24. Finał WOŚP w Kisielicach

10 stycznia w całym kraju ponad 120 tysięcy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz dwudziesty czwarty wyjdzie na ulice nie tylko polskich, ale i zagranicznych miast, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Na terenie Gminy Kisielice pojawi się ich piętnastu.

W tym roku Fundacja prowadzi zbiórkę w celu zakupu urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej dla seniorów. Kisielicki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczniemy o godz. 16:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolniczych w Kisielicach. W programie występy artystyczne m.in. koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół oraz recital Mariusza Gołębiowskiego.

Od godz. 9:00 na terenie gminy Kisielice kwestować będą wolontariusze. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół przy ul. Wojska Polskiego 2, odbędzie się Wielkoorkiestrowy Turniej Piłki Nożnej.
O godz. 17:30 rozpocznie się licytacja fantów na rzecz WOŚP. Imprezę zakończy światełko do nieba. Od godz. 16:00 czynna będzie kawiarenka. Odbędą się również warsztaty artystyczne z udziałem młodych adeptów sztuki rzeźbiarskiej, z pracowni rzeźby działającej przy MGOK.

Organizator: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury,
Współorganizatorzy: Zespół Szkół Rolniczych, Zespół Szkół w Kisielicach oraz OLIMPIA Kisielice.