Plakat eUsługi

Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk zaprasza na Dożynki Gminne, które odbędą się 2 września 2018r., w amfiteatrze miejskim w Kisielicach. Uroczystości dożynkowe rozpocznie przemarsz delegacji z wieńcami do amfiteatru miejskiego gdzie o godzinie 13.30 odbędzie się uroczysta, polowa msza święta. W programie zaplanowano wiele atrakcji w postaci występów artystycznych. W tym roku wstąpią Cezary Pazura oraz Don Vasyl Junior z zespołem – mówi Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. Dla uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości zaplanowaliśmy niesamowitą lekcję historii Polski, będą to pokazy jeźdźców konnych w strojach szlacheckich - dodaje włodarz. Nie zabraknie również darmowych poczęstunków dla publiczności, które tradycyjnie będę serwował osobiście – kończy burmistrz.

Dzień wcześniej, tj. w sobotę 1 września o godzinie 11.00, wszystkich miłośników biegania zapraszamy do udziału w biegu na dystansie 5 km - "Kisielicka Piątka" o Puchar Burmistrza Kisielic, natomiast wieczorem od godz. 20.00 na zabawę dożynkową.

DniKisielic2018

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. W poniedziałek (31 grudnia) sylwestrowa noc. Jedyna taka w roku. Pamiętajmy, liczy się tylko szampańska zabawa!

Dla miłośników imprez w plenerze kisielicki ośrodek kultury ma propozycję nie do odrzucenia. Organizatorzy zapraszają do amfiteatru miejskiego gdzie odbędzie się wystrzałowy Sylwester pod Gwiazdami. By wspólnie powitać Nowy Rok spotkamy się tradycyjnie w amfiteatrze miejskim – mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. Tam od godz. 23.00 rozpoczniemy zabawę w rytmach największych hitów muzyki tanecznejO północy wystrzelą korki od szampana i fajerwerki – kończy włodarz. 

 

W 2018 roku 9 par małżeńskich z terenu Gminy Kisielice obchodziło zaszczytny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

W związku z tym wydarzeniem 30 listopada 2018 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kisielicach odbyło się uroczyste spotkanie z Jubilatami, w czasie którego Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk wręczył Jubilatom „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, listy gratulacyjne od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i  Burmistrza Kisielic oraz bukiety kwiatów. W uroczystości udział wzięła również Sekretarz Gminy Stanisława Barbara Pękala oraz Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Kisielicach Hanna Zalewska.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, pełnej wspomnień i refleksji, przy lampce szampana, kawie i okolicznościowym torcie.

„Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymały następujące pary:  

 1. Eugenia i Ryszard Bartkowscy.
 2. Longina i Ryszard Bodnarowie.
 3. Krystyna i Wacław Borkowscy- Kietlińscy.
 4. Zofia i Józef Gołkowscy.
 5. Krystyna i Jan Janochowie.
 6. Maria i Ryszard Korzeniakowie.
 7. Teresa i Edmund Olszewscy.
 8. Barbara i Stanisław Serwatkowie.
 9. Barbara i Mieczysław Turkowie.

 

Dożynki Gminne  - Fotorelacja

 

 

Burmistrz Kisielic zaprasza miłośników biegania do udziału w kolejnej edycji biegu pn. Kisielicka Piątka. Głównym celem organizowanego wydarzenia jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz promocja Gminy Kisielice.

 

 

TERMIN i MIEJSCE:

 • termin: 1 września 2018 r.
 • start: 11:00, Aleja Wojska Polskiego, Kisielice
 • meta: Stadion Miejski, Kisielice
 • BIURO ZAWODÓW: Amfiteatr Miejski, Aleja Wojska Polskiego 37, 14-220 Kisielice.

TRASA:

 • Dystans: 5 km - nawierzchnia asfaltowa, teren.
 • Jedna pętla prowadząca ulicami Kisielic i okolic

UCZESTNICTWO: Dzieci do 13 roku życia K/M (I-III); Młodzież 14-17 lat K/M (I-III); Klasyfikacja 18 – 49 lat K/M (I-III); Klasyfikacja 50 – 59 lat K/M (I-III); Klasyfikacja 60 + K/M (I-III)

Zapisy oraz informacje Mariusz Gołębiowski tel. 514199633

ORGANIZATORZY: Gmina Kisielice; Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach; Ludowy Klub Sportowy Olimpia Kisielice

 

Załączniki:
1. Regulamin
2. Karta zgłoszenia oraz oświadczenia uczestników
3. Karta zgłoszenia oraz oświadczenia uczestników dla osób niepełnoletnich

Wypełnioną kartę zgłoszenia przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs Fotograficzny

Regulamin dot. konkursu fotograficznego - regulamin

Firma Gerczak w ramach promocji mięsa indyczego współfinansuje wydarzenie o nazwie INDYKMANIA 2018. W programie, obok konkursów kulinarnych i degustacji pysznego mięsa indyczego, przewidziany jest koncert gwiazdy, którą jest Zenon Martyniuk z zespołem Akcent – mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. Swoje talenty zaprezentują także artyści z naszej gminy, a ogromny telebim pozwoli gościom amfiteatru emocjonować się meczem finałowym Mistrzostw Świata w Rosji, serdecznie zapraszam – dodaje burmistrz.

INDYKMANIA  - 15 lipca 2018r.
Miejsce: amfiteatr miejski w Kisielicach

PROGRAM

15:00 Oficjalne otwarcie
15:15 Bitwa kulinarna na najlepszą potrawę z mięsa indyczego - sołectwa, stowarzyszenia, indywidualni mistrzowie kuchni - degustacja dla publiczności
16:00 - Zenon Martyniuk z Zespołem Akcent
17:00 Wielki telebim a na nim Finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej
17:45 Ogłoszenie wyników bitwy kulinarnej
18:00 Burmistrz Kisielic poleca - Złocisty Indyk z Wędzarni - degustacja dla publiczności.
18:45 Koncert Zjednoczonych Sił Muzycznych Gminy Kisielice – MIRANA&Janek Kawicki, Patrycja Ogórek, Mariusz Gołębiowski