"Otwarte Drzwi” w ramach Ogólnoświatowej Kampanii „Biała Wstążka”

Kampania „Biała wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 60 krajach. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.
Akcja jest wynikiem wydarzenia z 6 grudnia 1989 roku, kiedy w Montrealu mężczyzna zamordował na politechnice 14 kobiet a 13 ranił, twierdząc, że sam nie skończył studiów technicznych, ponieważ to dziewczyny zabrały mu miejsce na uczelni. Dwa lata później, w 1991 roku, kanadyjscy mężczyźni postanowili, że włączą się w akcję walki z przemocą wobec kobiet; jako symbol tej akcji wybrali białą wstążkę, znak niewinności, mówiący o tym, że „my, mężczyźni, sami nie będziemy sprawcami przemocy i będziemy przeciwstawiać się wszelkim formom przemocy: fizycznej, psychicznej i seksualnej stosowanej wobec kobiet”. W przeciągu zaledwie sześciu tygodni 100 000 mężczyzn w Kanadzie założyło białą wstążkę, podczas gdy wielu innych podjęło debatę na temat przemocy wobec kobiet.
Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kisielicach
Posterunek Policji w Kisielicach
włączają się w kampanię "Białej Wstążki" w ramach, której prowadzone będzie poradnictwo w zakresie przeciwdziałania przemocy, osoby pokrzywdzone będą mogły uzyskać wsparcie oraz informacje w zakresie m.in. praw przysługującym osobom doświadczającym przemocy, możliwości ustalenia bezpłatnej konsultacji radcy prawnego, psychologa, specjalisty psychoterapii uzależnień, specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Punkcie Konsultacyjno – Terapeutycznym przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kisielicach.
Dyżur w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kisielicach przy ulicy Sienkiewicza 18, w ramach "OTWARTYCH DRZWI" pełnić będą pracownik socjalny tut. Ośrodka oraz dzielnicowy Posterunku Policji w Kisielicach w dniu:
4 grudnia 2021 r. (sobota)
w godz. od 10:00 do 13:00