Największy bieg pamięci w Polsce!

1 marca 2020r., Kisielice

 

Start: 11:00 dystans 1963 m; 12:00 dystans 5 km

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W ramach tegorocznych obchodów Fundacja "Tropem Wilczym" wraz z Fundacją "Wolne Dźwięki" organizują VIII edycję biegu Tropem Wilczym dla 60 000 biegaczy z 240 miast nie tylko z Polski. W Kisielicach w ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry - wskazuje on na datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka „Lalka” oraz na 5 km - trasa nad Jeziorem Rakowym. Jest to trzecia edycja, która odbędzie się w Kisielicach.

Prawo startu w biegu na 1963 m mają osoby, które do 1 marca 2020r., ukończą 8 lat, na 5 km - 11 lat. Na ukończenie biegu na 1963 m uczestnicy mają 15 minut, a na pokonanie mety po 5 km – 45 minut.

Zapisy: www.elektronicznezapisy.pl

 

Wpisowe: 20, 00 zł - dorośli; 15,00 zł - dzieci i młodzież do 18 roku życia

 

Wpłaty:

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach, 14-220 Kisielice, ul. Polna 1

BS Susz/o Kisielice nr konta: 82 8320 0005 0040 0057 2000 0010

 

Limit startujących 70 osób.

W pakiecie zawodnicy otrzymają m.in.: numer startowy, pamiątkową koszulkę, gadżety reklamowe od sponsorów. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Bieg, dostaną na mecie pamiątkowe medale.

Pakiety będą do odebrania 1 marca w dniu biegów od godz. 10:00 do 10:45.

 

Plan na niedzielę 1 marca w Kisielicach:

  • 10:00 - 10:30 - odbiór pakietów
  • 11:00 - start biegu na dystansie 1963 m
  • 12:00 - start biegu na dystansie 5 km
  • Ok. 13:30 - uroczyste zakończenie imprezy wspólne ognisko

Po biegu na zawodników będzie przygotowane ognisko, nad którym w kociołku gotowana będzie herbata. Upieczemy wspólnie kiełbaski.

 

Organizatorzy lokalni:
Gmina Kisielice, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach, 18. Kisielicka Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów. Bieg organizowany przy współpracy Nadleśnictwa Susz na terenie Leśnictwa Kisielice. Zabezpieczenie biegu Ochotnicza Straż Pożarna Kisielice.

 

Patronat Lokalny: Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk

 

Załączniki:

jpgMapa - trasa biegu - (JPG)442.08 KB

Gmina Kisielice zajęła V miejsce w wojewódzkim konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy

22 września 2019 r. w Muzeum Budownictwa Ludowego Parku Etnograficznym w Olsztynku odbyły się po raz kolejny Warmińsko Mazurskie Dożynki Wojewódzkie. Gminę Kisielice reprezentowali mieszkańcy z Sołectwa Limża. Wykonany przez mieszkańców wieniec zajął V miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec Dożynkowy województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zwycięzcom konkursu nagrody wręczał Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko - mazurskiego.

Grupę wieńcową reprezentowali: Anna i Sławomir Bartyzel; Karolina i Grzegorz Fotek, Iwona i Kazimierz Krzysztofik, Agnieszka i Jacek Feige, Leokadia i Jerzy Mańkowscy, Urszula Gwiazda, Bożena Czerwińska, Iwona Galicka

Przypomnijmy, że wieniec sołectwa Limża zajął I miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy w Gminie Kisielice w roku 2019.

Do 31 maja 2019r. w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kisielicach przyjmowane są wnioski o przyznawanie nagród i wyróżnień dla osób oraz instytucji za osiągnięcia w działalności sportowej w Gminie Kisielice.

 

 

Załączniki:

1. Regulamin przyznawania nagród i wyróżnień w działalności sportowej: Załącznik_nr_1

2. Wniosek o przyznanie nagrody wyróżnienia kategoria zawodnik: Załącznik_nr_2

3. Wniosek o przyznanie nagrody wyróżnienia kategoria trener: Załącznik_nr_3

4. Wniosek o przyznanie nagrody wyróżnienia w dziedzinie kultury: Załącznik_nr_4

Do 31 maja 2019r. w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kisielicach przyjmowane są wnioski o przyznawanie nagród i wyróżnień dla osób oraz instytucji zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury na terenie Gminy Kisielice.

 

 

Załączniki:

1. Regulamin przyznawania nagród w dziedzinie kultury: Załącznik_nr_1

2. Wniosek o przyznanie nagropdy wyróżnienia w dziedzinie kultury: Załącznik_nr_2

Utwory muzyki organowej m.in. Jana Sebastiana Bacha, Césara Francka oraz Léona Boëllmanna w wykonaniu pochodzącego z Gminy Kisielice Michała Czarneckiego wybrzmią w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Iławie.

Koncert organowy odbędzie się 26 maja po mszy świętej o godz. 12.30. A tak do udziału w koncercie zachęca burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk - „Młody, zdolny muzyk z Gminy Kisielice Michał Czarnecki zaprasza na koncert organowy do Iławy. Ja skorzystam z zaproszenia i Pastwa również zachęcam”. Michał Czarnecki jest uczniem Michała Rakowskiego - organisty katedralnego WNMP w Pelplinie. Studiował literaturę organową/muzykę liturgiczną – II Stopień Muzyczny instrumentalistyka – organy w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Pelplinie. W chwili obecnej Michał Czarnecki jest organistą w Parafii w Biskupcu Pomorskim.

9_koncert organowy.jpg

W niedzielne południe, dzień swojego patrona uczcili strażacy z gminy Kisielice. Obchody tradycyjnie rozpoczęto mszą świętą, w intencji druhów, podczas której dziękowali za szczęśliwe powroty z akcji i prosili o dalsze łaski. Po nabożeństwie uczestnicy obchodów w asyście orkiestry dętej przemaszerowali ulicami Kisielic na plac przy Gminnym Centrum Reagowania, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień i odznaczeń dla druhów zasłużonych w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W kierunku druhów padło wiele ciepłych słów i podziękowań za ich codzienną trudną i niebezpieczną służbę.

Słowa uznania do strażaków ochotników skierował również burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk – „Dziękuję wam za aktywność jaką wykazujecie w niesieniu pomocy wszystkim osobom, które jej potrzebują i to nie tylko z terenu naszej gminy, ale również spoza niej. Dziękuję również za aktywność społeczną, bo dużo mówi się o akcjach ratowniczo-gaśniczych, a przecież wspieracie też różne przedsięwzięcia kulturalne i społeczne”. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich jednostek z terenu gminy. Druhowie z Butowa, Gorynia, Jędrychowa, Klim oraz Kisielic. W tym samym dniu sołectwo Jędrychowo, należące do parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie, gościło Księdza Biskupa Wojciecha Skibickiego, który przybył z wizytacją kanoniczną.