Pomożemy Państwu w uzyskaniu dofinansowania na termomodernizację. Dotrzymujemy obietnic wyborczych.

Jak obiecaliśmy podczas kampanii wyborczej zapewnimy Państwu pomoc w uzyskaniu dofinansowania z programu „Czyste Powietrze”. W tym celu zaprosiłem do współpracy firmę Global Eko, która po szkoleniu w Arkadii, a jeśli będzie trzeba także w świetlicach na wsiach, pomoże mieszkańcom Gminy Kisielice uzyskać do 53.000 złotych dla gospodarstwa domowego na termomodernizację. Firma pomoże załatwić wszelkie formalności, za co Państwo nie poniosą żadnych kosztów. Dotacja pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i ma na celu  zmniejszenie emisji szkodliwych pyłów do atmosfery.

Beneficjentami mogą zostać właściciele i współwłaściciele domu jednorodzinnego, a także osoby które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego, a budynek ten nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

Zakres przedsięwzięcia może obejmować:

  • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) i zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu
  • docieplenie przegród budynku
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
  • montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
  • instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej)
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

W przypadku domów, które dopiero powstaną, inwestorzy mogą starać o wsparcie zakupu
i montażu źródła ciepła spełniającego wymagania programu. Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7.000 zł., a maksymalny 53.000zł. Dotacja otrzymana z programu jest wolna od podatku, a środki finansowe poniesione na termomodernizację będzie można wliczyć w koszty uzyskania przychodu.

25 kwietnia o godz. 17.00, odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań informacyjnych w kisielickiej Arkadii, na którym będą mogli Państwo uzyskać pomoc w napisaniu i złożeniu wniosku o dofinansowanie. O terminach kolejnych spotkań poinformujemy niebawem.

plakat 12