Nieformalna grupa młodzieżowa Młodzi w działaniu pod egidą Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kisielicach, napisała projekt w ramach „Działaj Lokalnie 2017” uzyskując dofinansowanie w wysokości 6 tysięcy złotych. „Hip-hop Kultura Festiwal” to ogólna nazwa dla działań, które członkowie grupy Michał Wiśniorowski, Karol Niedziałkowski oraz Mateusz Ryszczuk wspólnie z Mariuszem Gołębiowskim dyrektorem kisielickiego ośrodka kultury będą realizować w okresie wakacji.

Głównym celem projektu jest aktywizacja środowiska młodzieżowego przez zaangażowanie ich w działania, które jak wiemy z przeprowadzonych rozmów będą odpowiedzią na zapotrzebowanie na tego typu działania - mówi Mariusz Gołębiowski dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kisielicach.
Projekt polega na przeprowadzeniu cyklu zajęć warsztatowych i będą to: warsztaty graffiti, didżejngu, tworzenia tekstów "rymowania bez pohamowania" w pozytywnym tego słowa znaczeniu - nie pięścią a rymem oraz warsztaty bboyingu. Spotkamy się również na Orliku gdzie odbędzie się nocne granie a dokładnie turnieje piłki nożnej "dzikich drużyn" - dodaje dyrektor MGOK. W planie jest również nakręcenie techniką amatorską filmu z wszystkich działań odbywających się w ramach festiwalu. Pierwsze efekty działań będzie można zobaczyć 29 lipca w amfiteatrze miejskim podczas działań plenerowych, których finałem będzie koncert kisielickiego rapera Wac Toja „młodego wilka” polskiej sceny hiphopowej, promującego swój album - kończy.