Gmina Kisielice zajęła V miejsce w wojewódzkim konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy

22 września 2019 r. w Muzeum Budownictwa Ludowego Parku Etnograficznym w Olsztynku odbyły się po raz kolejny Warmińsko Mazurskie Dożynki Wojewódzkie. Gminę Kisielice reprezentowali mieszkańcy z Sołectwa Limża. Wykonany przez mieszkańców wieniec zajął V miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec Dożynkowy województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zwycięzcom konkursu nagrody wręczał Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko - mazurskiego.

Grupę wieńcową reprezentowali: Anna i Sławomir Bartyzel; Karolina i Grzegorz Fotek, Iwona i Kazimierz Krzysztofik, Agnieszka i Jacek Feige, Leokadia i Jerzy Mańkowscy, Urszula Gwiazda, Bożena Czerwińska, Iwona Galicka

Przypomnijmy, że wieniec sołectwa Limża zajął I miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy w Gminie Kisielice w roku 2019.

Do 31 maja 2019r. w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kisielicach przyjmowane są wnioski o przyznawanie nagród i wyróżnień dla osób oraz instytucji za osiągnięcia w działalności sportowej w Gminie Kisielice.

 

 

Załączniki:

1. Regulamin przyznawania nagród i wyróżnień w działalności sportowej: Załącznik_nr_1

2. Wniosek o przyznanie nagrody wyróżnienia kategoria zawodnik: Załącznik_nr_2

3. Wniosek o przyznanie nagrody wyróżnienia kategoria trener: Załącznik_nr_3

4. Wniosek o przyznanie nagrody wyróżnienia w dziedzinie kultury: Załącznik_nr_4

Do 31 maja 2019r. w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kisielicach przyjmowane są wnioski o przyznawanie nagród i wyróżnień dla osób oraz instytucji zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury na terenie Gminy Kisielice.

 

 

Załączniki:

1. Regulamin przyznawania nagród w dziedzinie kultury: Załącznik_nr_1

2. Wniosek o przyznanie nagropdy wyróżnienia w dziedzinie kultury: Załącznik_nr_2

Utwory muzyki organowej m.in. Jana Sebastiana Bacha, Césara Francka oraz Léona Boëllmanna w wykonaniu pochodzącego z Gminy Kisielice Michała Czarneckiego wybrzmią w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Iławie.

Koncert organowy odbędzie się 26 maja po mszy świętej o godz. 12.30. A tak do udziału w koncercie zachęca burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk - „Młody, zdolny muzyk z Gminy Kisielice Michał Czarnecki zaprasza na koncert organowy do Iławy. Ja skorzystam z zaproszenia i Pastwa również zachęcam”. Michał Czarnecki jest uczniem Michała Rakowskiego - organisty katedralnego WNMP w Pelplinie. Studiował literaturę organową/muzykę liturgiczną – II Stopień Muzyczny instrumentalistyka – organy w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Pelplinie. W chwili obecnej Michał Czarnecki jest organistą w Parafii w Biskupcu Pomorskim.

9_koncert organowy.jpg

W niedzielne południe, dzień swojego patrona uczcili strażacy z gminy Kisielice. Obchody tradycyjnie rozpoczęto mszą świętą, w intencji druhów, podczas której dziękowali za szczęśliwe powroty z akcji i prosili o dalsze łaski. Po nabożeństwie uczestnicy obchodów w asyście orkiestry dętej przemaszerowali ulicami Kisielic na plac przy Gminnym Centrum Reagowania, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień i odznaczeń dla druhów zasłużonych w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W kierunku druhów padło wiele ciepłych słów i podziękowań za ich codzienną trudną i niebezpieczną służbę.

Słowa uznania do strażaków ochotników skierował również burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk – „Dziękuję wam za aktywność jaką wykazujecie w niesieniu pomocy wszystkim osobom, które jej potrzebują i to nie tylko z terenu naszej gminy, ale również spoza niej. Dziękuję również za aktywność społeczną, bo dużo mówi się o akcjach ratowniczo-gaśniczych, a przecież wspieracie też różne przedsięwzięcia kulturalne i społeczne”. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich jednostek z terenu gminy. Druhowie z Butowa, Gorynia, Jędrychowa, Klim oraz Kisielic. W tym samym dniu sołectwo Jędrychowo, należące do parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie, gościło Księdza Biskupa Wojciecha Skibickiego, który przybył z wizytacją kanoniczną.

Po raz osiemnasty Butowo było gospodarzem Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Kisielic drużyn strażackich. Zbigniew Herka - pomysłodawca rozgrywek i jednocześnie prezes butowskiego OSP zapowiedział, że doprowadzi tę imprezę do, co najmniej, dwudziestej edycji. Po zaciętych rozgrywkach zwyciężyli gospodarze.