W niedzielę 4 marca, odbył się bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Kisielicach bieg był organizowany po raz 3. W tym roku na starcie stanęło 60 zawodników, wśród nich spora grupa uczniów z kisielickiej szkoły. Cieszy fakt, że uczniowie startują rodzinnie. Najmłodszymi uczestnikami były Karolina Teska i Lena Kowalska (8 lat), najstarszym biegaczem był Gabriel Starbała z Kisielic.

Tradycyjnie trasa wiodła leśnymi ścieżkami, miejscami nawet przez bagna, by uczestnicy biegu mogli poczuć się jak „Żołnierze” sprzed lat, gdy las był ich domem.

Uczestnicy startowali na dwóch dystansach: pierwszy 1963 metry i drugi 5 km. Bieg odbywał się dla upamiętnienia bohaterów a nie dla wyniku, dlatego nie prowadzono oficjalnego pomiaru czasu. Jako pierwsi linię mety przekroczyli kolejno Paweł Moskal, Krzysztof Golemowski oraz Krzysztof Kaweczyński. Na mecie dekoracji zawodników dokonywał burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. Wszystkim biegaczom gratulujemy.

Całej imprezie towarzyszyła wspaniała biegowa pogoda i jeszcze lepsza atmosfera. Organizatorzy zadbali by na mecie można było ogrzać się przy ognisku, wypić ciepłą herbatę z cytryną i zjeść pieczoną kiełbaskę.

Organizatorami biegu był Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i 18. Grunwaldzka Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów. Wspierali ich Strażacy z Kisielickiej OSP (którzy w czasie biegu zostali wezwani do pożaru – służba nie drużba) oraz pan leśniczy Arkadiusz Pękala. Partnerem organizacyjnym był Urząd Miejski w Kisielicach.

Harcerze, na co dzień uczniowie kisielickiego Zespołu Szkół, pod "dowództwem" dh. Karoliny Fotek odpowiadali za sekretariat i kuchnię. Pozostali z dh. Piotrem Blinkiewiczem pełnili służbę na starcie i zabezpieczali punkty kierunkowe na trasie. Nad prawidłowym przebiegiem całości biegu czuwał phm. Adam Mańka.

Organizatorzy dziękują za udział w biegu grupie HEAD Hunters ASG Team - panowie pobiegli w pełnym umundurowaniu wraz z oporządzeniem, natomiast druhowie z OSP Jędrychowo biegli z ich czworonożnym pupilem.