17 listopada w kisielickiej Arkadii nowo powstałe stowarzyszenie "Razem" zorganizowało uroczystą inaugurację swojej działalności. Na ręce liderki stowarzyszenia Pani Barbary Kwiatkowskiej burmistrz Kisielic złożył kwiaty i figurkę aniołka na szczęście. Zgromadzonym życzyłem, żeby ich działalność się rozwijała oraz zapewniłem, że samorząd będzie wspierał ich inicjatywy – mówi włodarz Kisielic. Jestem bardzo zadowolony, że mieszkańcy Gminy Kisielice chcą działać i integrować się poprzez stowarzyszenia - dodaje.

 

10 listopada w sali gimnastycznej kisielickiego Zespołu Szkół, programem słowno-muzycznym zainaugurowano trzydniowe obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Kisielice.

Zgromadzonych gości powitał Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. Następnie uczniowie Zespołu Szkół przedstawili patriotyczny program słowno-muzyczny, po którym zespoły Pomerania i Mirana wyśpiewały wzruszające pieśni patriotyczne.

W sobotę 11 listopada, o godz. 10:30 w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach odprawiona została msza święta za ojczyznę, w której udział wzięły poczty sztandarowe kisielickiego Zespołu Szkół, 18. Kisielickiej Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kisielic. Następnie udano się do amfiteatru miejskiego, gdzie wspólnie śpiewając piosenki żołnierskie i patriotyczne świętowano odzyskanie niepodległości. Podsumowaniem obchodów Narodowego Święta Niepodległości był rozegrany w niedzielą Turniej Halowej Piłki Nożnej - „Zagrajmy dla Niepodległej”, w którym wzięło udział 8 drużyn.

Organizatorami uroczystości byli: Burmistrz Kisielic, Proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Świata, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kisielicach, Dyrekcja Zespołu Szkół w Kisielicach, Stowarzyszenie „Pod Tęczą” oraz MLKS Olimpia Kisielice. Wydarzenie wsparli również 18. Kisielicka Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów oraz Ochotnicza Straż Pożarna Kisielice.

 

Kisielice postanowiły przedstawić alternatywę dla Halloween i dlatego dzień przed pierwszym listopada zorganizowano Bal Wszystkich Świętych. To uroczystość, która ma przede wszystkim pokazywać dobre wzorce dla młodych ludzi. Impreza udała się wyjątkowo, przybyło na nią kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Maluchy, młodzież i dorośli przebrani za aniołki i świętych bawili się doskonale.

Organizatorzy:
Proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach, Szkolne Koło CARITAS przy Zespole Szkół w Kisielicach, Stowarzyszenie „Pod Tęczą” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach

 

plakat 11 listopada10 listopada rozpoczną się kisielickie obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W imieniu organizatorów kisielickich obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości serdecznie Państwa zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości i wspólnego świętowania tego szczególnego w naszej historii wydarzenia.

Odzyskanie niepodległości w 1918r. jest uznawane za jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Większość Polaków deklaruje postawę patriotyczną i wyraża dumę ze swojej przynależności narodowej oraz własnego kraju - mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. Niepodległość to dobro wspólne a wolność jest wartością tak ważną, że nadaje sens życiu. Zachęcam wszystkich mieszkańców Gminy Kisielice by dali świadectwo patriotyzmu i szacunku dla minionych pokoleń oraz dumy z życia w wolnej i demokratycznej Ojczyźnie, biorąc udział w kisielickich obchodach Narodowego Święta Niepodległości - dodaje.

Program uroczystości:
10 listopada - sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Kisielicach
18.00 - Niepodległościowy program słowno-muzyczny oraz prezentacje pieśni i piosenki patriotycznej. Wystąpią uczniowie kisielickiego Zespołu Szkół, chór szkolny oraz zespoły Pomerania i Mirana

11 listopada
10.30 - Msza Święta w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach
11.30 - Niepodległościowa Sztafeta z kościoła do amfiteatru miejskiego
11.45 - Piosenki patriotyczne i żołnierskie, wspólne ognisko - amfiteatr miejski w Kisielicach
12 listopada - sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Kisielicach
13.00 - Turniej Halowej Piłki Nożnej - „Zagrajmy dla Niepodległej”

ORGANIZATORZY:
Burmistrz Kisielic, Proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach, Dyrekcja Zespołu Szkół w Kisielicach, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kisielicach, Stowarzyszenie „Pod Tęczą” oraz MLKS Olimpia Kisielice

bal wszystkich swietychProboszcz parafii p.w. Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach, Szkolne Koło CARITAS przy Zespole Szkół w Kisielicach, Stowarzyszenie „Pod Tęczą” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach zapraszają dzieci z rodzicami na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 31 października 2017r.

Program:
17.30 - Modlitwa Różańcowa w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach
18.20 - Korowód Wszystkich Świętych
18.30 - Bal w Arkadii

Podczas Balu Wszystkich Świętych w Arkadii przewidzianych jest wiele atrakcji min. konkursy z nagrodami, tańce oraz inne niespodzianki. Wstęp wolny, warunek przebranie za postać świętego lub anioła :)

Wystawa fotografii w kisielickiej bibliotece
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach wspólnie z kisielicką Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną zapraszają na wystawę fotografii pn. „Kisielice dawniej...”, są to fotografie ze zbiorów Grzegorza Wiśniewskiego z Sobiewoli. Wystawa dostępna dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biblioteki.

Obchody Dożynek Gminnych w Kisielicach

Uroczystości dożynkowe rozpoczął korowód delegacji z wieńcami dożynkowymi, które wraz z zaproszonymi gośćmi przemaszerowali do amfiteatru miejskiego gdzie polową mszę świętą odprawił ks. Damian Nyk proboszcz kisielickiej parafii. Oprawę mszy swym występem uświetniła parafialna schola. W trakcie mszy dokonano poświęcenia chleba, symbolu dożynkowych planów a także wieńców dożynkowych oraz innych darów z tegorocznych zbiorów.

Po mszy świętej burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk i starostowie tegorocznych dożynek podzielili chleb, który został przekazany sołtysom, aby rozdali ten symbol dożynkowych plonów wśród mieszkańców. Oficjalną część uroczystości zakończyło przemówienie burmistrza, który na wstępie powitał wszystkich rolników, dziękując im za trud i ogrom pracy jaką wkładają w uprawę ziemi. Włodarz Kisielic powitał również mieszkańców i licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego Michał Młotek wraz z radnymi Rady Powiatu Iławskiego, radni Rady Miejskiej w Kisielicach oraz sołtysi.

Starościną dożynek, była przedstawicielka sołectwa Łodygowo, pani Teresa Kszczot, która prowadzi gospodarstwo rolne od 1996 roku, na 30 hektarach uprawia między innymi pszenicę, rzepak, kukurydzę, trawę nasienną oraz specjalizuję się w hodowli bydła i produkcji mleka. Pani Teresa Kszczot od 2013 roku prowadzi gospodarstwo rolne wspólnie z synem Rafałem, a współpraca ta przyczynia się do poprawy warunków pracy i modernizacji. Rodzina wykorzystuje nowoczesne i dostosowane do wymogów UE maszyny i urządzenia.

Starostą dożynek został przedstawiciel sołectwa Łęgowo pan Piotr Barański, który od 1987 roku prowadzi gospodarstwo rolne wspólnie żoną Bogusławą i specjalizuje się w uprawie pszenicy, rzepaku i kukurydzy oraz produkcji zwierzęcej. Państwo Barańscy od wielu lat sukcesywnie rozwijają i modernizują swoje 30-hektarowe gospodarstwo między innymi poprzez zakup nowoczesnego sprzętu rolniczego.

Udekorowaniem sceny i terenu amfiteatru zajęli się w tym roku przedstawiciele Łęgowa i Łodygowa. Chleb dożynkowy upiekła sołtys Łodygowa, pani Maria Pokorska.

Na scenie w tym dniu wystąpiły zespoły folklorystyczne. Ludowy repertuar, przygotowany specjalnie na tę okoliczność, zaprezentowały dwa zespoły, Pomerania z Kisielic i Kalina z Jędrychowa. Z hitami polskiej muzyki popularnej wystąpiła również kisielicka Mirana. Gwiazdami tegorocznych dożynek był zespół MiG oraz mistrzowie polskiej sceny kabaretowej Hela i Marian, czyli kabaret Koń Polski.

Tradycyjnie już został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Wzięło w nim udział 6 sołectw. Pierwsze miejsce zajęło sołectwo Jędrychowo, drugie Trupel, a trzecie Butowo. Pozostałe sołectwa, które wzięły udział w konkursie to: Łęgowo, Łodygowo oraz Biskupiczki. Nagrody ufundowane zostały przez burmistrza Rafała Ryszczuka (I miejsce 1000, 00 zł, za II miejsce 700, 00 zł, III miejsce 500, 00 zł, pozostałe miejsca 250, 00 zł).

Najładniejszy wieniec wybierała również publiczność której ocena była zgodna z werdyktem komisji konkursowej. Nagrodę, którą otrzymało Jędrychowo ufundowała Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza z Olsztyna, która dodatkowo zakupiła puchary dla Starostów tegorocznych dożynek.

Wśród specjałów kulinarnych znalazły się: gulasz myśliwski pieczone gęsi i indyki. Potrawami częstował osobiście burmistrz Rafał Ryszczuk. Nie zabrakło również deseru, ciasta polecano na stoisku przygotowanym przez Radę Sołecką Butowa oraz Stowarzyszenie Lepsza Przyszłość Butowa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się tzw. swojska chata przygotowana przez kisielickie Koło Gospodyń Wiejskich oraz Pomeranię i seniorów. Właściciele działek należących do ROD „Zgoda” prezentowały swoje plony i częstowali swoimi wyrobami.

Podczas Dożynek Gminnych odbyło się wręczenie nagród w dziedzinie sportu i kultury za działalność w roku 2016. Burmistrz uhonorował również nagrodą gospodarczą przedsiębiorców oraz właścicieli gospodarstw rolnych działających na terenie gminy Kisielice. Nagrody przyznawane są od tego roku z inicjatywy włodarza Kisielic. Ich celem jest uhonorowanie i wsparcie artystów, twórców kultury, animatorów życia kulturalnego, sportowców i trenerów sportowych, instytucji i organizacji pozarządowych, klubów sportowych, właścicieli gospodarstw rolnych oraz przedstawicieli biznesu, którzy w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju kultury, sportu oraz napędzają rozwój gospodarczy Gminy Kisielice.

Nagrodę Gospodarczą Burmistrza Kisielic, którą stanowi statuetka z wizerunkiem Orła św. Jana, będącego herbem Kisielic, otrzymali:
Marian Wilemski, Marek Lepianka, Ryszard Niedziałkowski, Zdzisław Korgól, Waldemar Przechadzki, Rafał Zając, Halina Markowska, Mirosław Kukuła, Mariusz Przeworski, Marianna Przeworska, Zdzisława Markowska, Ewa i Tadeusz Dzieniszewscy, Zbigniew Sendobry, Mieczysław Kaźmierczyk, Bogdana i Zdzisław Kwiatkowscy, Jan Oleś, Wojciech Mączkowski, Jan Jasiński, Wojciech Myśliński, Jerzy Jakubczyk, Józef i Jolanta Ciozda, Danuta i Waldemar Krukowscy, Zarząd sieci sklepów Polomarket oraz Agroperfekt Sp. z o.o.


Nagrody za działalności w dziedzinie sportu:
1. Andrzej Maliszewski - za całokształt pracy na rzecz klubu MLKS Olimpia Kisielice w kategorii działacz.
2. Jan Czarnik - za całokształt pracy trenerskiej na rzecz MLKS Olimpia Kisielice.
3. Mariusz Kwaśniewski - za całokształt osiągnięć sportowych w kategorii zawodnik.
4. Oskar Szalkowski - za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu w kategorii zawodnik, w roku 2016.
5. Wioletta Szalkowska - za całokształt działalności na rzecz klubu MKS Huragan Klimy w kategorii działacz.

Nagrody w dziedzinie kultury:
1. Zespół Pomerania Kisielice - za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w zakresie krzewienia kultury ludowej i śpiewaczej na terenie Gminy Kisielice oraz poza jej granicami.
2. Zespół Kalina Jędrychowo - za szczególne osiągnięcia w zakresie krzewienia kultury ludowej i śpiewaczej na terenie Gminy Kisielice oraz poza jej granicami
3. Zespół Mirana - w zakresie krzewienia kultury śpiewaczej na terenie Gminy Kisielice oraz poza jej granicami.
4. Bartłomiej Kawski - za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania tańca towarzyskiego na terenie Gminy Kisielice jak i poza jej granicami.
5. Marek Kałuża - za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, w zakresie krzewienia sztuki rzeźbiarskiej wśród dzieci i młodzieży na terenie Gminy Kisielice.
6. Wacław Osiecki - za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w zakresie autorskiej twórczości muzycznej.

Dożynkom towarzyszyła wystawa fotografii pn. „Kisielice dawniej...”, są to fotografie ze zbiorów Grzegorza Wiśniewskiego z Sobiewoli. Wystawę przygotowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kisielicach.
Dożynki to niezwykłe przedsięwzięcie, promujące polską tradycję, jak również wspaniała okazja przypominania zwyczajów i obrzędów związanych ze świętowaniem końca okresu żniw. Przygotowując się do uroczystych obchodów święta rolników, ich rodzin i wszystkich pozostałych mieszkańców Gminy Kisielice, zwracamy uwagę na najdrobniejsze detale. By wszystko mogło się odbyć w taki sposób jak zaplanujemy zwracamy się wsparcie i otrzymujemy je, za co wszystkim sponsorom i osobom wspierającym jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

Sponsorzy:
Bogdana i Zdzisław Kwiatkowscy - Skup i Ubój Zwierząt Rzeźnych Firma Kąsek - Kisielice
Bank Spółdzielczy w Suszu
Jan Jasiński - gospodarstwo rolne Biskupiczki
Waldemar Przechadzki - gospodarstwo rolne Kisielice
Anna Krupińska - kwiaciarnia AZALIA Kisielice
Anna i Tadeusz Dzieniszewscy – Kisielice, sklep przy ul. Rodziny Stangów
Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza w Olsztynie
MLEKOVITA
Szkłomal Lubawa
Rolimpex Iława
Pasieka WIGOR
Firma Rol-Met - Iława
Ewelina Woźniak - firma AVON

Wśród wspierających Dożynki Gminne w Kisielicach byli również:
Seniorzy i Pomerania na czele z p. Haliną Gniadek
Stowarzyszenie Lepsza Przyszłość Butowa oraz Sołtys wraz z Radą Sołecką Butowa
Rodzinne Ogrody Działkowe „Zgoda” Kisielice

Szczególne podziękowania za wsparcie organizacyjne dla:
MLKS Olimpia Kisielice
Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Kisielic
Harcerzy 18. Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów z Kisielic
Animatorów Orlika: Henryka Blimkiewicza i Patryka Napierskiego
Policjantów Posterunku Policji w Kisielicach
Pracowników Urzędu Gminy w Kisielicach
Pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych z Kisielic

Organizatorzy:
Gmina Kisielice
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach

 

plakat dozynki

Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych Izba Gospodarcza oraz Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk zapraszają na Święto Ziarna. Impreza odbędzie się w dniu 20 sierpnia 2017r., w kisielickim amfiteatrze miejskim. Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof K.A.S.A. Kasowski z zespołem. Usłyszymy także przeboje cygańskich gwiazd i festiwali - koncert w wykonaniu zespołu Cygańskie Gitary oraz taneczne przeboje zespołu Efekt.

W programie konkursy kulinarne połączone z darmowymi degustacjami dla publiczności, konkursy z nagrodami oraz wiele kolorowych i cyrkowych atrakcji dla dzieci. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Wstęp bezpłatny. Organizatorzy to Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych - Izba Gospodarcza oraz Burmistrz Kisielic - Rafał Ryszczuk. Partnerem wydarzenia jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach. Zadanie finansowano z Funduszu Promocji Ziarna, Zbóż i Przetworów Zbożowych.

W dniach 28-29 lipca kisielicki amfiteatr stał się centrum kultury hip-hop w regionie.  Za nami pierwsza edycja festiwalu kultury hip-hop w dosłownym tego słowa znaczeniu. Koncerty zespołów bardziej i mniej znanych, warsztaty graffiti prowadzone przez Mateusza Wilka przyciągnęły wielu młodych ludzi podobnie jak warsztaty i pokazy byboyingu i breakdance, które prowadził Damian VANIL Osiakowski. Odbyła się także bitwa hip-hopowa - "bitwa na słowa o kulturę", dj-iski kunszt pokazał Dj BART. W nocnym turnieju piłki nożnej, który był częścią festiwalu, wzięło udział 8 drużyn, z pośród których najlepszą okazała się ekipa połączonych sił z Jędrychowa. Podczas turnieju umiejętności Dj'ingu prezentował DJ haKer. Finałem festiwalu był koncert pochodzącego z Kisielic Wacława Osieckiego z zespołem WAC TOJA. Działania te odbyły się przy wsparciu z mojej strony - mówi burmistrza Kisielic Rafał Ryszczuk. Z pomysłem na zorganizowanie imprezy hiphopowej dla młodzieży przyszli do mnie Michał Wiśniorowski i Karol Niedziałkowski związani z tą kulturą, sami tworzą. Dołączył do nich Mateusz Ryszczuk znany jako Dj haKer. Pomysł mi się spodobał na tyle, że wspólnie z Mariuszem Gołębiowskim dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kisielicach doszliśmy do wniosku, że można go zorganizować. No i udało się o czym świadczy frekwencja, przez festiwal przewinęło się kilkaset osób - dodaje burmistrz. Młodzież pod egidą kisielickiego ośrodka kultury, pozyskała środki w ramach dziesiątej edycji programu Działaj Lokalnie z czego organizowanych jest wiele działań warsztatowych dla młodzieży.

 Hip hop stopka

28-29 lipca kisielicki amfiteatr stanie się centrum kultury hip-hop w regionie. Przed nami pierwsza edycja festiwalu kultury hip-hop w dosłownym tego słowa znaczeniu. Koncerty zespołów bardziej i mniej znanych, graffiti, taniec breakdance i pokazy bboy, bitwa freestyleowa, pokazy dj-i, nocny turniej piłki nożnej to wszystko będziecie mogli znaleźć w ostatni weekend lipca w amfiteatrze miejskim w Kisielicach.

PROGRAM:

28 lipca /piątek/ - ORLIK
20.00 - Nocne Granie na ORLIKU - nocny turniej piłki nożnej - piłkę ogarnia - Patryk Napierski, nutę gra Dj haKer

29 lipca /sobota/ - Amfiteatr miejski 
Od 10.00 - Warsztaty GRAFFITI - ogarnia: Mateusz WILK
17.00 - B-boy/breackdance beattle - ogarniają: VANIL&Bartosz BART Marciniak
19.00 - Bitwa o kulturę - Hiphopowa bitwa na słowa… Freestyle
20.00 - Koncert - OSB, PRZEZNACZENIE, FALLCO, BLETEK, HAJSEN, RICH’ART, JAYJAY, EMYEJ, MATISU, LUFA, DJ haker, CZAPA&ARIELTONIEKSYWA/Dj BART 
22.00 - GWIAZDA FESTIWALU WAC TOJA

W programie tegorocznych Dni Kisielic, znalazły się gwiazdy polskiego serialu Cezary Żak i Artur Barciś oraz zespół Łobuzy. Tradycją stały się podróże kulinarne. W tym roku Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk serwował specjały kuchni polskiej były to żur po szlachecku oraz wędzony udziec. Na deser pojawiły się dwa torty, którymi burmistrz dziękował mieszkańcom za życzenia jakie otrzymał z okazji obchodzonych w maju urodzin.

Wśród propozycji przygotowanych dla mieszkańców przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach znalazły się również występy uczniów ze szkół z terenu gminy Kisielice. W przedstawieniu „Czerwony Kapturek” zaprezentowali się uczniowie szkoły z Gorynia natomiast prezentacje wokalne przygotowali uczniowie kisielickiego Zespołu Szkół. Na scenie pojawiły się zespoły działające przy tutejszym ośrodku kultury tj. Pomerania Kisielice, Kalina Jędrychowo oraz zespół Mirana. Muzyczna scena Dni Kisielic to także koncerty zespołów Efekt i rokowej grupy Szwindel, która została bardzo ciepło przyjęta przez licznie zgromadzoną publiczność. Wyjątkową atrakcją podczas sobotniej zabawy przy zespole Takt Band, widowiskowy był pokaz laserowy.
Dni Kisielic to nie tylko atrakcje artystyczne, to również współzawodnictwo sportowe. W zawodach wędkarskich wyłoniono najlepszego „fish huntera gminy”, rozegrany został turniej plażowej piłki siatkowej oraz turniej piłki nożnej dzikich drużyn dziecięcych.

Na uczestników imprezy czekały też atrakcje towarzyszące w postaci Swojskiej chaty, gdzie kisieliccy Seniorzy i Pomerania serwowali swojskie jadło. Prezentowały się również stowarzyszenia oraz twórcy ludowi. Byli wśród nich KGW Jędrychowo oraz rzeźbiarz Marek Kałuża wraz z sekcją rzeźby działającą przy kisielickim ośrodku kultury. Wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany przez stowarzyszenie Pod Tęczą, już po raz siódmy, Konkurs "Masz Talent?". Dodatkowo sobotnie wydarzenia w przekazie na żywo, śledzić można było na antenie Radia Olsztyn w audycji Lepsza pora dnia.
Organizatorzy dziękują za wsparcie Państwu Bogdanie i Zdzisławowi Kwiatkowskim właścicielom ubojni Kąsek, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Suszu, firmie Spomer, Państwu Ewie i Tadeuszowi Dzieniszewskim właścicielom sklepu wielobranżowego „Ewa”, firmie AVON, kisielickiemu punktowi PZU, Jackowi Gurzyńskiemu przedstawicielowi NC+, klubowi sportowemu OLIMPIA Kisielice, kisielickim Seniorom i Pomeranii, stowarzyszeniu Pod Tęczą, animatorom ORLIKA oraz Łukaszowi Brzezińskiemu.