W niedzielę 13 stycznia, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach zaprasza do wzięcia udziału w 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Zachęcam wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć tegoroczny finał WOŚP do przynoszenia gadżetów, które mogą być wylicytowane na aukcji” - mówi Dyrektor Miejsko – Gminnego  Ośrodka Kultury Mariusz Gołębiowski. „Jeżeli masz jakieś pytanie napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń 514199633, a na pewno odpowiem” – dodaje szef kisielickiego sztabu.

O programie opowiedział nam Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk, który również czynnie włącza się do udziału w finałowych działaniach wielkoorkiestrowych. „W programie tradycyjnie od godz. 9.00 uliczna kwesta, która potrwa do godz.16.00. Od 16-stej również w kisielickim Zespole Szkół przy Al. Wojska Polskiego 2, rozpoczniemy program finałowy, w którym część artystyczna przeplatana będzie licytacjami gadżetów WOŚP oraz innych rzeczy wartościowych przekazanych przez darczyńców” - dodaje. „Na muzycznej scenie kisielickiego finału WOŚP wystąpią uczniowie Zespołu Szkół w Kisielicach,  usłyszymy największe przeboje grupy DŻEM, które wykona Darek Papiernik z zespołem, grupa CICHO przypomni hity polskiego rocka” – kończy włodarz. W tym roku orkiestra gra w celu „zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Wydarzeniami towarzyszącymi będą: warsztaty artystyczne (pracownia rzeźby działająca przy MGOK), kawiarenka, sklepik. Całość zakończy ok. godz. 19.45 „Światełko do nieba”.

Burmistrz Kisielic informuje, że do 30 maja 2018 roku można składać wnioski o nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w działalności sportowej w Gminie Kisielice oraz w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

 

Nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w działalności sportowej w Gminie Kisielice.

Wnioski w sprawie przyznania nagrody lub wyróżnienia składać mogą kluby sportowe, w tym działające w formie stowarzyszenia i związku sportowego oraz szkoły.

Nagrody i wyróżnienia mogą zostać przyznane:
1) dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym, reprezentujących podmioty prowadzące działalność w zakresie sportu w Gminie Kisielice;
2) dla trenerów szkolących zawodników osiągających wysokie wyniki w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej na rzecz Gminy Kisielice i reprezentujących podmioty prowadzące działalność w zakresie sportu w Gminie Kisielice;
3) dla działaczy wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej na rzecz Gminy Kisielice i reprezentujących podmioty prowadzące działalność w zakresie sportu w Gminie Kisielice.

Szczegółowe warunki określone są w załączniku Nr 1 do Uchwały Nr XXVII/193/2017 Rady Miejskiej w Kisielicach z dnia 10 maja 2017r. w sprawie określenia zasad i trybu przyznawania oraz rodzaju i wysokości nagród za osiągnięcia w działalności sportowej w Gminie Kisielice.

Załączniki:
1) Regulamin przyznawania nagród w dziedzinie kultury - pobierz
2) Wniosek o przyznanie nagrody/wyróżnienia w kategorii „działacz” za działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej i sportu - pobierz
3) Wniosek o przyznanie nagrody/wyróżnienia Burmistrza Kisielic w kategorii „trener” za pracę trenerską - pobierz
4) Wniosek o przyznanie nagrody/wyróżnienia Burmistrza Kisielic w kategorii „zawodnik” za wyniki sportowe - pobierz

 

Nagrody i wyróżnienia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury


Nagrody i wyróżnienia przyznaje Burmistrz Kisielic z własnej inicjatywy lub na wniosek:
a) instytucji kultury;
b) związków i stowarzyszeń społeczno-kulturalnych;
c) szkół;
d) innych jednostek organizacyjnych, których statutowy zakres merytoryczny obejmuje zadania w dziedzinie upowszechniania kultury i sztuki;
e) Komisji Zdrowia, Kultury, Oświaty i Spraw Socjalnych Rady Miejskiej w Kisielicach;
f) Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Nagrody mogą być przyznane osobom fizycznym lub prawnym, a także innym podmiotom na podstawie działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu dla Gminy Kisielice.

Szczegółowe warunki określone są w załączniku Nr 1 do Uchwały Nr XXVII/192/2017 Rady Miejskiej w Kisielicach z dnia 10 maja 2017r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu przyznawania dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Załączniki:
1) Regulamin przyznawania nagród w dziedzinie kultury - pobierz
2) Wniosek o przyznanie nagrody/wyróżnienia w dziedzinie kultury - pobierz

17 listopada w kisielickiej Arkadii nowo powstałe stowarzyszenie "Razem" zorganizowało uroczystą inaugurację swojej działalności. Na ręce liderki stowarzyszenia Pani Barbary Kwiatkowskiej burmistrz Kisielic złożył kwiaty i figurkę aniołka na szczęście. Zgromadzonym życzyłem, żeby ich działalność się rozwijała oraz zapewniłem, że samorząd będzie wspierał ich inicjatywy – mówi włodarz Kisielic. Jestem bardzo zadowolony, że mieszkańcy Gminy Kisielice chcą działać i integrować się poprzez stowarzyszenia - dodaje.

 

Obchody Dożynek Gminnych w Kisielicach

Uroczystości dożynkowe rozpoczął korowód delegacji z wieńcami dożynkowymi, które wraz z zaproszonymi gośćmi przemaszerowali do amfiteatru miejskiego gdzie polową mszę świętą odprawił ks. Damian Nyk proboszcz kisielickiej parafii. Oprawę mszy swym występem uświetniła parafialna schola. W trakcie mszy dokonano poświęcenia chleba, symbolu dożynkowych planów a także wieńców dożynkowych oraz innych darów z tegorocznych zbiorów.

Po mszy świętej burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk i starostowie tegorocznych dożynek podzielili chleb, który został przekazany sołtysom, aby rozdali ten symbol dożynkowych plonów wśród mieszkańców. Oficjalną część uroczystości zakończyło przemówienie burmistrza, który na wstępie powitał wszystkich rolników, dziękując im za trud i ogrom pracy jaką wkładają w uprawę ziemi. Włodarz Kisielic powitał również mieszkańców i licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego Michał Młotek wraz z radnymi Rady Powiatu Iławskiego, radni Rady Miejskiej w Kisielicach oraz sołtysi.

Starościną dożynek, była przedstawicielka sołectwa Łodygowo, pani Teresa Kszczot, która prowadzi gospodarstwo rolne od 1996 roku, na 30 hektarach uprawia między innymi pszenicę, rzepak, kukurydzę, trawę nasienną oraz specjalizuję się w hodowli bydła i produkcji mleka. Pani Teresa Kszczot od 2013 roku prowadzi gospodarstwo rolne wspólnie z synem Rafałem, a współpraca ta przyczynia się do poprawy warunków pracy i modernizacji. Rodzina wykorzystuje nowoczesne i dostosowane do wymogów UE maszyny i urządzenia.

Starostą dożynek został przedstawiciel sołectwa Łęgowo pan Piotr Barański, który od 1987 roku prowadzi gospodarstwo rolne wspólnie żoną Bogusławą i specjalizuje się w uprawie pszenicy, rzepaku i kukurydzy oraz produkcji zwierzęcej. Państwo Barańscy od wielu lat sukcesywnie rozwijają i modernizują swoje 30-hektarowe gospodarstwo między innymi poprzez zakup nowoczesnego sprzętu rolniczego.

Udekorowaniem sceny i terenu amfiteatru zajęli się w tym roku przedstawiciele Łęgowa i Łodygowa. Chleb dożynkowy upiekła sołtys Łodygowa, pani Maria Pokorska.

Na scenie w tym dniu wystąpiły zespoły folklorystyczne. Ludowy repertuar, przygotowany specjalnie na tę okoliczność, zaprezentowały dwa zespoły, Pomerania z Kisielic i Kalina z Jędrychowa. Z hitami polskiej muzyki popularnej wystąpiła również kisielicka Mirana. Gwiazdami tegorocznych dożynek był zespół MiG oraz mistrzowie polskiej sceny kabaretowej Hela i Marian, czyli kabaret Koń Polski.

Tradycyjnie już został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Wzięło w nim udział 6 sołectw. Pierwsze miejsce zajęło sołectwo Jędrychowo, drugie Trupel, a trzecie Butowo. Pozostałe sołectwa, które wzięły udział w konkursie to: Łęgowo, Łodygowo oraz Biskupiczki. Nagrody ufundowane zostały przez burmistrza Rafała Ryszczuka (I miejsce 1000, 00 zł, za II miejsce 700, 00 zł, III miejsce 500, 00 zł, pozostałe miejsca 250, 00 zł).

Najładniejszy wieniec wybierała również publiczność której ocena była zgodna z werdyktem komisji konkursowej. Nagrodę, którą otrzymało Jędrychowo ufundowała Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza z Olsztyna, która dodatkowo zakupiła puchary dla Starostów tegorocznych dożynek.

Wśród specjałów kulinarnych znalazły się: gulasz myśliwski pieczone gęsi i indyki. Potrawami częstował osobiście burmistrz Rafał Ryszczuk. Nie zabrakło również deseru, ciasta polecano na stoisku przygotowanym przez Radę Sołecką Butowa oraz Stowarzyszenie Lepsza Przyszłość Butowa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się tzw. swojska chata przygotowana przez kisielickie Koło Gospodyń Wiejskich oraz Pomeranię i seniorów. Właściciele działek należących do ROD „Zgoda” prezentowały swoje plony i częstowali swoimi wyrobami.

Podczas Dożynek Gminnych odbyło się wręczenie nagród w dziedzinie sportu i kultury za działalność w roku 2016. Burmistrz uhonorował również nagrodą gospodarczą przedsiębiorców oraz właścicieli gospodarstw rolnych działających na terenie gminy Kisielice. Nagrody przyznawane są od tego roku z inicjatywy włodarza Kisielic. Ich celem jest uhonorowanie i wsparcie artystów, twórców kultury, animatorów życia kulturalnego, sportowców i trenerów sportowych, instytucji i organizacji pozarządowych, klubów sportowych, właścicieli gospodarstw rolnych oraz przedstawicieli biznesu, którzy w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju kultury, sportu oraz napędzają rozwój gospodarczy Gminy Kisielice.

Nagrodę Gospodarczą Burmistrza Kisielic, którą stanowi statuetka z wizerunkiem Orła św. Jana, będącego herbem Kisielic, otrzymali:
Marian Wilemski, Marek Lepianka, Ryszard Niedziałkowski, Zdzisław Korgól, Waldemar Przechadzki, Rafał Zając, Halina Markowska, Mirosław Kukuła, Mariusz Przeworski, Marianna Przeworska, Zdzisława Markowska, Ewa i Tadeusz Dzieniszewscy, Zbigniew Sendobry, Mieczysław Kaźmierczyk, Bogdana i Zdzisław Kwiatkowscy, Jan Oleś, Wojciech Mączkowski, Jan Jasiński, Wojciech Myśliński, Jerzy Jakubczyk, Józef i Jolanta Ciozda, Danuta i Waldemar Krukowscy, Zarząd sieci sklepów Polomarket oraz Agroperfekt Sp. z o.o.


Nagrody za działalności w dziedzinie sportu:
1. Andrzej Maliszewski - za całokształt pracy na rzecz klubu MLKS Olimpia Kisielice w kategorii działacz.
2. Jan Czarnik - za całokształt pracy trenerskiej na rzecz MLKS Olimpia Kisielice.
3. Mariusz Kwaśniewski - za całokształt osiągnięć sportowych w kategorii zawodnik.
4. Oskar Szalkowski - za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu w kategorii zawodnik, w roku 2016.
5. Wioletta Szalkowska - za całokształt działalności na rzecz klubu MKS Huragan Klimy w kategorii działacz.

Nagrody w dziedzinie kultury:
1. Zespół Pomerania Kisielice - za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w zakresie krzewienia kultury ludowej i śpiewaczej na terenie Gminy Kisielice oraz poza jej granicami.
2. Zespół Kalina Jędrychowo - za szczególne osiągnięcia w zakresie krzewienia kultury ludowej i śpiewaczej na terenie Gminy Kisielice oraz poza jej granicami
3. Zespół Mirana - w zakresie krzewienia kultury śpiewaczej na terenie Gminy Kisielice oraz poza jej granicami.
4. Bartłomiej Kawski - za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania tańca towarzyskiego na terenie Gminy Kisielice jak i poza jej granicami.
5. Marek Kałuża - za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, w zakresie krzewienia sztuki rzeźbiarskiej wśród dzieci i młodzieży na terenie Gminy Kisielice.
6. Wacław Osiecki - za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w zakresie autorskiej twórczości muzycznej.

Dożynkom towarzyszyła wystawa fotografii pn. „Kisielice dawniej...”, są to fotografie ze zbiorów Grzegorza Wiśniewskiego z Sobiewoli. Wystawę przygotowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kisielicach.
Dożynki to niezwykłe przedsięwzięcie, promujące polską tradycję, jak również wspaniała okazja przypominania zwyczajów i obrzędów związanych ze świętowaniem końca okresu żniw. Przygotowując się do uroczystych obchodów święta rolników, ich rodzin i wszystkich pozostałych mieszkańców Gminy Kisielice, zwracamy uwagę na najdrobniejsze detale. By wszystko mogło się odbyć w taki sposób jak zaplanujemy zwracamy się wsparcie i otrzymujemy je, za co wszystkim sponsorom i osobom wspierającym jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

Sponsorzy:
Bogdana i Zdzisław Kwiatkowscy - Skup i Ubój Zwierząt Rzeźnych Firma Kąsek - Kisielice
Bank Spółdzielczy w Suszu
Jan Jasiński - gospodarstwo rolne Biskupiczki
Waldemar Przechadzki - gospodarstwo rolne Kisielice
Anna Krupińska - kwiaciarnia AZALIA Kisielice
Anna i Tadeusz Dzieniszewscy – Kisielice, sklep przy ul. Rodziny Stangów
Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza w Olsztynie
MLEKOVITA
Szkłomal Lubawa
Rolimpex Iława
Pasieka WIGOR
Firma Rol-Met - Iława
Ewelina Woźniak - firma AVON

Wśród wspierających Dożynki Gminne w Kisielicach byli również:
Seniorzy i Pomerania na czele z p. Haliną Gniadek
Stowarzyszenie Lepsza Przyszłość Butowa oraz Sołtys wraz z Radą Sołecką Butowa
Rodzinne Ogrody Działkowe „Zgoda” Kisielice

Szczególne podziękowania za wsparcie organizacyjne dla:
MLKS Olimpia Kisielice
Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Kisielic
Harcerzy 18. Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów z Kisielic
Animatorów Orlika: Henryka Blimkiewicza i Patryka Napierskiego
Policjantów Posterunku Policji w Kisielicach
Pracowników Urzędu Gminy w Kisielicach
Pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych z Kisielic

Organizatorzy:
Gmina Kisielice
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach

 

28-29 lipca kisielicki amfiteatr stanie się centrum kultury hip-hop w regionie. Przed nami pierwsza edycja festiwalu kultury hip-hop w dosłownym tego słowa znaczeniu. Koncerty zespołów bardziej i mniej znanych, graffiti, taniec breakdance i pokazy bboy, bitwa freestyleowa, pokazy dj-i, nocny turniej piłki nożnej to wszystko będziecie mogli znaleźć w ostatni weekend lipca w amfiteatrze miejskim w Kisielicach.

PROGRAM:

28 lipca /piątek/ - ORLIK
20.00 - Nocne Granie na ORLIKU - nocny turniej piłki nożnej - piłkę ogarnia - Patryk Napierski, nutę gra Dj haKer

29 lipca /sobota/ - Amfiteatr miejski 
Od 10.00 - Warsztaty GRAFFITI - ogarnia: Mateusz WILK
17.00 - B-boy/breackdance beattle - ogarniają: VANIL&Bartosz BART Marciniak
19.00 - Bitwa o kulturę - Hiphopowa bitwa na słowa… Freestyle
20.00 - Koncert - OSB, PRZEZNACZENIE, FALLCO, BLETEK, HAJSEN, RICH’ART, JAYJAY, EMYEJ, MATISU, LUFA, DJ haker, CZAPA&ARIELTONIEKSYWA/Dj BART 
22.00 - GWIAZDA FESTIWALU WAC TOJA

W programie tegorocznych Dni Kisielic, znalazły się gwiazdy polskiego serialu Cezary Żak i Artur Barciś oraz zespół Łobuzy. Tradycją stały się podróże kulinarne. W tym roku Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk serwował specjały kuchni polskiej były to żur po szlachecku oraz wędzony udziec. Na deser pojawiły się dwa torty, którymi burmistrz dziękował mieszkańcom za życzenia jakie otrzymał z okazji obchodzonych w maju urodzin.

Wśród propozycji przygotowanych dla mieszkańców przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach znalazły się również występy uczniów ze szkół z terenu gminy Kisielice. W przedstawieniu „Czerwony Kapturek” zaprezentowali się uczniowie szkoły z Gorynia natomiast prezentacje wokalne przygotowali uczniowie kisielickiego Zespołu Szkół. Na scenie pojawiły się zespoły działające przy tutejszym ośrodku kultury tj. Pomerania Kisielice, Kalina Jędrychowo oraz zespół Mirana. Muzyczna scena Dni Kisielic to także koncerty zespołów Efekt i rokowej grupy Szwindel, która została bardzo ciepło przyjęta przez licznie zgromadzoną publiczność. Wyjątkową atrakcją podczas sobotniej zabawy przy zespole Takt Band, widowiskowy był pokaz laserowy.
Dni Kisielic to nie tylko atrakcje artystyczne, to również współzawodnictwo sportowe. W zawodach wędkarskich wyłoniono najlepszego „fish huntera gminy”, rozegrany został turniej plażowej piłki siatkowej oraz turniej piłki nożnej dzikich drużyn dziecięcych.

Na uczestników imprezy czekały też atrakcje towarzyszące w postaci Swojskiej chaty, gdzie kisieliccy Seniorzy i Pomerania serwowali swojskie jadło. Prezentowały się również stowarzyszenia oraz twórcy ludowi. Byli wśród nich KGW Jędrychowo oraz rzeźbiarz Marek Kałuża wraz z sekcją rzeźby działającą przy kisielickim ośrodku kultury. Wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany przez stowarzyszenie Pod Tęczą, już po raz siódmy, Konkurs "Masz Talent?". Dodatkowo sobotnie wydarzenia w przekazie na żywo, śledzić można było na antenie Radia Olsztyn w audycji Lepsza pora dnia.
Organizatorzy dziękują za wsparcie Państwu Bogdanie i Zdzisławowi Kwiatkowskim właścicielom ubojni Kąsek, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Suszu, firmie Spomer, Państwu Ewie i Tadeuszowi Dzieniszewskim właścicielom sklepu wielobranżowego „Ewa”, firmie AVON, kisielickiemu punktowi PZU, Jackowi Gurzyńskiemu przedstawicielowi NC+, klubowi sportowemu OLIMPIA Kisielice, kisielickim Seniorom i Pomeranii, stowarzyszeniu Pod Tęczą, animatorom ORLIKA oraz Łukaszowi Brzezińskiemu.

 

Nieformalna grupa młodzieżowa Młodzi w działaniu pod egidą Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kisielicach, napisała projekt w ramach „Działaj Lokalnie 2017” uzyskując dofinansowanie w wysokości 6 tysięcy złotych. „Hip-hop Kultura Festiwal” to ogólna nazwa dla działań, które członkowie grupy Michał Wiśniorowski, Karol Niedziałkowski oraz Mateusz Ryszczuk wspólnie z Mariuszem Gołębiowskim dyrektorem kisielickiego ośrodka kultury będą realizować w okresie wakacji.

Głównym celem projektu jest aktywizacja środowiska młodzieżowego przez zaangażowanie ich w działania, które jak wiemy z przeprowadzonych rozmów będą odpowiedzią na zapotrzebowanie na tego typu działania - mówi Mariusz Gołębiowski dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kisielicach.
Projekt polega na przeprowadzeniu cyklu zajęć warsztatowych i będą to: warsztaty graffiti, didżejngu, tworzenia tekstów "rymowania bez pohamowania" w pozytywnym tego słowa znaczeniu - nie pięścią a rymem oraz warsztaty bboyingu. Spotkamy się również na Orliku gdzie odbędzie się nocne granie a dokładnie turnieje piłki nożnej "dzikich drużyn" - dodaje dyrektor MGOK. W planie jest również nakręcenie techniką amatorską filmu z wszystkich działań odbywających się w ramach festiwalu. Pierwsze efekty działań będzie można zobaczyć 29 lipca w amfiteatrze miejskim podczas działań plenerowych, których finałem będzie koncert kisielickiego rapera Wac Toja „młodego wilka” polskiej sceny hiphopowej, promującego swój album - kończy.

„Miłość w rodzinie nigdy nie zginie” pod takim hasłem 14 maja w kisielickim amfiteatrze, odbędą się Dni Rodziny. Jest to już 19. edycja akcji w naszym województwie jednak dopiero druga w naszej gminie W zeszłym roku podjąłem decyzję o włączeniu się w cykl działań związanych z promocją rodziny jako najpowszechniejszej formy życia społecznego - mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. Przewidujemy bogaty program artystyczny. Gwiazdą tegorocznych Dni Rodziny będzie Andrzej Rosiewicz znany z takich hitów jak „Najwięcej witaminy”, „Chłopcy radarowcy” czy Czterdzieści lat minęło”. Programy o tematyce rodzinnej przygotowują również dzieci i młodzież szkolna, schola działająca przy tutejszej parafii oraz zespoły działające przy kisielickim ośrodku kultury. Jak na Dni Rodziny przystało dla całych rodzin przewidzianych jest wiele atrakcji w postaci animacji i wspólnych zabaw. Całkowicie bezpłatne wesołe miasteczko to niewątpliwie atrakcja dla najmłodszych. Nieco starsi będą mogli sprawdzić swoich sił na żyroskopie czyli symulatorze przeciążeń jakim poddawani są piloci wojskowych myśliwców - dodaje burmistrz.

Szczegóły:
Kisielicka Majówka Rodzinna z Andrzejem Rosiewiczem

 

Patronat honorowy:
Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk oraz Ks. Proboszcz Damian Nyk SAC

 

Niedziela 14 maja 2017r.

 

Program:

14.00 - Uroczyste otwarcie

14.15 - Prezentacje artystyczne

Występ dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Kisielice:

-„Taniec Aniołów” przedstawienie w wykonaniu dzieci Szkoły Podstawowej w Goryniu,

-„Kraina Rodzina” program słowno-muzyczny - Szkoła Podstawowa w Łęgowie

-„Muzyczny kogel-mogel”  Szkoła Podstawowa w Kisielicach

-Występ scholi z Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach

15.45 - Występ zespołów działających w ramach M-GOK Kisielice i ich nowy przebojowy program !

16.00 - Miłość w rodzinie nigdy nie zginie - program animacji rodzinnych „NIE MA TO JAK DZIECKIEM BYĆ”

17.00 - "Najwięcej witaminy", "Chłopcy radarowcy", "40 lat minęło…" czyli Andrzej Rosiewicz w Kisielicach

18.00 - Zumba rodzinna

 

Dodatkowo:

Mega Wesołe Miasteczko - całkiem za darmo

 

A dla odważnych:

ŻYROSKOP DLA ODWAŻNYCH - poczuj się jak PILOT MYŚLIWCA F16

- Grochówka dla wszystkich

- Punkt konsultacyjny MGOPS w Kisielicach

 

ORGANIZATORZY:

Urząd Miejski w Kisielicach; Dyrektor Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach

 

Wsparcie:

OSP Kisielice; 18. Grunwaldzka Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów; Stowarzyszenie „Pod Tęczą”; Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kisielicach; MGOPS w Kisielicach; Arkadiusz Pękala

12 par małżeńskich z terenu Gminy Kisielice obchodziło zaszczytny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W związku z tym wydarzeniem 24 listopada 2016r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kisielicach odbyło się uroczyste spotkanie z Jubilatami, w czasie którego Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk wręczył małżeństwom „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, listy gratulacyjne od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i Burmistrza Kisielic oraz bukiety kwiatów. W uroczystości udział wzięła również Sekretarz Gminy Barbara Pękala oraz Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Kisielicach Hanna Zalewska.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, pełnej wspomnień i refleksji, przy lampce szampana, kawie i okolicznościowym torcie. Oprawę muzyczną i artystyczną przygotował Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kisielicach Mariusz Gołębiowski.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” następującym parom:
1. Krystynie i Jerzemu Gacioch.
2. Krystynie i Kazimierzowi Gałkowskim.
3. Teresie i Kazimierzowi Kacperskim.
4. Mari i Bernardowi Kirzanowskim.
5. Helenie i Henrykowi Kruszewskim.
6. Janinie i Włodzimierzowi Małeckim.
7. Mariannie i Ryszardowi Melerskim.
8. Urszuli i Janowi Nehring.
9. Krystynie i Marianowi Stegnerskim.
10. Zofii i Józefowi Szymańskim.
11. Kazimierze i Gerardowi Zielińskim.
12. Krystynie i Eugeniuszowi Ziembickim.

 

 

10 listopada w sali gimnastycznej kisielickiego Zespołu Szkół odbyła się akademia poświęcona 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadzonych gości powitał Burmistrz Kisielic, pan Rafał Ryszczuk, mówiąc między innymi o Ojczyźnie, która nie powinna być dla nas tylko pustym, choć pięknie brzmiącym słowem, ale winna przede wszystkim oznaczać wartości, które są istotne dla naszego społecznego życia. Nie wystarczy bowiem dużo i pięknie mówić o dobru Polski - trzeba jeszcze dać świadectwo przywiązania do wartości, jakie są cenne dla wszystkich Polaków. A z tym, wg słów burmistrza, niestety mamy coraz większy kłopot.

Następnie uczniowie Zespołu Szkół przedstawili program słowno-muzyczny, po którym zespół Pomerania wśród wzruszających pieśni patriotycznych zaprezentował także utwór, traktowany przez członków grupy śpiewaczej jako hymn ziemi kisielickiej. W finale wieczoru wystąpił Chór Camerata w programie „Przybyli ułani pod okienko”, wykonując pieśni żołnierskie i patriotyczne.

Natomiast w piątek 11 listopada o godz. 10.30 w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach odprawiona została msza święta za Ojczyznę, w której udział wzięły poczty sztandarowe 18. Kisielickiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów, Zespołu Szkół w Kisielicach oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Kisielic, Butowa i Jędrychowa. Po uroczystościach w kościele zgromadzeni udali się do amfiteatru miejskiego, gdzie przy ognisku, śpiewając żołnierskie i patriotyczne piosenki, świętowano odzyskanie niepodległości. Tego samego dnia, Turniejem Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Kisielic również sportowcy uczcili Narodowe Święto Niepodległości. W hali sportowej kisielickiego Zespołu Szkół rywalizowało 8 drużyn. Zwycięzcami okazała się ekipa Niezwyciężone Lwy reprezentująca Kisielice. Zagrali w składzie: Adrian Smoliński, Mateusz Wojtczuk, Arkadiusz Szpakowski, Piotr Komoniewski, Wiktor Preusc, Mikołaj Urlicki oraz Łukasz Święty.

Organizatorami uroczystości byli: Burmistrz Kisielic, Proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Świata, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kisielicach, Dyrekcja Zespołu Szkół w Kisielicach, Stowarzyszenie „Pod Tęczą”, 18. Kisielicka Grunwaldzka Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów oraz MLKS Olimpia Kisielice.