Do 31 maja 2019r. w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kisielicach przyjmowane są wnioski o przyznawanie nagród i wyróżnień dla osób oraz instytucji za osiągnięcia w działalności sportowej w Gminie Kisielice.

 

 

Załączniki:

1. Regulamin przyznawania nagród i wyróżnień w działalności sportowej: Załącznik_nr_1

2. Wniosek o przyznanie nagrody wyróżnienia kategoria zawodnik: Załącznik_nr_2

3. Wniosek o przyznanie nagrody wyróżnienia kategoria trener: Załącznik_nr_3

4. Wniosek o przyznanie nagrody wyróżnienia w dziedzinie kultury: Załącznik_nr_4

Do 31 maja 2019r. w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kisielicach przyjmowane są wnioski o przyznawanie nagród i wyróżnień dla osób oraz instytucji zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury na terenie Gminy Kisielice.

 

 

Załączniki:

1. Regulamin przyznawania nagród w dziedzinie kultury: Załącznik_nr_1

2. Wniosek o przyznanie nagropdy wyróżnienia w dziedzinie kultury: Załącznik_nr_2

Utwory muzyki organowej m.in. Jana Sebastiana Bacha, Césara Francka oraz Léona Boëllmanna w wykonaniu pochodzącego z Gminy Kisielice Michała Czarneckiego wybrzmią w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Iławie.

Koncert organowy odbędzie się 26 maja po mszy świętej o godz. 12.30. A tak do udziału w koncercie zachęca burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk - „Młody, zdolny muzyk z Gminy Kisielice Michał Czarnecki zaprasza na koncert organowy do Iławy. Ja skorzystam z zaproszenia i Pastwa również zachęcam”. Michał Czarnecki jest uczniem Michała Rakowskiego - organisty katedralnego WNMP w Pelplinie. Studiował literaturę organową/muzykę liturgiczną – II Stopień Muzyczny instrumentalistyka – organy w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Pelplinie. W chwili obecnej Michał Czarnecki jest organistą w Parafii w Biskupcu Pomorskim.

9_koncert organowy.jpg

W niedzielne południe, dzień swojego patrona uczcili strażacy z gminy Kisielice. Obchody tradycyjnie rozpoczęto mszą świętą, w intencji druhów, podczas której dziękowali za szczęśliwe powroty z akcji i prosili o dalsze łaski. Po nabożeństwie uczestnicy obchodów w asyście orkiestry dętej przemaszerowali ulicami Kisielic na plac przy Gminnym Centrum Reagowania, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień i odznaczeń dla druhów zasłużonych w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W kierunku druhów padło wiele ciepłych słów i podziękowań za ich codzienną trudną i niebezpieczną służbę.

Słowa uznania do strażaków ochotników skierował również burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk – „Dziękuję wam za aktywność jaką wykazujecie w niesieniu pomocy wszystkim osobom, które jej potrzebują i to nie tylko z terenu naszej gminy, ale również spoza niej. Dziękuję również za aktywność społeczną, bo dużo mówi się o akcjach ratowniczo-gaśniczych, a przecież wspieracie też różne przedsięwzięcia kulturalne i społeczne”. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich jednostek z terenu gminy. Druhowie z Butowa, Gorynia, Jędrychowa, Klim oraz Kisielic. W tym samym dniu sołectwo Jędrychowo, należące do parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie, gościło Księdza Biskupa Wojciecha Skibickiego, który przybył z wizytacją kanoniczną.

Po raz osiemnasty Butowo było gospodarzem Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Kisielic drużyn strażackich. Zbigniew Herka - pomysłodawca rozgrywek i jednocześnie prezes butowskiego OSP zapowiedział, że doprowadzi tę imprezę do, co najmniej, dwudziestej edycji. Po zaciętych rozgrywkach zwyciężyli gospodarze.

 

Starosta Iławski Bartosz Bielawski, Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Iławie Stanisław Kastrau serdecznie zapraszają na uroczyste obchody „Powiatowego Dnia Strażaka”, które odbędą się 17 maja 2019 roku w amfiteatrze miejskim w Kisielicach.


Uroczystości rozpoczniemy o godzinie 14.00 mszą polową w kisielickim amfiteatrze, gdzie następnie odbędzie się prezentacja sprzętu pożarniczego, konkursy i animacje rodzinne, rodzinny bieg sztafetowy – mówi burmistrz Rafał Ryszczuk.


Powiatowe Obchody Dnia Strażaka łączyć się będą z obchodami XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny Dni Rodziny, które w tym roku przebiegają pod hasłem "Małżeństwo - dobre relacje - silna rodzina" – dodaje burmistrz. W części artystycznej usłyszymy koncert orkiestry dętej, która nieodzownie łączy się z ceremoniałem strażackim. Program artystyczny przewiduje również koncert grupy tanecznej FOX. Publiczność amfiteatru podczas zabawy tanecznej bawić będzie zespół EFEKT.


Finałem wydarzenia o godzinie 22.00 będzie widowiskowy pokaz FIRESHOW w wykonaniu Teatru Ognia Fire Dance Crew. Najmłodsi będą mogli spędzić aktywnie czas w wesołym miasteczku. Organizatorzy przewidzieli również poczęstunek tradycyjną strażacką grochówką.

 

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka_plakat_1-1.jpg