Mimo deszczowej aury frekwencja na Dożynkach Gminnych w Kisielicach dopisała.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się od wspólnego przemarszu delegacji sołeckich z wieńcami dożynkowymi wspólnie z mieszkańcy i zaproszonymi gośćmi do amfiteatru miejskiego, gdzie po raz pierwszy z inicjatywy Burmistrza Kisielic Rafała Ryszczuka odbyła się msza święta polowa, którą odprawił Ks. Damian Nyk z Parafii Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach.
Następnie na scenie pojawił się Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk, który powitał wszystkich przybyłych na uroczystość gości wśród których był m.in. Piotr Żuchowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dokonując oficjalnego otwarcia uroczystości dożynkowych Burmistrz poprosił o zabranie głosu ministra Piotra Żuchowskiego.
Tradycyjnie wieńce dożynkowe, które w tym roku przygotowane zostały przez dziewięć sołectw zostały poddane ocenie w konkursach, w których jurorami była publiczność oraz regulaminowy skład oceniający powołany prze Burmistrza Kisielic.
W przypadku głosowania publiczności najładniejszym okazał się wieniec przygotowany przez Komitet Osiedlowy Przyszłość z Kisielic natomiast jury konkursowe postanowiło wyróżnić pierwszym miejscem wieniec przygotowany przez sołectwo z Trupla.
Gwiazdą popołudnia był zespół MAXEL, który zapełnił przestrzeń amfiteatru publicznością, która długo nie chciała wypuścić ze sceny artystów.
Oprócz nich na scenie muzycznie prezentowały się zespoły folklorystyczne działające przy MGOK Kisielice, zespół Mirana, rockowo bluesowa grupa Blues Station Dżem cover band oraz wykonawca reprezentujący nurt hip-hopowy pochodzący z Kisielic Wac Toja.
Organizator zadbał również o podniebienia zgromadzonej publiczności serwując takie frykasy jak zupa gulaszowa po węgiersku prosto z kociołka na świeżym powietrzu, indyka wędzonego na złocisto - kulinarny specjał wprost ze swojskiej chaty oraz na deser tort dożynkowy - czyli dla każdego coś słodkiego – wszystko to serwowane było przez Burmistrz Kisielic wspólnie z Radnymi, którzy wyrazili chęć udziału w poczęstunku.

 Tradycją uroczystości dożynkowych stał się konkurs wieńców, w którym biorą udział sołectwa z terenu Gminy Kisielice, dla podtrzymania zwyczaju jaki wpisał się na stałe w obchody Święta Plonów. Do konkursu zgłosiło się 8 sołectw: Klimy, Jędrychowo, Sobiewola, Trupel, Butowo, Limża, Biskupiczki, Łęgowo oraz Komitet Osiedlowy Kisielice.
Komisja konkursowa, w skład której weszli: Izabela Ślusarczyk - malarka, artystka, pedagog sztuki, członek Stowarzyszenia Twórców Ist-Art, Jerzy Witkowski - artysta malarz, grafik, członek Stowarzyszenia Twórców Ist-Art, Paweł Jakubczyk pracownik Gminy Kisielice, Tadeusz Osiecki - Radny Rady Miejskiej Kisielic, Dorota Kamińska – dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kisielicach oraz Teresa Teska - pracownik Urzędu Miejskiego, postanowiła wyróżnić trzy sołectwa, których wieńce zdaniem komisji okazały się najładniejsze:
I miejsce zajął wieniec wykonany przez sołectwo Trupel, II miejsce sołectwo Butowo i III miejsce sołectwo Jędrychowo.
Dodatkowo Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk zorganizował konkurs wśród publiczności. Zgromadzeni w amfiteatrze miejskim w Kisielicach drogą głosowania najwyżej ocenili wieniec przygotowany przez Komitet Osiedlowy Kisielice. Wśród publiczności głosującej w tym konkursie rozlosowano kilkanaście atrakcyjnych nagród.