Do 12 grudnia trwać będzie głosowanie w plebiscycie organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną i portal wp.pl na największą atrakcję turystyczną Polski. Wśród 16 nominowanych znalazło się jezioro Jeziorak.

Konkurs „Najlepszy produkt turystyczny” wyłania najbardziej atrakcyjne produkty w Polsce, przyznając im Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej, które są rekomendacją dla turysty. W obecnej edycji konkursu jezioro Jeziorak – jako jedyny reprezentant Warmii i Mazur – walczy o certyfikat internautów. Lokalnym koordynatorem akcji jest Port Śródlądowy w Iławie.

Każda osoba w trakcie trwania konkursu może oddać tylko jeden głos. Głosować można na stronie: http://bit.ly/2gNODMl.
Certyfikat „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej to nagroda dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Nadawany jest on tylko przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym. Stanowi gwarancję wysokiej jakości zapewnianych przez nie atrakcji.
Nagrodą główną w Konkursie dla produktów turystycznych są realizowanie przez Polską Organizację Turystyczną działania promocyjne. Zwycięzców konkursu poznamy 17 lutego.

Do tej pory certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej z Warmii i Mazur przyznano jedynie Piknikowi Country w Mrągowie, Spływowi Kajakowemu Szlakiem Rzeki Krutyni i Międzynarodowemu Festiwalowi Jazzu Tradycyjnego „Old Jazz Meeting” Złota Tarka w Iławie.