Tegoroczne obchody Dni Kisielic na długo pozostaną w pamięci mieszkańców miasta, gminy jak i tych wszystkich, którzy przyjechali do Kisielic z daleka bo byli tacy, którzy przybyli aż z trójmiasta.

Strzałem w dziesiątkę okazał się koncert gwiazdy muzyki disco polo, zespołu Skaner, za sprawą którego w amfiteatrze pojawiły się setki widzów. Furorę zrobiły prosięta pieczone po staropolsku, które dla uczestników imprezy własnoręcznie kroił burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk wspólnie z ich fundatorem Zdzisławem Kwiatkowskim.

Program, trwających dwa dni obchodów Święta Miasta Kisielic obfitowały w liczne atrakcje, z których mogli skorzystać zarówno najmłodsi jak i ci pełnoletni uczestnicy imprezy.

W sobotni poranek 20-go czerwca, miłośnicy wędkowania spotkali się nad brzegiem Jeziora Kisielickiego, na którym tradycyjnie już odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Kisielic. Dokładnie o godzinie 10.00 rozpoczęły się dwa turnieje. Na plaży nad Jeziorem Rakowym miłośnicy siatkówki plażowej stoczyli pojedynki w ramach turnieju dzikich drużyn O puchar Burmistrza Miasta Kisielic, natomiast na Orliku odbył się turniej O Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kisielicach.

Po raz pierwszy na Orliku oraz na płycie boiska trawiastego, został rozegrany konkurs Turbo Kozak, w którym głównymi nagrodami były ufundowane przez Pracownię Psychologiczną www.psycholog.ilawa.pl tablety firmy Lenovo.

W Muzyczną Podróż z największymi hitami Krzysztofa Krawczyka, zespołu Kombi oraz Wojciecha Gąsowskiego zabrał publiczność Dyrektor MGOK Kisielice Mariusz Gołębiowski, który po krótkim konkursie z nagrodami dla publiczności zaprosił na scenę bydgosko-toruńską grupę rock’n’drolową BANAU. W wykonaniu zespołu usłyszeć można było ich autorskie utwory jak również klasyki mistrzów rocka.

Podsumowaniem sobotniego dnia była zabawa przy muzyce z zespołem CONCERT, która zakończyła się o godz. 2.00.

Niedzielę rozpoczęliśmy w samo południe konkursem Masz Talent, którego organizatorem jest kisielickie Stowarzyszenie „Pod Tęczą”, któremu przewodniczy Beata Lejmanowicz. Dokładnie o godz. 15.30 na scenie amfiteatru miejskiego pojawił się zespół SKANER gwiazda muzyki disco polo. Robert Sasinowski lider zespołu na koniec występu zaprosił wszystkich do wspólnego zdjęcia.

„Pieczone prosięta po staropolsku” to niewątpliwie gwóźdź popołudnia niedzielnego. Burmistrz Miasta Kisielic Rafał Ryszczuk wspólnie z fundatorem dwóch wędzonych prosiąt - Zdzisławem Kwiatkowskim właścicielem firmy KĄSEK zajmującej się skupem i ubojem zwierząt rzeźnych, oraz radnym powiatowym Bartoszem Bielawskim - kroili i dzielili pieczeń miedzy publiczność.

Zespołem, który jako kolejny pojawił się na muzycznej scenie Dni Kisielic była szantowo-folkowo-rockowa grupa Mietek Folk Olsztyn, dzięki której publiczność mogła poznać korsarskie historie, po których za sprawą Wakacyjnego Party Zumba Fitness był czas na wspólny rekreacyjny taniec pod dyktando czterech profesjonalnych instruktorów zumby.

Dni Kisielic zakończył hip-hopowy duet Wasiak & Martyn ESM.

Wydarzeniami towarzyszącymi Dniom Kisielic był Plener Rzeźbiarski z Markiem Kałużą, strefa rekreacyjna dla dzieci w postaci wesołego miasteczka oraz animacji prowadzonych przez profesjonalnych animatorów firmy KONDEJAcompany, Kisielice z Lotu Ptaka czyli Strażacki Wysięgnik oraz prezentacja ogrodów działkowych ZGODA.

Sponsorzy Dni Kisielic:
Bank Spółdzielczy w Suszu
Firma "KĄSEK" Bogdana Kwiatkowska i Zdzisław Kwiatkowski s.c. w Kisielicach, Skup i Ubój Zwierząt Rzeźnych

Pracownia Psychologiczna www.psycholog.ilawa.pl
F.H.U. Bajkolandia

PZU - Kisielice ul. Polna

Fundatorzy pucharów:
Puchar za I miejsce w turnieju dzikich drużyn na Orliku Janusz Więcek przewodniczący Rady Miejskiej w Kisielicach,
Puchary w zawodach wędkarskich oraz w Turnieju Piłki Siatkowej Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk.

Podziękowania dla PUK Kisielice za nieodpłatną pomoc w przygotowaniu Dni Kisielic

Podziękowania dla „Pomeranii i Seniorów”, za przygotowanie bezpłatnego poczęstunku w formie swojskiego smalcu, ogórków i chleba dla wszystkich podczas pierwszego dnia Dni Kisielic.

Podziękowania dla Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Klim za przygotowanie ciast oraz bigosu a także za wypożyczenie namiotu.

Podziękowanie dla Stowarzyszenia Huragan Klimy za wypożyczenie stołów oraz krzeseł.

Podziękowania dla OSP Kisielice za nieodpłatne udostępnienie wysięgnika.

Podziękowania dla Pani Haliny Gniadek, Pani Małgorzaty Sobczak, Pani Marioli Brzezińskiej oraz dla Panów Łukasza Brzezińskiego, Artura Górskiego i Mateusza Gołkowskiego za pomoc w sprzątaniu /w niedzielę w nocy/ po zakończeniu Dni Kisielic.

Podziękowania dla Łukasza Brzezińskiego za przygotowanie oraz poprowadzenie Turnieju Piłki Plażowej Dzikich Drużyn

Podziękowania dla Animatorów Orlika Panów Karola Różańskiego oraz Henryka Blinkiewicza za przygotowanie i przeprowadzenie Turnieju w Piłkę Nożna Dzikich Drużyn oraz za przeprowadzenie konkursu TurboKozak.

Podziękowania dla Klubu Sportowego Olimpia Kisielice za ufundowanie nagród w postaci dwóch piłek jednej do siatkówki oraz jednaj do piłki nożnej.

Podziękowania dla ogrodów działkowych „ZGODA” za prezentację na stoisku.