100 rocznicę urodzin obchodziła mieszkanka Gorynia w Gminie Kisielice pani Wiktoria Szulowska.

Urodziła się 8 października 1915 roku w Wojszynie koło Kazimierza Dolnego nad Wisła w woj. lubelskim. W 1940 roku wyszła za mąż. W 1949 r. wraz z mężem, trojgiem dzieci przybyła na ziemie odzyskane, by objąć gospodarstwo rolne. Osiedliła się w miejscowości Grodziec. W 1963 roku decyzją Powiatowej Rady Narodowej w Iławie ziemia w Grodźcu została znacjonalizowana- utworzono PGR, a rolnikom przydzielono gospodarstwa w innych miejscowościach. Pani Wiktoria wraz z mężem wybrała gospodarstwo rolne w Goryniu. W 1981 r. przekazała gospodarstwo córce, a sama wraz z mężem przeszła na emeryturę rolniczą. Wychowała 4 dzieci, posiada 6 wnuków, 9 prawnuków i 1 praprawnuczkę. Receptą na długoletnie życie, jak twierdzi Jubilatka jest ciężka praca, ruch na świeżym powietrzu, nieprzetworzone, naturalne żywienie, bez zbędnych polepszaczy oraz optymistyczne nastawienie do życia. Obchody rocznicy rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Goryniu, po czym miało miejsce spotkanie urodzinowe
z udziałem władz samorządowych Gm. Kisielice – Burmistrzem p. Rafałem Ryszczukiem, p. Sekretarz Barbarą Pękala. Życzenia dalszych lat życia złożyła sołtys Gorynia p. Aneta Kłodowska.

Jubilatka otrzymała list gratulacyjny od premier Ewy Kopacz. Z życzeniami przybyły przedstawicielki KRUS i służby zdrowia.

Dostojnej jubilatce życzymy dużo zdrowia i szczęścia rodzinnego.