00 zabawa taneczna przy zespole "PRESTIGE". Dodatkowo w programie gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, swojskie jadło i inne atrakcje.

 

Załączniki:
1. Regulamin konkursu - pobierz