„Pomoc dla Kordianka” pod taką nazwą, w sobotę 29 października w kisielickim Zespole Szkół przy Alei Wojska Polskiego Zespół MIRANA - OSP Kisielice, Stowarzyszenie „Rozwiń Skrzydła” oraz kisielicki Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zorganizowali imprezę charytatywną, której celem była zbiórka pieniędzy dla sześcioletniego chłopca zmagającego się z niezdiagnozowaną do tej pory chorobą. Szansą na poprawę stanu zdrowia Kordiana Mikulicza jest kosztowne leczenie komórkami macierzystymi. Jednak koszty terapii przewyższają możliwości finansowe rodziców.

Otwartość ludzi, którym bliskie jest niesienie pomocy innym sprawiła, że wszyscy którzy w tym dniu przyszli wesprzeć chorego chłopca mogli być świadkami pokazów ratownictwa medycznego w warunkach pozorowanego wypadku na drodze z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego kisielickiej OSP przy wsparciu ratowników medycznych Maltańskiej Służby Medycznej jak również skorzystać z atrakcji w postaci kącików urody, domowych wypieków, fotobudki, występów artystycznych oraz wielu innych niespodzianek.

Po wstępnym przeliczeniu udało się zebrać ok. 22500 zł. Pieniądze te trafią za pośrednictwem Fundacji "Zdążyć z Pomocą", w której chłopiec jest zarejestrowany na jego konto. Ostateczna kwota znana będzie w terminie późniejszym z uwagi na to iż pieniądze wpłacane były również przez darczyńców bezpośrednio na konto fundacji.

Fundacja "Zdążyć z Pomocą" patronowała wydarzeniu.