Szanowni Mieszkańcy, istnieje możliwość nabycia używanych pojemników  do selektywnej zbiórki odpadów o pojemności 1100 l

 

W związku z nowelizacją ustawy dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2019 r. poz. 2010 z późn. zm.) wprowadzono obowiązek prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów, a Burmistrz Kisielice ma obowiązek nałożyć podwyższoną stawkę za gospodarowanie odpadami, gdy będą zbierane w sposób nieselektywny Jednocześnie zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. z utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel/e nieruchomości (w tym w budynkach wielorodzinnych) jest/są odpowiedzialny/i za wyposażenie nieruchomości w pojemniki przeznaczone do zbierania odpadów oraz ich utrzymanie w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, jak również stworzenia na terenie nieruchomości miejsc gromadzenia odpadów oraz ich utrzymywania w odpowiednim stanie porządkowym i technicznym.

W związku z tym Gmina Kisielice ogłasza ofertę na sprzedaż używanych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Przedmiotem sprzedaży są:

  • 4 pojemniki plastikowe w kolorze niebieskim (papier) – 300 zł/szt.
  • 14 pojemników w kolorze zielonym (szkło) – 300 zł/szt.
  • 14 pojemników w kolorze żółtym (tworzywa sztuczne) – 300 zł/szt.
  • 6 metalowych z siatki (plastik) – 150 zł/szt.
  • 1 pojemnik metalowy na zmieszane.

W celu nabycia pojemnika/ów proszę o zgłoszenie zamiaru poprzez pocztę mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź w formie pisemnej kierując pismo na adres: Urząd Miejski w Kisielicach, ul. Daszyńskiego 5, 14-220 Kisielice. Przy wyborze nabywców pojemników decydowała będzie kolejność zgłoszeń oraz uiszczenie zapłaty przed ich wydaniem.