11 stycznia w Zespole Szkół w Kisielicach odbył się Koncert Kolęd, w którym wystąpił zespół wokalny i taneczny z kisielickiej szkoły oraz chór CAMERATA z Iławy.

W specjalnie na tę okazję przygotowanym programie muzycznym, jako pierwszy przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentował się chór młodzieży kisielickiego Zespołu Szkół wraz z solistami, przygotowany przez nauczyciela muzyki tamtejszej szkoły, multiinstrumentalistę Marka Grzonkowskiego. W ostatnim świątecznym utworze, pierwszej części koncertu zaprezentowała się również grupa taneczna działająca pod kierunkiem Natalii Okońskiej. Młodzież po swoim występie od włodarza Kisielic otrzymała upominek w formie słodyczy. W drugiej części koncertu na scenie pojawił się czterdziestoosobowy zespół ludzi, których już od ponad trzydziestu lat łączy pasja do śpiewania - chór CAMERATA pod dyrekcją Honoraty Cybuli. Finałem pięknego i wzruszającego koncertu było wspólne wykonanie kolędy „Bóg się rodzi”, do chóru Camerata dołączyła młodzież występująca w pierwszej części koncertu. Dodatkowym akcentem był fakt imienin, które w tym dniu obchodziła prowadząca iławski chór Honorata Cybula, której burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk wręczył okazały bukiet kwiatów.

Organizatorzy: Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Mariusz Gołębiowski oraz Zespół Szkół w Kisielicach

 

W niedzielę 14 stycznia 2018r., Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach zaprasza do wzięcia udziału w 26 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W programie tradycyjnie uliczna kwesta, która potrwa do godz.15.00 - mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. Od 15-stej również w kisielickim Zespole Szkół przy Al. Wojska Polskiego 2, rozpoczniemy wielkoorkiestrowy program finałowy, w którym część artystyczna przeplatana będzie licytacją gadżetów WOŚP oraz innych rzeczy wartościowych przekazanych przez darczyńców - dodaje.

Na muzycznej scenie kisielickiego finału WOŚP wystąpią zespoły VERDIS, Concert, uczniowie kisielickiego Zespołu Szkół oraz Bartosz Kluba. W tym roku orkiestra gra „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Wydarzeniami towarzyszącymi będą: warsztaty artystyczne (pracownia rzeźby działająca przy MGOK), kawiarenka, sklepik, kącik pielęgnacji urody, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, stoisko grupy HEAD Hunters ASG Team - miłośnicy militariów. Całość zakończy o godz. 20.00 „Światełko do nieba”, natomiast pół godziny wcześniej odbędzie się laserowy pokaz mocy WOŚP.

 

W święto Trzech Króli w kisielickim kościele pw. Matki Bożej Królowej Świata kolędy i pastorałki zaśpiewały zespoły Pomerania, Mirana i Kalina oraz młodzież z parafialnej scholi. Po koncercie ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich na gorącą herbatę i poczęstunek przy ognisku.

 

W rytmie największych przebojów muzyki tanecznej mieszkańcy Gminy Kisielice bawili się podczas sylwestrowej dyskoteki pod gwiazdami w kisielickim amfiteatrze.

Zgodnie z programem dokładnie o godz. 23:00 zapłonęły trzy duże ogniska a kilka minut przed 24.00 burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk złożył noworoczne życzenia wszystkim mieszkańcom. Równo o północy niebo nad Kisielicami rozświetlił efektowny pokaz fajerwerków. Cieszy mnie fakt, iż frekwencja dopisała, że i tym razem mieszkańcy tak licznie przybyli a chętnych do tańca i wspólnej zabawy nie brakowało - mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. Format sylwestrowej dyskoteki okazał się bardzo udany i huczny i co najważniejsze bezpieczny, na stadionie nie zabrakło opieki medycznej i ochrony - dodaje. Wszystkiego najlepszego na Nowy 2018 Rok wszystkim mieszkańcom Gminy Kisielice - kończy burmistrz.

 

Życzenia Świąteczne

jarmarkStowarzyszenie Pod Tęczą, Szkolne Koło Caritas oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach zapraszają na Warsztaty Bożonarodzeniowe połączone z Jarmarkiem Mikołajkowym.

21 grudnia, godz. 17:00, sala Arkadia, ul. Polna 1 w Kisielicach. W programie wspólne śpiewanie kolęd, wykonanie ozdób świątecznych oraz świąteczna loteria - każdy los wygrywa. Do rozlosowania nagroda główna. Wstęp wolny.

Zapraszamy

W 2017 roku 4 pary małżeńskie z terenu Gminy Kisielice obchodziły zaszczytny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W związku z tym wydarzeniem 23 listopada 2017 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kisielicach odbyło się uroczyste spotkanie z Jubilatami, w czasie którego Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk wręczył Jubilatom „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, listy gratulacyjne od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i Burmistrza Kisielic oraz bukiety kwiatów. W uroczystości udział wzięła również Sekretarz Gminy Stanisława Barbara Pękala oraz Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Kisielicach Hanna Zalewska. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, pełnej wspomnień i refleksji, przy lampce szampana, kawie i okolicznościowym torcie.

„Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymały następujące pary:

1. Barbara i Mirosław Cackowscy.

2. Zofia i Roman Cholewka.

3. Irena i Jerzy Kobrzyńscy.

4. Irena i Kazimierz Rospierscy.

 

16 listopada Gmina Kisielice pozyskała kolejne środki zewnętrzne, tym razem ponad 600 tysięcy złotych z Unii Europejskiej. Będzie to dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko Mazurskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: Zapewnienie mieszkańcom Gminy Kisielice dostępu do wysokiej jakości usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną. Jesteśmy coraz skuteczniejsi w pozyskiwaniu środków unijnych. Wyniki naboru w linku poniżej:

http://rpo.warmia.mazury.pl/…/dzialanie-31-cyfrowa-dostepno…

 

13 listopada burmistrz Rafał Ryszczuk wspólnie ze skarbnikiem Sergiuszem Sikorskim podpisali kolejne umowy z Marszałekiem województwa warmińsko-mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem, tym razem o udzielenie dofinansowania ze środków inicjatywy LEADER - jednego z narzędzi unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 Gmina Kisielice pozyskała dwie dotacje. Wsparcie dotyczy budowy ekologicznego linarium w Kisielicach wartość wsparcia to 104 216 zł oraz przebudowy ulicy Cmentarnej w Kisielicach (etap I). Na drugie przedsięwzięcie samorząd otrzyma 93 016 zł.

 

Coraz bliżej zakończenia prac związanych z budową nowej siedziby hurtowni rolniczo-ogrodniczej. Jak mówi właściciel firmy Afidecor - Budowę nowego obiektu wymógł na nas szeroko pojęty rozwój branży rolniczej. Firma zajmuje się bezpośrednią sprzedażą hurtowo-detaliczną nawozów i środków ochrony roślin. Większy obiektu to większe zróżnicowanie asortymentu, wprowadzenie nowego produktu jakim będą nawozy azotowe, w przyszłości myślimy także o skupie zboża - mówi Tomasz Łuczkowski właściciel firmy. Otwarcie obiektu planowane jest na luty 2018 roku. Właściciel w nowej siedzibie planuje zatrudnić 5 osób.