XVII Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych

218 zawodników z 13 ośrodków wzięło udział w XVII Powiatowych Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych rozegranych 3 czerwca na obiektach sportowych Kisielic. Igrzyska zaszczycili swoją obecnością: poseł na sejm RP Zbigniew Babalski, Dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Waldemar Buszan, Starosta Iławski Marek Polański, wicestarosta Stanisław Kastrau i Sekretarz Gminy Iława Bogusław Wylot. Słoneczna pogoda sprzyjała rywalizacji sportowej a organizatorzy poza sferą sportową zapewnili dla uczestników napoje, przekąski i gorącą zupę. Wszystkie ekipy otrzymały pamiątkowe puchary za udział a zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej konkurencji medale.

Medaliści w poszczególnych konkurencjach:

Rzuty piłkami do celu.

Kobiety:

  1. 1.Szulc Agnieszka - WTZ Iława
  2. 2.Meller Katarzyna – WTZ Iława
  3. 3.Szymkowicz Halina – DPS Susz

Mężczyźni:

  1. 1.Kwasidroch Adam – DPS Lubawa filia Iława
  2. 2.Gromek Cezary – ŚDS Lubawa
  3. 3.Rakowiecki Stanisław – ŚDS Susz

Rzut lotką do tarczy.

Kobiety:

  1. 1.Ługiewicz Alfreda – MOPS Iława
  2. 2.Kossakowska Katarzyna – ŚDS Lubawa
  3. 3.Zawadzka Joanna – PŚDP Iława

Mężczyźni:

  1. 1.Witos Marcin – Świetlica Terapeutyczna Zalewo
  2. 2.Butowski Zenon – ŚDS Lubawa
  3. 3.Drypała Tadeusz – WTZ Susz

Rzut piłką lekarską

Kobiety:

  1. 1.Mądrzyńska Monika – ŚDS Lubawa
  2. 2.Jabłońska Ludwika – MOPS Iława
  3. 3.Szczurek Jolanta – Św. Ter. Zalewo
  4. 1.Modrakowski Tomasz – WTZ Susz
  5. 2.Żuralski Jarosław – ŚDS Lubawa
  6. 3.Dąbrowski Dariusz – ŚDS Susz

Mężczyźni:

Skok w dal z miejsca

Kobiety:

  1. 1.Wendt Aga – Św. Ter. Zalewo
  2. 2.Górzyńska Marianna – ZPSW Iława
  3. 3.Kalinowska Monika – Św. Ter. Zalewo

Mężczyźni:

  1. 1.Skibicki Waldemar – WTZ Lubawa
  2. 2.Ługiewicz Jakub – ZPSW Iława
  3. 3.Pogorzelski Krystian – Św. Ter. Zalewo

Skok w dal z rozbiegu

Kobiety:

  1. 1.Siemiątkowska Małgorzata – PŚDS Iława
  2. 2.Balkowska Dorota – Św. Ter. Zalewo
  3. 3.Tarach Dorota – WTZ Lubawa

Mężczyźni:

  1. 1.Malinowski Mariusz – WTZ Susz
  2. 2.Antoniak Jakub – ZPSW Iława
  3. 3.Kwaśniewski Piotr – WTZ Iława

Bieg na 60 m.

Kobiety:

  1. 1.Siemiątkowska Małgorzata – PŚDS Iława
  2. 2.Kalinowska Monika – Św. Ter. Zalewo
  3. 3.Wendt Aga – Św. Ter. Zalewo

Mężczyźni:

  1. 1.Grzechowiak Bartosz – ZPSW Iława
  2. 2.Serwatka Kamil – ZPSW Iława
  3. 3.Dąbrowski Dariusz – ŚDS Susz

Rzut piłką palantową

Kobiety:

  1. 1.Lewandowska Ewa – ŚDS Susz
  2. 2.Gapińska Milena – ŚDS Lubawa
  3. 3.Proć Beata – WTZ Susz

Mężczyźni:

  1. 1.Grzechowiak Bartosz – ZPSW Iława
  2. 2.Żyralski Jarosław – ŚDS Lubawa
  3. 3.Pietrzak Robert – ŚDS Susz

Rzuty do kosza

Kobiety:

  1. 1.Binek Anna – WTZ Iława
  2. 2.Podogrodzka Jolanta – WTZ Susz
  3. 3.Mądra Jagoda – WTZ Susz

Mężczyźni:

  1. 1.Kasprzak Waldemar – WTZ Iława
  2. 2.Baranowski Jacek – WTZ Iława
  3. 3.Jagodziński Jan – WTZ Lubawa

Nowakowski Patryk – ZPSW Iława

Betlejewski Piotr – ZPSW Iława

Slalom z kijem hokejowym

Kobiety:

  1. 1.Zglenicka Małgorzata – ŚDS Lubawa
  2. 2.Jarnutowska Bożena – MOPS Iława
  3. 3.Janicka Małgorzata – WTZ Lubawa

Mężczyźni:

  1. 1.Górtatowski Mariusz – ŚDS Lubawa
  2. 2.Kamiński Wiesław – PŚDS Iława
  3. 3.Trzciński Jarosław – WTZ Lubawa

Tenis stołowy

Kobiety:

  1. 1.Lewandowska Ewa – ŚDS Susz
  2. 2.Rafa Agnieszka – Św. Ter. Zalewo

Startowały dwie osoby.

Mężczyźni:

  1. 1.Kieloch Jan – WTZ Iława
  2. 2.Baranowski Jacek – WTZ Iława
  3. 3.Żyliński Piotr – WTZ Iława

Konkurencje drużynowe:

Piłka siatkowa:

  1. 1.ZPSW Iława
  2. 2.ŚDS Lubawa
  3. 3.WTZ Susz

Piłkarzyki:

  1. 1.ŚDS Susz
  2. 2.WTZ Susz
  3. 3.ZPSW Iława

W konkurencji drużynowej w slalomie z kijem do unihokeja wystartowała tylko jedna ekipa PŚDS w Iławie i zdobyła złote medale.

Ponadto poseł Zbigniew Babalski uhonorował ufundowanym przez siebie pucharem najstarszą uczestniczkę igrzysk, którą okazała reprezentująca MOPS Iława , zdobywczyni złotego medalu w rzucie lotkami do tarczy, licząca 84 wiosny Pani Alfreda Ługiewicz.