Największy bieg pamięci w Polsce!

1 marca 2020r., Kisielice

 

Start: 11:00 dystans 1963 m; 12:00 dystans 5 km

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W ramach tegorocznych obchodów Fundacja "Tropem Wilczym" wraz z Fundacją "Wolne Dźwięki" organizują VIII edycję biegu Tropem Wilczym dla 60 000 biegaczy z 240 miast nie tylko z Polski. W Kisielicach w ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry - wskazuje on na datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka „Lalka” oraz na 5 km - trasa nad Jeziorem Rakowym. Jest to trzecia edycja, która odbędzie się w Kisielicach.

Prawo startu w biegu na 1963 m mają osoby, które do 1 marca 2020r., ukończą 8 lat, na 5 km - 11 lat. Na ukończenie biegu na 1963 m uczestnicy mają 15 minut, a na pokonanie mety po 5 km – 45 minut.

Zapisy: www.elektronicznezapisy.pl

 

Wpisowe: 20, 00 zł - dorośli; 15,00 zł - dzieci i młodzież do 18 roku życia

 

Wpłaty:

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach, 14-220 Kisielice, ul. Polna 1

BS Susz/o Kisielice nr konta: 82 8320 0005 0040 0057 2000 0010

 

Limit startujących 70 osób.

W pakiecie zawodnicy otrzymają m.in.: numer startowy, pamiątkową koszulkę, gadżety reklamowe od sponsorów. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Bieg, dostaną na mecie pamiątkowe medale.

Pakiety będą do odebrania 1 marca w dniu biegów od godz. 10:00 do 10:45.

 

Plan na niedzielę 1 marca w Kisielicach:

  • 10:00 - 10:30 - odbiór pakietów
  • 11:00 - start biegu na dystansie 1963 m
  • 12:00 - start biegu na dystansie 5 km
  • Ok. 13:30 - uroczyste zakończenie imprezy wspólne ognisko

Po biegu na zawodników będzie przygotowane ognisko, nad którym w kociołku gotowana będzie herbata. Upieczemy wspólnie kiełbaski.

 

Organizatorzy lokalni:
Gmina Kisielice, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach, 18. Kisielicka Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów. Bieg organizowany przy współpracy Nadleśnictwa Susz na terenie Leśnictwa Kisielice. Zabezpieczenie biegu Ochotnicza Straż Pożarna Kisielice.

 

Patronat Lokalny: Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk

 

Załączniki:

jpgMapa - trasa biegu - (JPG)442.08 KB

Gmina Kisielice zajęła V miejsce w wojewódzkim konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy

22 września 2019 r. w Muzeum Budownictwa Ludowego Parku Etnograficznym w Olsztynku odbyły się po raz kolejny Warmińsko Mazurskie Dożynki Wojewódzkie. Gminę Kisielice reprezentowali mieszkańcy z Sołectwa Limża. Wykonany przez mieszkańców wieniec zajął V miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec Dożynkowy województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zwycięzcom konkursu nagrody wręczał Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko - mazurskiego.

Grupę wieńcową reprezentowali: Anna i Sławomir Bartyzel; Karolina i Grzegorz Fotek, Iwona i Kazimierz Krzysztofik, Agnieszka i Jacek Feige, Leokadia i Jerzy Mańkowscy, Urszula Gwiazda, Bożena Czerwińska, Iwona Galicka

Przypomnijmy, że wieniec sołectwa Limża zajął I miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy w Gminie Kisielice w roku 2019.

Do 31 maja 2019r. w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kisielicach przyjmowane są wnioski o przyznawanie nagród i wyróżnień dla osób oraz instytucji za osiągnięcia w działalności sportowej w Gminie Kisielice.

 

 

Załączniki:

1. Regulamin przyznawania nagród i wyróżnień w działalności sportowej: Załącznik_nr_1

2. Wniosek o przyznanie nagrody wyróżnienia kategoria zawodnik: Załącznik_nr_2

3. Wniosek o przyznanie nagrody wyróżnienia kategoria trener: Załącznik_nr_3

4. Wniosek o przyznanie nagrody wyróżnienia w dziedzinie kultury: Załącznik_nr_4

Do 31 maja 2019r. w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kisielicach przyjmowane są wnioski o przyznawanie nagród i wyróżnień dla osób oraz instytucji zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury na terenie Gminy Kisielice.

 

 

Załączniki:

1. Regulamin przyznawania nagród w dziedzinie kultury: Załącznik_nr_1

2. Wniosek o przyznanie nagropdy wyróżnienia w dziedzinie kultury: Załącznik_nr_2

Utwory muzyki organowej m.in. Jana Sebastiana Bacha, Césara Francka oraz Léona Boëllmanna w wykonaniu pochodzącego z Gminy Kisielice Michała Czarneckiego wybrzmią w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Iławie.

Koncert organowy odbędzie się 26 maja po mszy świętej o godz. 12.30. A tak do udziału w koncercie zachęca burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk - „Młody, zdolny muzyk z Gminy Kisielice Michał Czarnecki zaprasza na koncert organowy do Iławy. Ja skorzystam z zaproszenia i Pastwa również zachęcam”. Michał Czarnecki jest uczniem Michała Rakowskiego - organisty katedralnego WNMP w Pelplinie. Studiował literaturę organową/muzykę liturgiczną – II Stopień Muzyczny instrumentalistyka – organy w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Pelplinie. W chwili obecnej Michał Czarnecki jest organistą w Parafii w Biskupcu Pomorskim.

9_koncert organowy.jpg

W niedzielne południe, dzień swojego patrona uczcili strażacy z gminy Kisielice. Obchody tradycyjnie rozpoczęto mszą świętą, w intencji druhów, podczas której dziękowali za szczęśliwe powroty z akcji i prosili o dalsze łaski. Po nabożeństwie uczestnicy obchodów w asyście orkiestry dętej przemaszerowali ulicami Kisielic na plac przy Gminnym Centrum Reagowania, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień i odznaczeń dla druhów zasłużonych w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W kierunku druhów padło wiele ciepłych słów i podziękowań za ich codzienną trudną i niebezpieczną służbę.

Słowa uznania do strażaków ochotników skierował również burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk – „Dziękuję wam za aktywność jaką wykazujecie w niesieniu pomocy wszystkim osobom, które jej potrzebują i to nie tylko z terenu naszej gminy, ale również spoza niej. Dziękuję również za aktywność społeczną, bo dużo mówi się o akcjach ratowniczo-gaśniczych, a przecież wspieracie też różne przedsięwzięcia kulturalne i społeczne”. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich jednostek z terenu gminy. Druhowie z Butowa, Gorynia, Jędrychowa, Klim oraz Kisielic. W tym samym dniu sołectwo Jędrychowo, należące do parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie, gościło Księdza Biskupa Wojciecha Skibickiego, który przybył z wizytacją kanoniczną.

Po raz osiemnasty Butowo było gospodarzem Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Kisielic drużyn strażackich. Zbigniew Herka - pomysłodawca rozgrywek i jednocześnie prezes butowskiego OSP zapowiedział, że doprowadzi tę imprezę do, co najmniej, dwudziestej edycji. Po zaciętych rozgrywkach zwyciężyli gospodarze.

 

Starosta Iławski Bartosz Bielawski, Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Iławie Stanisław Kastrau serdecznie zapraszają na uroczyste obchody „Powiatowego Dnia Strażaka”, które odbędą się 17 maja 2019 roku w amfiteatrze miejskim w Kisielicach.


Uroczystości rozpoczniemy o godzinie 14.00 mszą polową w kisielickim amfiteatrze, gdzie następnie odbędzie się prezentacja sprzętu pożarniczego, konkursy i animacje rodzinne, rodzinny bieg sztafetowy – mówi burmistrz Rafał Ryszczuk.


Powiatowe Obchody Dnia Strażaka łączyć się będą z obchodami XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny Dni Rodziny, które w tym roku przebiegają pod hasłem "Małżeństwo - dobre relacje - silna rodzina" – dodaje burmistrz. W części artystycznej usłyszymy koncert orkiestry dętej, która nieodzownie łączy się z ceremoniałem strażackim. Program artystyczny przewiduje również koncert grupy tanecznej FOX. Publiczność amfiteatru podczas zabawy tanecznej bawić będzie zespół EFEKT.


Finałem wydarzenia o godzinie 22.00 będzie widowiskowy pokaz FIRESHOW w wykonaniu Teatru Ognia Fire Dance Crew. Najmłodsi będą mogli spędzić aktywnie czas w wesołym miasteczku. Organizatorzy przewidzieli również poczęstunek tradycyjną strażacką grochówką.

 

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka_plakat_1-1.jpg

Pomożemy Państwu w uzyskaniu dofinansowania na termomodernizację. Dotrzymujemy obietnic wyborczych.

Jak obiecaliśmy podczas kampanii wyborczej zapewnimy Państwu pomoc w uzyskaniu dofinansowania z programu „Czyste Powietrze”. W tym celu zaprosiłem do współpracy firmę Global Eko, która po szkoleniu w Arkadii, a jeśli będzie trzeba także w świetlicach na wsiach, pomoże mieszkańcom Gminy Kisielice uzyskać do 53.000 złotych dla gospodarstwa domowego na termomodernizację. Firma pomoże załatwić wszelkie formalności, za co Państwo nie poniosą żadnych kosztów. Dotacja pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i ma na celu  zmniejszenie emisji szkodliwych pyłów do atmosfery.

Beneficjentami mogą zostać właściciele i współwłaściciele domu jednorodzinnego, a także osoby które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego, a budynek ten nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

Zakres przedsięwzięcia może obejmować:

  • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) i zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu
  • docieplenie przegród budynku
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
  • montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
  • instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej)
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

W przypadku domów, które dopiero powstaną, inwestorzy mogą starać o wsparcie zakupu
i montażu źródła ciepła spełniającego wymagania programu. Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7.000 zł., a maksymalny 53.000zł. Dotacja otrzymana z programu jest wolna od podatku, a środki finansowe poniesione na termomodernizację będzie można wliczyć w koszty uzyskania przychodu.

25 kwietnia o godz. 17.00, odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań informacyjnych w kisielickiej Arkadii, na którym będą mogli Państwo uzyskać pomoc w napisaniu i złożeniu wniosku o dofinansowanie. O terminach kolejnych spotkań poinformujemy niebawem.

plakat 12

Wychodząc naprzeciw zgłaszanym przez mieszkańców potrzebom poszczególnych sołectw dotyczących stanu dróg gminnych po sezonie zimowym, jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, zostaną podjęte prace zmierzające do poprawy stanu dróg.
Niestety, problem ten powraca co roku, jak tylko ustąpią mrozy, gminy zmagają się z sytuacją, w której mieszkańcy zastają swoje drogi w gorszym stanie niż jesienią. Jeszcze w tym miesiącu przystąpimy do prac na drogach gminnych  -  mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. Został właśnie rozstrzygnięty przetarg na usługi równiarką wraz z usługą utwardzania nawierzchni walcem drogowym, wykonamy również oczyszczanie przydrożnych rowów. Niebawem ruszą prace polegające na profilowaniu oraz równaniu kruszywem drogowym, w pierwszej kolejności tych dróg, które wymagają pilnej interwencji – dodaje burmistrz. Oczywiście będziemy robić wszystko, by dotrzeć do każdej drogi na terenie naszej gminy wymagającej naprawy – kończy włodarz. 
6 fotografia poglądowa

Kisielicki magistrat zlecił opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej remontu ul. Kołłątaja w Kisielicach. Jeszcze w tym roku planowane jest ułożenie nawierzchni z betonowej kostki brukowej.