Teren przy ulicy Szkolnej w Kisielicach zyskuje nowe oblicze. Miejski plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu zakłada funkcję mieszkalno-usługową i mieszkalno-wielorodzinną. W tej chwili w obrębie tej ulicy powstaje market, to od strony ulicy Komoniewskiego, w planach jest również powstanie domu dziecka - mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. Warto także przypomnieć, że to dzięki moim działaniom firma Bestem pozostała nadal w Kisielicach. Szefostwo firmy planowało przenieść swoją działalność. Walka o miejsca pracy to priorytet, który wcielam w życie – dodaje burmistrz. Stąd mocno zabiegałem o to by długo wyczekiwana inwestycja polegająca na wykonaniu nowego oświetlenia ulicy, o którą monitowali mieszkańcy doszła do skutku – kończy włodarz. Inwestycja polegała na montażu słupów oświetleniowych, stalowych w ilości – 8 sztuk wraz z lampami sodowymi o mocy 70 wat. Inwestycja powstała w ramach kompleksowej umowy Gminy Kisielice z firmą Energa Oświetlenie sp. z o.o.

3 listopada w Olsztynie burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego na dotację w ramach konkursu "Małe Granty Sołeckie". Dzięki tej inicjatywie zbudowane zostaną nowe trybuny przy boisku w Klimach.

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przeznaczył środki na udzielenie gminom w województwie warmińsko-mazurskim pomocy finansowej w formie dotacji celowych na przedsięwzięcia o charakterze inwestycyjnym na terenach wiejskich, tzw. „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Gmina Kisielice złożyła wniosek na wykonanie miejsc siedzących przy boisku wiejskim w miejscowości Klimy i uzyskała dotację na ten cel. Wnioski złożyło niemal 100 samorządów, granty uzyskało tylko 19. Podczas podpisania umowy obecni byli także skarbnik Sergiusz Sikorski i sołtys Klim Agnieszka Kruk.

 

 

Kisielickie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, na zlecenie kisielickiego magistratu, wykonało brukową nawierzchnię ulicy Słonecznej w Kisielicach oraz dokonało utwardzenie terenu przy świetlicy wiejskiej w Pławtach Wielkich.

 

 

Po rozpoczęciu inwestycji Gerczak Nord-Pol Hatchery, firmy Bestem, firmy Asia oraz Prim następuje kolejna realizacja zakładu pracy w Gminie Kisielice, która da zatrudnienie mieszkańcom. Jak mówi właściciel firmy Afidecor - szeroko pojęty rozwój branży rolniczej oraz przychylność władz miasta spowodowały, że rozpoczęliśmy budowę nowej siedziby, która zlokalizowana będzie w kisielickiej strefie ekonomicznej przy ul. Przemysłowej.

Firma Afidecor reprezentuje branżę rolniczo-ogrodniczą i zajmuje się bezpośrednią sprzedażą hurtowo-detaliczną nawozów i środków ochrony roślin. Na co dzień, detalicznie współpracujemy bezpośrednio z rolnikami jak również z innymi sklepami w tej branży, w tym przypadku mamy tu do czynienia ze sprzedażą hurtową - mówi Tomasz Łuczkowski właściciel firmy. Budowa nowego obiektu to przede wszystkim zwiększenie asortymentu, wprowadzenie nowego produktu jakim będą nawozy azotowe, a w przyszłości także skup ziarna - dodaje. Wartością dodaną do inwestycji jest zwiększenie zatrudnienia. Obecnie firma zatrudnia 5 osób, a docelowo planuje się zatrudnienie 10 pracowników - kończy.

Kolejnych kilkanaście miejsc pracy powstanie wraz z otwarciem marketu PRIM w Kisielicach przy ulicy Daszyńskiego. Otwarcie planowane jest w listopadzie tego roku. Budynek mleczarni, komin oraz zabudowania towarzyszące zostaną całkowicie wyburzone i w tym miejscu powstanie sklep o asortymencie towarowym podobnym do PoloMarketu. Jest to kolejny zakład pracy, po wylęgarni Gerczak, jaki w ostatnim czasie powstaje w Gminie Kisielice. Tylko te dwie inwestycje dadzą zatrudnienie około 30 mieszkańcom naszej gminy. Warto dodać, że jeszcze w tym roku ruszą kolejne budowy zakładów pracy. Ożywienie gospodarcze Kisielic staje się faktem. – mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. 

 

 

Burmistrz Kisielic od początku swojej kadencji robi wszystko, żeby magistrat stał się jeszcze bardziej przyjazny obywatelowi. Zmiany wizerunkowe to nie tylko remonty robione sposobem gospodarczym, to także polityka otwartości, którą cenią sobie mieszkańcy. Dialog społeczny to podstawa mojego działania. Wsłuchując się w głosy społeczeństwa zaobserwowałem zdecydowany wzrost aktywności obywatelskiej - mówi Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. Jedną z idei  dobrego zarządzania jest wspieranie aktywności mieszkańców. Uważam, że dobrym krokiem jest pójście w kierunku rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Temu właśnie ma służyć Kisielicki Budżet Obywatelski. Ta kwestia była także obietnicą wyborczą, która właśnie teraz zostanie zrealizowana - dodaje burmistrz. Konstruując przyszłoroczny budżet Gmina Kisielice planuje zarezerwować na ten cel kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wprowadzenie Budżetu Obywatelskiego to szereg korzyści, dla rozwoju miasta jak i całej gminy. Wiąże się to również z integracją mieszkańców wokół ważnych dla nich kwestii, ale także z podniesieniem wiedzy o funkcjonowaniu budżetu.