Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. W poniedziałek (31 grudnia) sylwestrowa noc. Jedyna taka w roku. Pamiętajmy, liczy się tylko szampańska zabawa!

Dla miłośników imprez w plenerze kisielicki ośrodek kultury ma propozycję nie do odrzucenia. Organizatorzy zapraszają do amfiteatru miejskiego gdzie odbędzie się wystrzałowy Sylwester pod Gwiazdami. By wspólnie powitać Nowy Rok spotkamy się tradycyjnie w amfiteatrze miejskim – mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. Tam od godz. 23.00 rozpoczniemy zabawę w rytmach największych hitów muzyki tanecznejO północy wystrzelą korki od szampana i fajerwerki – kończy włodarz. 

 

W 2018 roku 9 par małżeńskich z terenu Gminy Kisielice obchodziło zaszczytny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

W związku z tym wydarzeniem 30 listopada 2018 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kisielicach odbyło się uroczyste spotkanie z Jubilatami, w czasie którego Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk wręczył Jubilatom „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, listy gratulacyjne od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i  Burmistrza Kisielic oraz bukiety kwiatów. W uroczystości udział wzięła również Sekretarz Gminy Stanisława Barbara Pękala oraz Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Kisielicach Hanna Zalewska.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, pełnej wspomnień i refleksji, przy lampce szampana, kawie i okolicznościowym torcie.

„Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymały następujące pary:  

 1. Eugenia i Ryszard Bartkowscy.
 2. Longina i Ryszard Bodnarowie.
 3. Krystyna i Wacław Borkowscy- Kietlińscy.
 4. Zofia i Józef Gołkowscy.
 5. Krystyna i Jan Janochowie.
 6. Maria i Ryszard Korzeniakowie.
 7. Teresa i Edmund Olszewscy.
 8. Barbara i Stanisław Serwatkowie.
 9. Barbara i Mieczysław Turkowie.

 

Dożynki Gminne  - Fotorelacja

 

 

Burmistrz Kisielic zaprasza miłośników biegania do udziału w kolejnej edycji biegu pn. Kisielicka Piątka. Głównym celem organizowanego wydarzenia jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz promocja Gminy Kisielice.

 

 

TERMIN i MIEJSCE:

 • termin: 1 września 2018 r.
 • start: 11:00, Aleja Wojska Polskiego, Kisielice
 • meta: Stadion Miejski, Kisielice
 • BIURO ZAWODÓW: Amfiteatr Miejski, Aleja Wojska Polskiego 37, 14-220 Kisielice.

TRASA:

 • Dystans: 5 km - nawierzchnia asfaltowa, teren.
 • Jedna pętla prowadząca ulicami Kisielic i okolic

UCZESTNICTWO: Dzieci do 13 roku życia K/M (I-III); Młodzież 14-17 lat K/M (I-III); Klasyfikacja 18 – 49 lat K/M (I-III); Klasyfikacja 50 – 59 lat K/M (I-III); Klasyfikacja 60 + K/M (I-III)

Zapisy oraz informacje Mariusz Gołębiowski tel. 514199633

ORGANIZATORZY: Gmina Kisielice; Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach; Ludowy Klub Sportowy Olimpia Kisielice

 

Załączniki:
1. Regulamin
2. Karta zgłoszenia oraz oświadczenia uczestników
3. Karta zgłoszenia oraz oświadczenia uczestników dla osób niepełnoletnich

Wypełnioną kartę zgłoszenia przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs Fotograficzny

Regulamin dot. konkursu fotograficznego - regulamin

Firma Gerczak w ramach promocji mięsa indyczego współfinansuje wydarzenie o nazwie INDYKMANIA 2018. W programie, obok konkursów kulinarnych i degustacji pysznego mięsa indyczego, przewidziany jest koncert gwiazdy, którą jest Zenon Martyniuk z zespołem Akcent – mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. Swoje talenty zaprezentują także artyści z naszej gminy, a ogromny telebim pozwoli gościom amfiteatru emocjonować się meczem finałowym Mistrzostw Świata w Rosji, serdecznie zapraszam – dodaje burmistrz.

INDYKMANIA  - 15 lipca 2018r.
Miejsce: amfiteatr miejski w Kisielicach

PROGRAM

15:00 Oficjalne otwarcie
15:15 Bitwa kulinarna na najlepszą potrawę z mięsa indyczego - sołectwa, stowarzyszenia, indywidualni mistrzowie kuchni - degustacja dla publiczności
16:00 - Zenon Martyniuk z Zespołem Akcent
17:00 Wielki telebim a na nim Finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej
17:45 Ogłoszenie wyników bitwy kulinarnej
18:00 Burmistrz Kisielic poleca - Złocisty Indyk z Wędzarni - degustacja dla publiczności.
18:45 Koncert Zjednoczonych Sił Muzycznych Gminy Kisielice – MIRANA&Janek Kawicki, Patrycja Ogórek, Mariusz Gołębiowski

 

 

13 maja w ramach Rodzinnej Majówki Kisielickiej odbyły się Dni Rodziny. W tym roku przebiegały one pod hasłem „Rodzina-Dom-Ojczyzna”. Po oficjalnym otwarciu, którego dokonał burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk na scenie pojawiły się dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy Kisielice. Prezentacje przygotowane przez uczniów tematycznie związane były z hasłem jakie w tym roku przyświeca wydarzeniom związanym z obchodami 20. Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Jako pierwsi na scenie pojawili się uczniowie szkoły podstawowej z Łęgowa. Zaprezentowali program słowno-muzycznym przygotowany pod kierunkiem nauczycielek - Moniki Jakubczyk i Doroty Pietrzak. Na ludowo, w strojach warmińskich, podkreślając nasze słowiańskie pochodzenie swój program prezentowali uczniowie z Gorynia. Do występu goryńską młodzież przygotowały panie Marzena Wierzchowska oraz Anna Uschpelkat. Dwa układy choreograficzne przygotowały uczennice klasy III c ze szkoły podstawowej w Kisielicach. Na co dzień tańczące pod kierunkiem pani Dagmary Łęgowskiej. Wśród występujących pojawiła się również absolwentka kisielickiego gimnazjum, obecnie uczennica iławskiej „budowlanki” Patrycja Ogórek. W programie rodzinnej majówki znalazły się pokazy pierwszej pomocy. W części warsztatowej pokazów czynny udział brali rodzice wraz z dziećmi. Strażacy, druhowie kisielickiej OSP pod dowództwem komendanta Bogdana Podgórskiego prezentowali bojowy wóz strażacki. Ogromną atrakcją był pokaz zasięgu działka wodnego, co przy słonecznej pogodzie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Kisieliccy policjanci prezentowali radiowóz policyjny wraz z wyposażeniem i oporządzeniem używanym podczas zabezpieczeń imprez podwyższonego ryzyka. Dodatkowo można było założyć narko i alkogogle. Okulary imitujące stan po spożyciu substancji odurzających oraz alkoholu. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kisielicach była organizatorem konkursu plastycznego „Rodzinne Radości”, którego podsumowanie dokonane zostało w trakcie imprezy. Dodatkowo podsumowano również konkurs z okazji Tygodnia bibliotek „Na najładniejszą zakładkę”. Konkursy dedykowane były dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Muzycznym podsumowaniem imprezy był koncert Jacka Dymka strongmana i miłośnika Elvisa Presleya, promującego w ten sposób zdrowy styl życia bez używek, alkoholu i dopalaczy oraz grupy Boys Dual Voice. Podczas wydarzenia Szkolne Koło CARITAS działające przy kisielickim Zespole Szkół wspólnie ze Stowarzyszeniem „Pod Tęczą” było organizatorem Indywidualno-rodzinnych Biegów Przełajowych, z których dochód z wpisowego przeznaczony został na wsparcie czternastoletniej Patrycji chorej na wrodzoną łamliwość kości.

Klasyfikacja końcowa biegów przedstawia się następująco:
W kategorii chłopców wygrał Oskar Szalkowski, 2.Kacper Jędrych. Najszybsza spośród dziewcząt to Pola Kowalczyk, 2.Natalia Mądra, 3.Julia Frymer. Wśród panów pierwszy linię mety przekroczył Wiesław Murawski 2.Tomasz Kowalczyk, 3.Ryszard Franas. W Rywalizacji sztafetowej rodzin najszybsza okazała się rodzina Bukowskich, 2. Leśniak 3. Radomyscy. Ponadto w zmaganiach sztafetowych wystartowały rodziny Ryszczuk, Siostry Laskowskie, rodzina Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Tarneckich, Kościelskich, Zatorscy. Trasę biegu, pod czujnym okiem druha Adama Mańki, zabezpieczali harcerze 18. Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów. Do akcji pomocowej przyłączył się również iławski klub miłośników motocykli MOTONIĆI. Wszyscy chętni mogli robić sobie zdjęcia na motocyklach jak również za symboliczne 5 zł wykupić przejażdżkę. Zorganizowano także punkt malowania twarzy dla najmłodszych, z którego dochód również przeznaczony był na pomoc chorej dziewczynki. Z okazji przypadającej na ten rok 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w ramach imprezy znalazł się również punkt poświęcony temu wyjątkowemu wydarzeniu. W plenerowej pracowni rzeźby Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, pod kierunkiem Marka Kałuży powstaje rzeźba Marszałka Józefa Piłsudskiego – będzie to jeden z elementów uczczenia Stulecia Niepodległości. Mega atrakcją dla najmłodszych było bezpłatne wesołe miasteczko. Dodatkowo dla wszystkich organizatorzy zapewnili jadło z grilla. Nie zabrakło również stoisk kupieckich.

 Foto: Lidia Górecka-Frej

Właściciel firmy Szkłomal Piotr Truszczyński, obecny na kwietniowej sesji Rady Miejskiej w Kisielicach zapewnił, że zapowiadana inwestycja polegająca na budowie i uruchomieniu zakładu produkcyjno-usługowego w Kisielicach rozpocznie się jeszcze w tym roku. Firma czeka na dotację unijną, którą uzyska w najbliższym czasie. Docelowo w przeciągu trzech lat zatrudnienie w kisielickim zakładzie znaleźć może 100 osób - mówi właściciel firmy Szkłomal Piotr Truszczyński. Kisielice to idealne miejsce na utworzenie działu usługowego z uwagi na usytuowanie przy głównej drodze, a to jest duży atut dla mojego biznesu - dodaje przedsiębiorca. Każdy kto będzie poważnie myślał o związaniu się z zakładem będzie mógł liczyć na zarobki nawet do 1000 euro - kończy.

8 kisielice buzdzet obywatelski 3

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach był gospodarzem spotkania z trenerem rozwoju osobistego, specjalistą ds. żywienia Pawłem Królikowskim. Uczestnicy na spotkaniu poświęconym tematyce prozdrowotnej mogli dowiedzieć się o tym jak postępować by skutecznie radzić sobie z nawykami żywieniowymi, które bardzo często negatywnie wpływają na stan naszego samopoczucia – mówi Mariusz Gołębiowski dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. W trakcie spotkania zainteresowani zadawali szczegółowe pytania, na które odpowiadał prowadzący. Część osób dodatkowo umówiła się na indywidualne konsultacje.