W programie tegorocznych Dni Kisielic, znalazły się gwiazdy polskiego serialu Cezary Żak i Artur Barciś oraz zespół Łobuzy. Tradycją stały się podróże kulinarne. W tym roku Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk serwował specjały kuchni polskiej były to żur po szlachecku oraz wędzony udziec. Na deser pojawiły się dwa torty, którymi burmistrz dziękował mieszkańcom za życzenia jakie otrzymał z okazji obchodzonych w maju urodzin.

Wśród propozycji przygotowanych dla mieszkańców przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach znalazły się również występy uczniów ze szkół z terenu gminy Kisielice. W przedstawieniu „Czerwony Kapturek” zaprezentowali się uczniowie szkoły z Gorynia natomiast prezentacje wokalne przygotowali uczniowie kisielickiego Zespołu Szkół. Na scenie pojawiły się zespoły działające przy tutejszym ośrodku kultury tj. Pomerania Kisielice, Kalina Jędrychowo oraz zespół Mirana. Muzyczna scena Dni Kisielic to także koncerty zespołów Efekt i rokowej grupy Szwindel, która została bardzo ciepło przyjęta przez licznie zgromadzoną publiczność. Wyjątkową atrakcją podczas sobotniej zabawy przy zespole Takt Band, widowiskowy był pokaz laserowy.
Dni Kisielic to nie tylko atrakcje artystyczne, to również współzawodnictwo sportowe. W zawodach wędkarskich wyłoniono najlepszego „fish huntera gminy”, rozegrany został turniej plażowej piłki siatkowej oraz turniej piłki nożnej dzikich drużyn dziecięcych.

Na uczestników imprezy czekały też atrakcje towarzyszące w postaci Swojskiej chaty, gdzie kisieliccy Seniorzy i Pomerania serwowali swojskie jadło. Prezentowały się również stowarzyszenia oraz twórcy ludowi. Byli wśród nich KGW Jędrychowo oraz rzeźbiarz Marek Kałuża wraz z sekcją rzeźby działającą przy kisielickim ośrodku kultury. Wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany przez stowarzyszenie Pod Tęczą, już po raz siódmy, Konkurs "Masz Talent?". Dodatkowo sobotnie wydarzenia w przekazie na żywo, śledzić można było na antenie Radia Olsztyn w audycji Lepsza pora dnia.
Organizatorzy dziękują za wsparcie Państwu Bogdanie i Zdzisławowi Kwiatkowskim właścicielom ubojni Kąsek, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Suszu, firmie Spomer, Państwu Ewie i Tadeuszowi Dzieniszewskim właścicielom sklepu wielobranżowego „Ewa”, firmie AVON, kisielickiemu punktowi PZU, Jackowi Gurzyńskiemu przedstawicielowi NC+, klubowi sportowemu OLIMPIA Kisielice, kisielickim Seniorom i Pomeranii, stowarzyszeniu Pod Tęczą, animatorom ORLIKA oraz Łukaszowi Brzezińskiemu.