Już niebawem w Kisielicach powstaną nowe miejsca parkingowe. Obecnie trwają prace związane z wykonaniem parkingu dla osób niepełnosprawnych oraz miejsc postojowych dla pracowników przy kisielickim ośrodku zdrowia. Urząd wziął pod uwagę prośby mieszkańców, którzy prosili o realizację takiej inwestycji. Ułożony został tam również chodnik stanowiący dojście z nowopowstałego parkingu do przychodni. Przed cmentarzem komunalnym od strony ul. Mickiewicza wykonano zjazd z drogi publicznej oraz nowe miejsca parkingowe. 24 miejsca postojowe dla samochodów osobowych powstaną także przy ul. Rodziny Stangów. Wykonanie inwestycji wiąże się również z przywróceniem ruchu dwukierunkowego z zakazem postoju na tej ulicy. W miejscowościach Klimy i Łęgowo zaś wznosimy wiaty biesiadne dla mieszkańców tych wsi. W Goryniu gruntownie wyremontowano remizę OSP, wydzielono łazienkę oraz odnowiono klatkę schodową biblioteki. Na terenie Kisielic trwają również intensywne prace związane z wymianą słupów energetycznych.

 

Teren przy ulicy Szkolnej w Kisielicach zyskuje nowe oblicze. Miejski plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu zakłada funkcję mieszkalno-usługową i mieszkalno-wielorodzinną. W tej chwili w obrębie tej ulicy powstaje market, to od strony ulicy Komoniewskiego, w planach jest również powstanie domu dziecka - mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. Warto także przypomnieć, że to dzięki moim działaniom firma Bestem pozostała nadal w Kisielicach. Szefostwo firmy planowało przenieść swoją działalność. Walka o miejsca pracy to priorytet, który wcielam w życie – dodaje burmistrz. Stąd mocno zabiegałem o to by długo wyczekiwana inwestycja polegająca na wykonaniu nowego oświetlenia ulicy, o którą monitowali mieszkańcy doszła do skutku – kończy włodarz. Inwestycja polegała na montażu słupów oświetleniowych, stalowych w ilości – 8 sztuk wraz z lampami sodowymi o mocy 70 wat. Inwestycja powstała w ramach kompleksowej umowy Gminy Kisielice z firmą Energa Oświetlenie sp. z o.o.

3 listopada w Olsztynie burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego na dotację w ramach konkursu "Małe Granty Sołeckie". Dzięki tej inicjatywie zbudowane zostaną nowe trybuny przy boisku w Klimach.

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przeznaczył środki na udzielenie gminom w województwie warmińsko-mazurskim pomocy finansowej w formie dotacji celowych na przedsięwzięcia o charakterze inwestycyjnym na terenach wiejskich, tzw. „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Gmina Kisielice złożyła wniosek na wykonanie miejsc siedzących przy boisku wiejskim w miejscowości Klimy i uzyskała dotację na ten cel. Wnioski złożyło niemal 100 samorządów, granty uzyskało tylko 19. Podczas podpisania umowy obecni byli także skarbnik Sergiusz Sikorski i sołtys Klim Agnieszka Kruk.

 

 

Kisielickie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, na zlecenie kisielickiego magistratu, wykonało brukową nawierzchnię ulicy Słonecznej w Kisielicach oraz dokonało utwardzenie terenu przy świetlicy wiejskiej w Pławtach Wielkich.

 

 

Po rozpoczęciu inwestycji Gerczak Nord-Pol Hatchery, firmy Bestem, firmy Asia oraz Prim następuje kolejna realizacja zakładu pracy w Gminie Kisielice, która da zatrudnienie mieszkańcom. Jak mówi właściciel firmy Afidecor - szeroko pojęty rozwój branży rolniczej oraz przychylność władz miasta spowodowały, że rozpoczęliśmy budowę nowej siedziby, która zlokalizowana będzie w kisielickiej strefie ekonomicznej przy ul. Przemysłowej.

Firma Afidecor reprezentuje branżę rolniczo-ogrodniczą i zajmuje się bezpośrednią sprzedażą hurtowo-detaliczną nawozów i środków ochrony roślin. Na co dzień, detalicznie współpracujemy bezpośrednio z rolnikami jak również z innymi sklepami w tej branży, w tym przypadku mamy tu do czynienia ze sprzedażą hurtową - mówi Tomasz Łuczkowski właściciel firmy. Budowa nowego obiektu to przede wszystkim zwiększenie asortymentu, wprowadzenie nowego produktu jakim będą nawozy azotowe, a w przyszłości także skup ziarna - dodaje. Wartością dodaną do inwestycji jest zwiększenie zatrudnienia. Obecnie firma zatrudnia 5 osób, a docelowo planuje się zatrudnienie 10 pracowników - kończy.

Kolejnych kilkanaście miejsc pracy powstanie wraz z otwarciem marketu PRIM w Kisielicach przy ulicy Daszyńskiego. Otwarcie planowane jest w listopadzie tego roku. Budynek mleczarni, komin oraz zabudowania towarzyszące zostaną całkowicie wyburzone i w tym miejscu powstanie sklep o asortymencie towarowym podobnym do PoloMarketu. Jest to kolejny zakład pracy, po wylęgarni Gerczak, jaki w ostatnim czasie powstaje w Gminie Kisielice. Tylko te dwie inwestycje dadzą zatrudnienie około 30 mieszkańcom naszej gminy. Warto dodać, że jeszcze w tym roku ruszą kolejne budowy zakładów pracy. Ożywienie gospodarcze Kisielic staje się faktem. – mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk.